Maailm

Saksa kohtuminister: aastavahetuse kuritööd olid kavandatud (29)

Õhtuleht.ee, 11. jaanuar 2016 09:15
Saksa kohtuminister Heiko MaasFoto: AFP / Scanpix
Kaebuste arv Saksa linnas Kölnis aastavahetusel toime pandud kuritegude peale on tõusnud 516ni, neist 40 protsenti kaevatakse seksuaalse ahistamise peale, ütles linna politsei. Saksa kohtuminister Heiko Maas on veendunud, et kuriteod olid kavandatud.

Eelmise laupäeva seisuga oli Kölni politsei saanud 379 avaldust. Enamus kahtlusaluseid on Põhja-Aafrika päritolu asüülitaotlejad ja illegaalsed migrandid, vahendas BBC.

Samal teemal

Kuritegude laine on viinud kriitikale kantsler Angela Merkeli avatud uste migratsioonipoliitikale, mille tulemusel on Saksamaale eelmise aasta jooksul saabunud hinnanguliselt 1,1 miljonit varjupaigataotlejat.

Uued teated kuriteojuhtumitest on pannud võime uurima, kas aastavahetuse seksuaalsete ahistamiste ja röövimiste juhtumid Kölnis on seotud sarnaste kuritegudega teistes linnades. Kohtuminister Heiko Maas ütles pühapäeval ajalehele Bild, et ta on veendunud, et rünnakud oli eelnevalt organiseeritud. "Kui sellised hordid kogunevad selleks, et täide panna kuritegusid, siis viitab see sellele, et need on kavandatud." 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee