Eesti uudised

Valimiskontsert Valgas Tallinna raha eest (2)

Siim Randla, 8. jaanuar 2016 06:00
Foto: Alar Truu
Riigiprokuratuur süüdistab Tallinna Kesklinna linnaosa vanemat Alar Näämet omastamises. Näämet süüdistatakse selles, et ta pööras ametiisikuna ebaseaduslikult Tallinna linna eelarvelisi vahendeid enda kasuks ligi 2800 euro ulatuses. 

Süüdistuse järgi korraldas Nääme 2015. aasta jaanuaris ja veebruaris kaks kontserti Valga kultuuri- ja huvialakeskuses.

Kontserdid olid osalejatele tasuta ning süüdistuse alusel olid need mõeldud selleks, et mõjutada kohalikke valijaid andma 2015. aasta riigikogu valimistel oma hääl Näämele.

Nääme oli tollal Eesti Keskerakonna kandidaat Valga-, Võru- ja Põlvamaal ning töötas Tallinna Kesklinna linnaosa vanema ametikohal.

Vältimaks valimiskampaaniaks isikliku raha kasutamist, korraldas ta ürituste kulude tasumise Tallinna Kesklinna valitsuse eelarvest, kust tasuti nii ürituste üüri-, transpordi-, toitlustamise-, muusika- ja tehnikaarveid.

Valga elanikke kutsuti kontsertidele flaieritega, mis tutvustasid Näämet kui riigikokku kandideerijat, sisaldasid Keskerakonna sümboolikat ja kandidaadi valimislubadusi.

Kriminaalmenetlust korraldas kaitsepolitseiamet ning juhtis riigiprokuratuur. Kohtuasja eelistung peetakse tänavu märtsis.

Samal teemal

09.01.2016
Nääme omastamissüüdistust ei kommenteeri
07.01.2016
Sotsid ja IRL: Alar Nääme peab linnosavanema ametist lahkuma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee