Foto: Teet Malsroos
Kais Allkivi | Video: Teet Malsroos 9. jaanuar 2016 09:29
Kadri Kõusaare uus mängufilmi "Ema" põhivõttepaik oli Kiviõlis elava eakama paari, Endla ja Kalju-Johannes Härmi kodumaja. "Esialgu ei osanudki mõelda, et nii kaua läheb – kolm nädalat. Ja et me üldse enam sinna majja sisse ei pääse," tunnistas proua Endla filmi esilinastusel muigega.

"Nad tõstsid oma meele järgi asjad ringi ja kui filmiti, siis oli ikka 15 inimest majas, igasugused prožektorid ees ja meie ei pääsenudki ligi. Hea oli see, et meil on ilus suvemaja hoovi peal, ja seal me siis olimegi," rääkis Endla Härm Õhtulehele üleeile Jõhvi kontserdimajas toimunud esilinastusel.

Ta jutustas, et filmitegijad käisid enne viit maja vaatamas, kui nad nende kodu kaema jõudsid ja selle kasuks otsustasid. Produtsent Aet Laigule oli nende maja selles mööda sõites silma jäänud. Pärast seda, kui ta maja unes nägi, saatis ta kunstilise meeskonna eelluuret tegema.

Kuidas filmivõtted veel abielupaari elukorraldust muutsid, mis tundega nad oma kodu filmilinalt vaatasid ja kuidas filmiga üldiselt rahule jäid, selgub videointervjuust.