Krimi

Dmitri Dmitrijevi kaitsja: Dmitrijevi joove pole veel tõestatud (55)

Õhtuleht.ee, 9. jaanuar 2016 15:24
Dmitri DmitrijevFoto: Riigikogu
Kui Põhja ringkonnaprokuratuur teatas eile, et purjus peaga avarii teinud riigikogu liikmel Dmitri Dmitrijevil oli kriminaalne joove, siis täna teatas Dmitrijevi kaitsja, et kriminaalses joobes auto juhtimisest kindlas kõneviisis veel rääkida ei saa.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas teatas eile, et kui esialgu alustas politsei sündmuse asjaolude uurimiseks väärteomenetlust, siis praeguseks on selgunud alkoholiekspertiisi tulemus, mis tuvastas Dmitrijevil enam kui 1,5-promillise joobe.

Samal teemal

"Sellises joobes sõiduki juhtimine on käsitletav kuriteona ning seetõttu alustas Põhja ringkonnprokuratuur täna mehe suhtes kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb mootorsõiduki juhtimist joobeseisundis," ütles Kallas.

Keskerakonna pressiteenistus edastas täna aga Dmitrijevi kaitsja, vandeadvokaat Maano Saareväli kommentaari.

"Kahetsusväärselt on meedia kajastanud 6. 01.2016 sündmusi seoses Riigikogu liikme Dmitri Dmitrijevi väidetava kriminaalses joobes sõiduki juhtimisega, kui tõendatud fakti. Soovin omalt poolt juhtida tähelepanu asjaolule, et võimalik joobeseisundi esinemine või puudumine Dmitri Dmitrijevil sõiduki juhtimise ajal selgitatakse välja alustatud menetluse käigus ning hetkel ei ole seetõttu põhjust rääkida Dmitri Dmitrijevi poolt mootorsõiduki kriminaalses joobes juhtimisest," ütles advokaat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee