Maailm

SUGULASTE JA SÕPRADE JUURDE: iraaklaste jõuk smugeldas Soome kümneid noori Iraagi mehi

Õhtuleht.ee, 8. jaanuar 2016 12:19

55 KOMMENTAARI

h
Hm/ 9. jaanuar 2016 18:55
Miks need esiplaanil olijad nii hoolega ühes suunas seina vahivad, Võinuks ju kaameramehele lehvitada jms. Ülejäänud on ka ilmselt juba fotograafist teadlikud, ainult üks vaatab kogemata tagasi, et kaugel ollakse.
??????????/ 8. jaanuar 2016 23:34
m
mnb/ 8. jaanuar 2016 20:53
Katsume nüüd puust ette ja punaseks...
Austatet, tolerant, kes sa lapsepõlves sõjakoledusi ehk arvutimängus ainult näinud oled...
Kui sa arvutimängus oma "elud nulli lased", siis seal saab teha restart level või miskit sellist.
Katsume nüüd reaalsusele kukesammukese lähemale - kui iga mängult surmasaamise järel arvutimäng su hirmkalli videokaardi reaalselt ja igaveseks maha põletab, nii, et leegid ja suits väljas, ja sa pead sama mänguleveli alustamiseks poodi minema, ostma uue videokaardi, ilmselt aga kogu arvuti (kustutamise käigus veega viga saand), siis see õnnetuse-õudusetunne ei ole mikromurdosagi sellest, mida need kallid pagulased su reaalsesse ellu toovad, kui neid siia lasta.
m
mnb/ 8. jaanuar 2016 22:40
Kui seletuses midagi keeruliseks osutus, siis küsi!
a
8. jaanuar 2016 19:26
Aa et noored mehed põgenevad sõja eest ja perekonnad (naine ja lapsed, vanemad) jäävad edasi Iraaki tapjaid ootama? Muidugi, niipea kui on asüülitaotlus rahuldatud, tellitakse otse Iraagist Soome riigi kuludega kogu enda suguvõsa otselennuga järele. Ja kui keegi arvab, et moslemi peres naine tööl käib, siis ta eksib.
n
naine/ 8. jaanuar 2016 20:22
muidugi ei käi tööl, aga selle eest paljunevad mitu korda aastas
v
vabaduse eest/ 8. jaanuar 2016 23:40
https://www.youtube.com/watch?v=FN5NpaSbVQU
kellel natukenegi alles mehemeelt.
tolerastid ja muud beded, see pole teie jaoks, oodake musta õnnistust.
k
8. jaanuar 2016 18:23
Kus on naised? Alati on mehed.
k
Kalmer50/ 8. jaanuar 2016 18:27
Ainult võilejaid tuuaxe...
j
JUSS/ 8. jaanuar 2016 18:13
Ajaloost tuleks õppida. Kusagil III-IV sajandil avas Rooma impeerium oma kindlustatud piiri (Limes Romanumi) mitmetele barbarihõimudele. Tollased imperaatorid ja sasenaatorid olid enda arvates väga kavalad, lootsid nendelt barbaritelt palju kasu lõigata.
1. Vähendada barbarite survet riigipiirile. Teha osadest vaenlastest omale liitlased.
2, Saada sõjavägedesse uusi sõdureid, kes oma hõimuvendi piirilt tagasi tõrjuksid, riiki kaitseksid.
3. Saada uusi kodanikke, põlluharijaid, käsitöölisi, maksumaksjaid ning ka orje.
Paberil oli see kõik vägagi loogiline. Aga mis juhtus tegelikult? Sisse lastud hõimudest said varsti mitte liitlased vaid hoopiski vaenlased. Kes muudkui uut maad, raha ja vara endale juurde nõudsid. Kes ei allunud rooma seadustele, kes röövisid ja rüüsteretki tegid, keskvõimu vastu sõjakäike korraldasid. Ning lõpuks kogu Rooma riigi hävitasid.
Siit moraal: vigadest õpitakse! On kolm varianti.
1. Tark õpib teiste varasematest vigadest. Jätab need ise tegemata.
2. Rumal peab teeb ja kordab ikkagi teiste vigu, tema peab omal nahal vemmalt tunda saama, kuniks aru pähe tuleb Tema õpib vaid omaenda vigadest. Mitte teiste omadest.
3. Päris togule ei piisa sellestki, kui ise korra või paar alt läheb ja seetõttu nahutada saab. Tema astub ikka ja jälle sellesse ja samasse ämbrisse! Idioodi järjekindlusega.
Küsimus: Millisesse kategooriasse kuulume siis meie?
m
8. jaanuar 2016 23:32
ma tooks veelgi lollikindlama näite tolerastidele ehk kuidagi kohale jõuaks, et mati kaal ei ole oma hoolealustega ka nii tolerantne, et nendega koos elaks, vaid ikka iga roju on oma kodus. muidu tiiger ta elamises sööks ta ära ja kõik ümberkaudsed ka hea isuga. vanad eestlased elanud koos loomadega, kuid meie siin enam ei pea seda mitte.
d
dfs/ 8. jaanuar 2016 17:37
Selles see esimeste siia riiki istutamise oht ongi. Meil ju vene ajast kogemus nagu laulusõnades
KÄHRIKUID ON PALJU, NEIL ON KIHVAD,
PÜKSTE PEAL VEEL KÕIGIL ROTINAHAST RIHMAD.
JÄIDKI KOERAD MAJJA, SEADSID ENNAST SISSE,
OMAKORDA VÕTSID SÕPRU KORTERISSE.
S
?/ 8. jaanuar 2016 17:34
Spermapanga imelised seiklused Soome ja Rootsi idioodiriikides . Kas paari Rootsi naist ei saaks talutöödele . Palk on see et mõlemad jäävad lasteootele .

l
Ly/ 8. jaanuar 2016 17:25
Mis Euroopa Liit see enam on? Varsti moslemite päralt, kuidas ei saada jagu tõmmudest parasiitidest, moslem jääb moslemiks, ükski eurooplane ei suuda iialgi ei headuse ega kurjaga neid muuta. Viimane aeg on hulle peatada! Aga ei soovita, ega taheta, miks? Euroopa vallutamine oli hästi läbi mõeldud ammu ja uskumatu, toimiski kellegi huvides.
ä
Ärni/ 8. jaanuar 2016 17:23
Pruu..pru-pru-pruu
kui elad oma ôue all
ei tea mis toimub kaugemal
oh sa per.se per.se per.se
pruu..pru-pru-pru
maailm on imeline..
Pruu..pru-pru-pru
kui aga lehti lugeda
ei olegi muud kui tôdeda
oh sa per.se per.se per.se
pruu..pru-pru-pru
maailm on puhta perss.es..
k
kõrvaltvoolumeedia/ 8. jaanuar 2016 16:30
Ma tean ,et teile ei meeldi vaadata propaganda videot.
Sellist videot ei vaata kunagi lobjakas ,avandi ,mikko jt.,sest nad on Targad
ja teavad, mis euroopas toimub.
kahjuks on sihukest materjali liiga palju ja peavoolumeedia ei räägi meile sellest
nad naeravad ,irvitavad selliste asjade peale.
https://www.youtube.com/watch?v=80QBoUtUYdE&feature=youtu.be
k
Kalmer50/ 8. jaanuar 2016 18:35
Ja ootax riigi poolt loodud EESTI INIMÕGUSTE KESKUSE kommentaari!!!
a
Aitab/ 8. jaanuar 2016 20:19
Ainult illegaalsete relvade hankimine,esialgu enesekaitseks.
j
JUSS/ 8. jaanuar 2016 15:43
Ja mis saab nüüd edasi, mida nendega ette võetakse? Minu arvates oleks LOOMULIK pigem see, et suliviisi ja pettusega riiki sisenenud sullerid tuleb kinni võtta ja tagasi kodumaale saata. Ilma Euroopa Liitu tagasipöördumise õiguseta nii tosina aasta jooksul.(sest Euroopa Liit on üks tervik ja Soome selle osa. Kelmus ja kuritegu ühe liikmesriigi vastu on seda seega ka kõigi ülejäänute vastu).
Mulle näib, et ebaseaduslik inimsmugeldamine on vist ka Soomes kriminaalkuritegu. Seega tuleks ka smugeldajatel endil pärast karistust elamisload ja pagulasestaatus tühistada ja täpselt samuti riigist välja, oma kodumaale tagasi saata. See oleks teistelegi sulidele ja kurjtegijatele õpetuseks. Et nendegaeitseremoonitseta. Kui eurooplane kusagil arabiamaades millegagi sealsete seaduse vastu eksib, saab tema seal karisuse täie mõõduga (kuni füüsiliste karistuste ja surmanuhtluseni välja) Ma ei näe loogilist põhjust, miks Euroopa peaks pagulastele erandi ja hinnaalanduse tegema vaid seetõttu, et need nood noored mehed on islamiusku illegaalid.
l
8. jaanuar 2016 17:13
Legaliseeritakse kõik illegaalid, see on massoonide leping 2014 aastast.
h
hirv ammas/ 8. jaanuar 2016 15:18
aga fiktiiv homoabieluga saab ju nagu nipsti ja politsai ei saa muhvigi teha
s
Skeemitaja/ 8. jaanuar 2016 15:46
Puudega lilla tuleb olla, siis on kindel elamisluba
k
Knessu Ylem/ 8. jaanuar 2016 18:37
Riidetükk ju vallaline ja puudega
a
Aga sellisel juhul tuleb ikka tõestada kah/ 8. jaanuar 2016 21:47
et nad homod on. Tehku ilus video suudlevatest moslemmeestest ja saatku kodumaale. Pärast seda on sillad enda järel põletet ja tagasipöörduda ei saa.
m
muki/ 8. jaanuar 2016 14:27
mitte ükski SKP ja majanduskasv pole seda jama väärt. Selle jama kannatajateks on reeglina tavalised põliselanikud.
teoreetilise humanismi viljelejad - teie olete süüdi. reaalsest elust pole teil aimugi.
n
naeratavad rotid/ 9. jaanuar 2016 06:33
poliitikud kusevad sellele , et kannatavad naised ja lapsed . Eestis seda ei saa lubada tuleb luua rühmad , kes annaks tappa nii pagulastele kui ka politseile .
v
vaata vaid/ 8. jaanuar 2016 14:20
Kambad noori mehi asustatakse asüülitaolejate nime all Euroopasse. SEe peaks juba suurt kahtlust äratama kui arvestada Saksamaal naiste ahistamist, milleks need kambad on valmis kui kästakse. Kus on terve mõistus, riikide juhid?
s
8. jaanuar 2016 15:10
sakslased koos tädi murkeliga tahavad ellu viia Aadu teise Maailmasõja taktikat ainult vahega et siis parandasid tõugu täis aaria verega eliitsõdurid ja nüüd mustad kusipüksid.
e
Eksta Ole/ 8. jaanuar 2016 16:12
Vaat JAMA on selles et kui võrrelda neid "musti kusipükse" nagu ütled meie europehmodest poolhomodega siis võitjas pole kahtlust!
Ainukene võimalus ellu jääda ja väärikus säilitada on neid siit HÄSTI kaugel hoida ja kõik, muid variante pole.
s
sul õigus 16.12/ 8. jaanuar 2016 17:28
aga Aadut pole võtta kuskilt ...
V
!!!!!/ 8. jaanuar 2016 17:51
Veidi fantaasiat. Ma eriti ei imestakski eriti, kui ilmneks, et see niinimetatud terve mõistus on deponeeritud prisketele pangaarvetele. Moslemile on islami levik ja võit püha asi, rohkem kui keskmine eurooplane suudab seda ettegi kujutledagi. Islamiseerida Euroopa! Sellega ei saanud hakkama ei võimsad Bagdadi kaliifid ega Türgi sultanid! Ja nüüd on võit lausa see käe-jala juures. Islami lõplik võit! Kui iga miljardärist naftašeik kas või 10% oma rahast pühale üritusele annetab, oleks koos kümned, ei, sajad miljardid! Kust saaks siis jagada sinna kuhu tarvis. Rahastada pagulashorde ja terrorigruppe. Määrida ajakirjandust, mõjukaid parteisid, arvamusliidreid j.n.e. Muidugi teatava vastuteenuse eest. Ja peamistele, rahvusvaheliselt tooni andvatele poliitikutele prisked pangaarved kuhugi Šveitsi, Jaapani, USA või Austraalia pankadesse. Väiksematele vendadele noh nii mõnikümmend miljonit ehk, suurematele aga mõnisada või lausa miljard. Nii et nad saaksid pärast Euroopa mahamängimist ilusasti oma lennukisse istuda ja kaugele-kaugele, oma varanduste juurde lennata.
a
Abdullahhi/ 8. jaanuar 2016 14:19
Soomes söpru? Soomes ei ole välismaalasel söpru. Mötle nüüd soomlane pole isegi soomlasele söber.
Nad vöitlevad köigis asjades ja tahavad igal tingimusel vöitjad olla.
Proua käib poes ja nöiub köikidele nömedusi näkku, et oleks ise parem. No kuidas ta nüüd parem on kui teeb täiesti kuritegelikke tahtmisi. Kodus vaja vöistelda koristamisesta ja palgatasemest ja prügikasti viimisest. Öudne stress. Köik tulijad on mehed. Vennad, onud, isad, onu pojad. Misukesed suguvösad neil isistel öige on?
k
kaki/ 8. jaanuar 2016 14:29
moslemi ühiskond on homoühiskond. naised on kitsede ja sokkudega ühes lahtris

s
Soome/ 8. jaanuar 2016 13:47
Vandal tuleb järjesikku meestele naisi kui sugulasi külla ja tagasi ei kavatsegi minna.
a
Ahv/ 8. jaanuar 2016 13:46
Kes kurat andis loa neid väärakaid siia lasta, see debiilik koos nende mustaperselistega ülespuua enne, kui katastroof käes!!
s
selgitan/ 10. jaanuar 2016 14:44
algul nagu päästeti sõjapõgenike , pagulasi siis tulid kõik kes tahavad elada abirahast , hiljem tulid Iraagi ja Süüria desertöörid ja lõpuks terroristid ja vägistajad. Oli ka kaks inseneri ja üks arst , kes hiljem hakkasid ka terroristideks.
v
Vat siis tuleb kogu suguvõsale/ 8. jaanuar 2016 13:24
igavene EL sisenemise keeld anda. Kõik saadetakse EL-st välja. Järgmine kord, kui tulevad, saadetakse automaatselt tagasi. Ja kui ka peale seda naasevad, siis viatakse lennukitest kuskile Saharasse ilma langevarjudeta.
s
Sinisilmne/ 8. jaanuar 2016 14:01
Ja miks siis just noored enam-vähem üheealised mehed seda õiget kaitset ja tuge otsivad? Et siis Soomes pereliikmed ees ootamas. Samas ütlevad, et kui vahendajad välja annavad, siis hakatakse kodumaal pereliikmeid ahistama. Palju neil siis peresid on?
Ühest põgenike teekonda kajastavast filmist sain teada, et põgenikust üksikisal, kellel väike lapsuke kukil või käe kõrval, ei pruugi lapsega mingit sugulussidet olla. Laps on lihtsalt vahend, et pääseda eelisjärjekorras sinna kuhu vaja. Hiljem jäetakse laps lihtsalt maha. Ka filmis oli ühel noorel mehel filmitegijaga pikal teekonnal taaskohtumisel lõpuks juba kolmas laps, kellega ta eelisjärjekorra õigust kasutas. Õudne mõelda, kuhu need eelmised pisikesed ilma vanemateta üksi maha jäeti. Kõigil põgenikel oli üks jutt, et dokumendid on kadunud. Autor juhtis ka tähelepanu, kui väike osa tegelikult sellest suurest massist moodustavad pärispõgenikud.
S
!!!/ 8. jaanuar 2016 17:56
See peaks lollilegi selge olema, seda peaks pimegi nägema. Ei näe vaid see, kes seda millegipärast näha ei taha. Miks, see on iseküsimus. Ilmselt loodetakse sellest mingit suuremat isiklikku kasu.
m
8. jaanuar 2016 13:23
mulle väga meeldib suhtumine: On loomulik, et inimesed tahavad sõprade ja sugulaste juurde, arvas eeluurimise juht Siitari, kes avaldas ühtlasi, et Soome on valitud sihtpunktiks ka poliitilise olukorra pärast. "On mõeldud, kust saab õiget kaitset ja tuge." Aga kes kaitseb kohalikke? kuritegu on kuritegu, tahaks kuulda ka selle teguviisi lõpplahendusest, sest maksta 10000 siia toomise eest on ikka väga suur ja maksta selle eest tähendab olla majandus pagulane, kes otsivad head elu siitkandist.
v
velts/ 8. jaanuar 2016 13:18
loodame ainult külma peale...et need ahvid jäätuksid ära...
a
arvamus/ 8. jaanuar 2016 13:13
Nad võivadki ju sugulased järgi vedada, kas politseijuht ei tea? Saavad noomituse ja kodakondsuse, see ju väga suur karistus, rassiline diskrimineerimine.
r
rp/ 8. jaanuar 2016 12:54
Milles neid süüdistada, nad olid ju abistavas funktsioonis. Ka riikide valitsuste juhtimisel käiakse merelt immigrante Euroopasse toomas.
v
8. jaanuar 2016 13:04
veetakse tuhandete kaupa UN ja Sorose rahade eest ja keegi ei köhi, varsti oleme ise ka kodust välja söödud pagulased, uus majanduskriis ja pankroti trahvimine on juba valmis pandud, kui siin elu võimatuks tehakse. Kes enam jooksu ei pääse neil on eriti morn olukord.
l
8. jaanuar 2016 13:22
lahendus ainuke - Aadu sinu töö jäi pooleli ...
j
jokker/ 8. jaanuar 2016 12:51
Eeluurimise juht ise väidab, et see kõik on väga loomulik, aga mida sa siis uurid loomulikku protsessi kriminaalaja raames, absurd!
j
jt/ 8. jaanuar 2016 14:50
Loomulik ei tähenda seaduslik.
Näiteks: On loomulik, et lähidistantsilt püstoliga pähe tulistades tekib sinna auk.

t
Tahaks teada!/ 8. jaanuar 2016 12:49
Mis nende inmsmugeldajate ja illegaalidega ka tehakse? Kas vähemalt koju tagasigi pekstakse? Meil omal ajal oli muidugi geniaalne võte, kui sellised topiti Rummu laagrisse, lahja lobi peale. Peale seda ei üritatud enam aastaid Eesti kaudu kuhugi ronida. Praegu peaks ka valitsus nende toidunorme ja abirahasid ning Vao pätiurkas kütetki maha keerama. Laiutagu Brüsselis käsi ja öelgu, et näe raha pole. Kui antakse, siis nii kuu aja pärast jälle, sest näe otsas ja kulud suured ja ilm ka külm.
s
saage aru/ 8. jaanuar 2016 17:21
ennem tuleb eesti rahvas nälgima jätta kuid pagulased peavad saama vähemalt 5 tärni hotelli ülalpidamise ja teenuse ning lisaks iga liikme kohta lisaks viis tuhat EURI pealekauba kuus.
e
etc/ 8. jaanuar 2016 12:47
Väga õnnestunud foto on. Ainult väiksed lapsed, naised ja vanurid järjekorras:-) Tavaliselt meie meedia paneb foto nutvast lapsest ja emast.
m
mis number nyyd/ 8. jaanuar 2016 12:36
sellest tehakse !? Kas kõik ülejäänud mitukymmend tuhat on siis seaduslikult tulnud või????
6
8. jaanuar 2016 13:05
60 miljonit pagulast on liikvele aetud ja neid tuleb ainult juurde. Migratsiooniametid selleks ongi Migratsiooniametid, et kodanikke enam ei ole!
h
8. jaanuar 2016 13:24
hea oleks kui eestisse toodaks minimaalselt üks miljon pabulast siis saab sellest valitsevast klikist viisakalt ja lihtsustatult lahti.
m
M./ 8. jaanuar 2016 12:34
Sellepärast ei tohigi ühtegi musta sisse lasta,sest ajab kohe vähkkasvajana siirded laiali ja varsti on neid juba terve suur kogukond,kes tänavanurkadel koguneb ja altkulmu kohalikke põrnitseb valmis vägivallaks ja muudeks kuritegudeks.Mida rohkem neid saab,seda jultunumaks ja ülbemaks muutuvad.Eesti (nais)politseile lootma jääda oleks siin naiivsuse tipp.Pigem saavad need vaid heal juhul ebasündsate kommentaaride objektiks nagu mujal põhjamaades.
a
8. jaanuar 2016 17:23
aga eesti valitsus vajab pabulaid-röövleid - vägistajaid-seemendajaid.