Eesti uudised

Paet: piirikontrolli taastamine ELi riikide vahel ei lahenda ega leevenda põgenikekriisi (23)

Õhtuleht.ee, 8. jaanuar 2016 09:09
Foto: TEET MALSROOS
Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul ei aita mitme ELi liikmesriigi otsus ajutiselt naaberriikidega piirikontroll taastada põgenikekriisi lahendada ning selle asemel peaksid ELi liikmesriigid tugevdama ELi välispiiride kontrolli ja vastuvõtukeskusi.

"Mitu liikmesriiki on otsutanud ajutiselt taastada piirikontrolli lootuses, et see aitab ohjeldada põgeniketulva," ütles Paet. "Kuid tegelikkuses sellega põgeniketulva ei ohjeldata ning pigem tekib doominoefekt, mis seab Schengeni süsteemi tõsisesse ohtu. Värskelt on seda näha piirikontrolli taastamisest Rootsi ja Taani vahel, mis tõi kaasa ka ajutise piirikontrolli Taani ja Saksamaa vahel," lisas ta.

Paet rõhutas, et Schengeni vaba liikumise põhimõtteid ei tohiks süüdistada põgeniketulvas. "Peamine probleem on olnud ELi vastuvõtukeskuste nõrkus Kreekas ning Kreeka otsus lasta registreerimata pagulased edasi teistesse Euroopa riikidesse. Samuti pikaajaline Türgiga koostöö tegemise vajaduse ignoreerimine," ütles Paet.

Paet lisas, et Euroopa Komisjon peab andma hinnangu, kas mitme ELi liikmesriigi otsus taastada ajutiselt piirikontroll on vajalik ja praeguse olukorraga proportsionaalne.

Samal teemal

11.01.2016
Türgi kehtestas viisapiirangud: paljudel "süürlastel" on valepassid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee