Maailm

Kölni politseiülem taandati ametist (48)

Toimetas Geidi Raud, 8. jaanuar 2016 19:13
Wolfgang AlbersFoto: Reuters / Scanpix
Kölni politseiameti juht Wolfgang Albers sai aastavahetusel toimunud massiahistamise valguses vallandamisteate. Ametnikud põhjendasid Albersi ametist taandamist sooviga taastada politseinike usaldusväärsust ühiskonnas.

Saksa meedia teatel jääb 60-aastane Wolfgang Albers eelpensionile, vahendas BBC.

Saksa siseminister Thomas de Maizière süüdistas teisipäeval Kölni politseid suutmatuses uusaastaööl linnas korda tagada. Wolfgang Albers polnud siis kriitikaga nõus. Tema sõnul oldi väljas piisavate jõududega, kuid pimeduses lihtsalt ei märgatud kõike toimuvat ning abi ei olnud valvekaameratestki.

Politsei sõnul evakueerisid nad väljaku kartuses, et inimesed võivad ilutulestikurakettidega viga saada, ning tunnistasid, et rünnakud said seejärel alguse ilma, et nad oleks aru saanud, mis toimub.

Linna politsei tegi uue aasta esimesel päeval koguni avalduse, et õhtu möödus vahejuhtumiteta.

"Ei ole vastuvõetav, et väljak evakueeritakse ning seejärel leiavad samas paigas aset rünnakud, politseinikud aga ootavad enne tegutsemist kaebuste laekumist ohvritelt," sõnas de Maizière. "Ma nõuan viivitamatult selgitusi."

Rünnakute tegelik ulatus ei ilmnenud enne teisipäeva, kui kaebuse esitanud naiste hulk hakkas lähenema sajale.

Uusaastaööl Kölnis naisi ahistanud purjus noored mehed olid tunnistajate sõnul Araabia või Põhja-Aafrika päritolu. Nad piirasid ohvriks valitud naise mitmekesi sisse ning käperdasid tema rindu ja tagumikku ning toppisid käsi jalge vahele. Mitmel naisel rebiti sukkpüksid lõhki ja aluspüksid jalast. 

Mitmed Saksa poliitikud on seadnud kahtluse alla kantsler Angela Merkeli poliitika sadade tuhandete sõja eest põgenevate inimeste vastuvõtmiseks.

Samal teemal

17.01.2016
Kölnis elav eestlanna: inimesed on ettevaatlikud ja hirmul
12.01.2016
SAKSA MINISTER HOIATAB: kohale on jõudnud vaid kümnendik põgenikest
10.01.2016
Kölni uusaastavägivalla juhtumite arv on tõusnud 516-ni
09.01.2016
GALERII | Politsei ajas Kölnis meeleavaldajaid veekahuriga laiali