Maailm

Brüsselis leiti korter, kus võis end varjata tagaotsitav Pariisi terrorist (12)

Toimetas Kristin Aasma, 8. jaanuar 2016, 12:46
SÕBRAD: Abdelhamid Abaaoud ja Salah Abdeslam (paremal).Foto: AFP / Scanpix
Belgia prokurörid usuvad, et võisid leida Brüsselis korteri, kus üks Pariisi terroristidest end pärast 13. novembri rünnakuid varjas.

Kõnealune terrorist on pakku pääsenud Salah Abdeslam (26), kes on siiani tagaotsitav ja kelle sõrmejälgi ja lõhkeaine jälgi leidis politsei ühest Brüsseli Schaerbeeki piirkonnas asuvast korterist, teatas BBC. Korter on üüritud vale nime all.

Samal teemal

Praeguseks on Abdeslamist teada, et ta rentis Belgias sõiduauto Volkswagen Polo, mis leiti hiljem Pariisis Bataclani kontserdimaja lähedalt. Aga samuti rentis ta Renault Clio ning reserveeris enne terrorirünnakuid kaks hotellituba väljaspool Pariisi. Tema täpne roll 13. novembri rünnakutes pole selge. Salah Abdeslami vend Brahim laskis end õhku.

Rünnakute peakorraldaja, Belgia kodakondsusega Abdelhamid Abaaoud ja tema sugulane Hasna Aiboulahcen said surma viis päeva pärast terrorirünnakut Pariisis karmis tulevahetuses politseiga.

Mitmes samaaegselt korraldatud terrorirünnakus tapeti Pariisis 13. novembril kokku 130 inimest.

12 KOMMENTAARI

r
reede 8. jaanuar 2016, 17:31
Kutsuge DDR endine salapolitseinik appi Nemad olid inimese lõhna järgi otsimise spetsid Meie politsei on Varvara mõrvari otsimisest juba loobunud
m
Mongol 8. jaanuar 2016, 16:26
tore uurimine, 13 novembrist 8 jaanuari ja leida korter ... tõsine uurimine on toimunud, mis järgmiseks? leitakse lapsepõlve armsam või hoopis jalgratas? nii kevadeks umbeks...
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee