Politseinikud, pommirobot, koer ja laip Pariisi politseijaoskonna ees 7. jaanuaril 2016. Mehel oli pommivöö, kuid lõhkeainet seal ei olnud.Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 8. jaanuar 2016 16:06
Eile Pariisis politseijaoskonda lihanoa ja pommivesti imitatsiooniga rünnanud mehel, kes karjus "Allahu Akbar" ja kelle politsei maha laskis, oli mobiiltelefon, milles oli Saksamaa SIM-kaart.

Täna ütles Prantsuse prokurör François Molins intervjuus raadiole France Inter, et mehe mobiiltelefonis oli Saksa SIM-kaart ning telefonist leiti nii araabia- kui ka saksakeelseid sõnumeid, vahendas The Local. Mehe juurest leiti ka trükitud ISISe lipp. Tema nime ei ole avaldatud, kuid Prantsuse meedia teatel olevat ta 20aastane marokolane.

Politseile teadaolevalt ei olnud mehel terroristidega sidemeid, kuid varasemast on ta neile tuntud seoses röövimisega.

Uurimisega lähedalt seotud allikas ütles meediale, et mehe sõrmejälgi võrreldi varguses süüdi mõistetud kodutu Ali Sallahi omadega, kes oli sündinud 1995. aastal Marokos Casablancas. Politsei püüab selgitada, kas tegemist on ikka sama mehega. Maha lastud mehe juurest leitud dokument viitab, et ta oli hoopis tuneeslane.