Eesti uudised

Miks jäi Sauli, Klasi ja Loobi auks peetav poksišõu riigi rahata? (5)

Juhan Haravee, 11. jaanuar 2016 06:00
Lennusadama poksiringis: Raskekaalu maailmameistritiitli tõenäoline pretendent Robert Helenius (Soome) Timur Musafarovi (Saksamaa) surve all. Foto: Arno Saar

Poksitreeneritest isa-poega Vello ja Ervin Kade on juba aastaid oma lemmikala muusikaga ühendanud, et uusi huvilisi spordi juurde meelitada. Endiste ja praeguste kuulsate rusikameeste vaev on aga korraldajate hinnangul jäänud teenimatult riigi tähelepanuta.

Eelmise aasta 14. novembril sai Tallinna Lennusadamas näha ja kuulda enneolematut spordi ja muusika kooskõla. Sadama kõrgete betoonkuplite all korraldati kunagistest harrastuspoksijatest muusikute Peeter Sauli (1932–2014), Eri Klasi ja Uno Loobi auks kõrgtasemel poksilahingutest ja elavast muusikast koosnev peoõhtu.

Praegu peamiselt Soomes elava ja töötava Ervin Kade sõnul sai "Kolme maestro karika" nime kandev üritustesari alguse umbes viis aastat tagasi tema isa, legendaarse poksitreeneri Vello Kade algatusel. Esimesed katsed poksi ja muusikat kolme tuntud mehe abi kokku miksida tehti sisekaitseakadeemias. Kui isa Vello paar aastat tagasi korraldajatööst loobus, võttis ­Peeter Sauli, Eri Klasi ja Uno Loobi vastu sügavat austust tundev ja samuti poksitreeneriks sirgunud Ervin Kade "Kolme maestro karika" vedamise enda peale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.11.2015
FOTOD | Eri Klasi ja Uno Loobi poksikarikad jäid Eestisse, Peeter Sauli oma reisib Lätti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee