Eesti uudised

ÕHTULEHT INDIAS | VIDEO | Milles seisneb laevakaitsjate töö? (7)

Kristiina Tilk | Video: Alar Truu, 10. jaanuar 2016 08:20
Foto: Alar Truu
Laevakaitsjaid on nimetatud teise sõnaga ka piraadiküttideks. See on aga umbes sama, mis öelda kaugsõiduautojuhile rekkamees – solvav.

Kolmandat aastat Indias viibivad ja kohtuotsust ootavad eestlastest laevakaitsjad Raigo ja Roman selgitavad, milles nende töö tegelikult seisneb. "Punktist A punkti B saadavad laeva turvaliselt,“ ütleb Raigo.

Romani sõnul on meeskond kogu aeg vahetustega sillas ja jälgib toimuvat. Arvamus, et mehed on hambuni relvastatud, ei vasta meeste sõnul samuti tõele, sest relvad on enamuse ajast siiski relvaruumis luku taga ning kasutuses on hoopis maketid.

India Tamil Nadu osariigi politsei pidas 2013. aasta 18. oktoobril kinni piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle seas on ka 14 Eesti kodanikku. Lisaks kuulus laeva meeskonda India, Suurbritannia ja Ukraina kodanikke.

2014. aasta detsembris esitati meeskonnale süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ja ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises.

Tuticorinis jõudis 17. detsembril lõpule kohtuprotsess, kus arutati laevakaitsjate süüasja ja kohtunik määras otsuse kuulutamise ajaks 11. jaanuari. 

Laevakaitsjate süüasja arutamine läbis mitu kohtuastet. 2014. aasta juulikuul saatis India ülemkohus süüasja arutamiseks tagasi Tuticorini kohtusse, määrates protsessi pikkuseks kuus kuud, seega peab kohtuprotsess läbi saama hiljemalt jaanuari keskpaigaks.

Samal teemal

12.01.2016
ÕHTULEHT INDIAS | FOTOSID CHENNAIST: milline on linn, kus elasid Eesti laevakaitsjad?
11.01.2016
Ilves: Eesti teeb kõik, et Indias vangistatud kaaskodanikud koju saaksid
11.01.2016
ÕHTULEHT INDIAS | Laevakaitsjad mõisteti viieks aastaks vangi
11.01.2016
ÕHTULEHT INDIAS | FOTOD JA VIDEO | Kuidas kulgeb laevakaitsjate pikk bussisõit Tuticorinisse?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee