Eesti uudised

Riik on lahendanud kõik laste abivahendite erimenetluse juhtumid (4)

Liis Vaksmann, 8. jaanuar 2016, 10:06
LAHENDUS: Kõik abivahendite erimenetluse taotlused lahendatiFoto: Mari Luud
Sotsiaalkindlustusamet lahendas neljapäeva jooksul kõik abivahendite erimenetluse taotlused, mis puudutavad puudega laste juhtumeid.

7. jaanuari hommikuks oli Sotsiaalkindlustusametile laekunud 13 taotlust puudega lapse abivahendi erimenetluseks. Eilse päeva jooksul sai kõik taotlused läbi vaadatud, vajadusel lisainfot küsitud ja kõik taotlused said positiivse lahenduse. Kõikide taotlejatega on ühendust võetud ja neid ka otsusest teavitatud.

Lisaks laekus kaheksa täiskasvanute erimenetluse taotlust, millest täna jõuti ka kahe puhul positiivse otsuseni ja eelmisest aastast maavalitsustele esitatud kümme taotlust võeti samuti lahendamiseks.

Ülejäänud taotluste puhul küsiti taotlejatelt mõningaid lisaandmeid, mis võimaldavad jätkata erimenetluse protsessiga reedel.

Paralleelselt tegeletakse Invaru OÜ poolt saadetud nimekirjaga, mis sisaldab tavapärasest oluliselt suuremate arvetega juhtumeid. Need juhtumid vaatab sotsiaalkindlustusamet ise üle ja võtab inimesega vajadusel ise ühendust.

Kui abivajajaga ei ole 15. jaanuariks ühendust võetud, palub sotsiaalministeerium kontakteeruda sotsiaalkindlustusametiga e-kirja teel aadressil abivahendid@sotsiaalkindlustusamet.ee või infotelefonil 16106.

Neljapäeval toimus sotsiaalkindlustusametis kohtumine ka Terviseabi esindajatega koostööküsimuste arutamiseks. Jätkub abivahendite pakkujate ja teiste partnerite teavitus korduma kippuvatest küsimustest.

Sotsiaalkindlustusameti klienditeeninduses oli tavapärane päev, abivahendite teemalisi päringuid küll oli, kuid need said ka vajalikud vastused.

Samal teemal

22. jaanuar 2016, 06:00
PUUDEGA LAST KASVATAV EMA: "Kas pean oma lapse asenduskodusse andma selleks, et riik leiaks ka temale 1283 eurot kuus?"
13. jaanuar 2016, 09:23
Sotsiaalkindlustusamet lahendas lastega seotud suurema arve juhtumid
7. jaanuar 2016, 06:00
PUUDEGA LAPSE EMA: "Ma ei tea veel, mis meid ees ootab!"
6. jaanuar 2016, 06:00
Abivahendite mitmekordne hinnatõus ajab inimesed marru

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;