Eesti uudised

ÕHTULEHT INDIAS | VIDEO | Milles seisneb laevakaitsjate töö?

Kristiina Tilk | Video: Alar Truu, 10. jaanuar 2016 08:20

7 KOMMENTAARI

p
pauka/ 10. jaanuar 2016 12:26
Reporter on veidi valesti aru saanud, nii nad vaevalt et rääkisid.
Relvamakette kasutati viimati 2011, kui ei olnud firmadel veel litse päris relvade käitlemiseks või lihtsalt piisavalt tulirelvi kõigi jaoks. Maketid olid selline hädaabinõu parema puudumisel.
Tavaliselt on laevakaitsja kohta üks relv, mõnes firmas lisaks püstolid või snaipripüssid. Relvad on lukustatud ruumis sel ajal, kui laev viibib territoriaalvetes või sadamates. Kui laev seilab High Risk Areas (piraadiohtlik ala India Ookeanis), käivad turvameeskonna liikmed kaptenisillas valves ja relvad on kas kastides sillas või neid kantakse kaasas (seda küll harva). Turvameeskonna ülesanne on aidata ennetada ja vajadusel tagasi lüüa piraatide rünnakuid, laeva pardale tullakse koos relvade ja varustusega kas sadamast või baaslaevalt (nagu OHIO) ennem laeva sisenemist mainitud HRAsse ja lahkutakse pardalt peale HRAst väljumist esimesel võimalusel kas sadamas või baaslaevale. OHIO tiksus toonasest HRAst napilt väljas ning pole ka mõtet baaslaeva hoida keset Adeni lahte või Somaalia rannikul, sest mitte keegi ei hakka turvamehi palkama keset ohtlikku ala- need kas on juba pardal või siis ei võeta üldse.
p
pauka/ 10. jaanuar 2016 12:27
Mitte litse, vaid litsentse.
k
Aga uurige enne välja/ 10. jaanuar 2016 09:48
e
10. jaanuar 2016 09:39
Ebaseaduslik kütuse tankimine, ebaseaduslik relvade käitlemine ja ebaseaduslik territoriaalvetesse sisenemine-selline asi pole ju lubatud või neile tegelastele äkki peaks olema???
o
onkel/ 10. jaanuar 2016 12:31
Ebaseaduslik relvade käitlemine ja territoriaalvetesse sisenemine organiseeriti hindude endi poolt. Puudu oli paber, mis lubaks nende konkreetsete relvadega territoriaalvetesse siseneda. Hindud kutsusid- tulge tormivarju, te ei vaja hädaolukorras seda dokumenti. Sadamas aga küsiti seda esimese asjana.
p
palmi all/ 10. jaanuar 2016 09:36
on päikseline ja ilus elu.
i
imesaja/ 10. jaanuar 2016 08:48
KAS JÕULUANNETUSTE AJAL EI OLEKS SAANUD HOOPIS NENDE ELAMIST toetada seal? Sest teadupärast elavad nad omal kulul,s.t. võlgu jumal teab kellele,sugulastele,riigile...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee