Maailm

SOOME POLITSEI: iraaklased kavandasid Helsingis naiste ahistamist

Õhtuleht.ee, 8. jaanuar 2016 06:00

17 KOMMENTAARI

l
Lugeja to 08:25/ 8. jaanuar 2016 19:55
Kes on mingi Sepa Evelin ja mida teab pögenike teemast vöi oskab kaasa rääkida?Mitte halligi.Nad vaid seletavad olemata asjaga kursis ja teadmata asjast möhkugi..Sellised pole suutelised midagi tagama ega lubama.Vaid plämisevad..
Ä
./ 8. jaanuar 2016 19:49
Ärge vótke neid värdjaid enam lisa!
v
Vaatleja/ 8. jaanuar 2016 16:02
Õhtuleht teeks ilmselt siis ka uudise tasuliseks kui tegemist oleks reaalse (maailma)sõja algusese teatega.
Uskumatult rahaahned tegelased ikka.
i
Indrek2/ 8. jaanuar 2016 12:01
Tuhat pärdikut koguneb kuritegusid sooritama ja ment vahib lihtsalt pealt?!?! Automaatrelvad oleks pidanud ammu tiksuma, selline saast tuleb lihtsalt ära hävitada.
n
Nii hästi öeldud/ 8. jaanuar 2016 09:25
Ajaleht Bild avalikustas eile salajase politseiraporti, mille järgi oli üks ahistaja Kölnis öelnud teda korrale kutsunud politseinikule: "Ma olen süürlane ja mind tuleb sõbralikult kohelda. Proua Merkel kutsus mind siia."
p
8. jaanuar 2016 08:25
palun mitte üldistada, Sepa Evelin ju ütles foorumi saates, et ei tohi kõike panna ühte patta ja eesti inimene on väga "haige" inimene, rohkem sallivust ja tolerantsi
m
mnb/ 8. jaanuar 2016 08:44
ja kõigil noorematel naistel minna kindlasti arstide grupivastuvõtule raudteejaama...
k
Kõik ei ole aga veidi matemaatikat/ 8. jaanuar 2016 09:27
Kui palju on potentsiaalseid terroriste (radikaale) nn pagulaste seas? Olen lugenud erinevaid hinnanguid - alates 2%-20% või isegi üle selle. Vahet pole - see ei ole minu hinnata. Kurjategijate proportsioonid on kindlasti suuremad.
Oletame, et riiki tuleb 1,000,000 pagulast. Sellest:
2% on potentsiaalsed terroristid ehk ISISe toetajad. So 20,000 ohtlikku inimest.
Oletame, et nad on andnud või annavad vande ISIS-le ning mingi hetk ründavad? Palju ühe pommiga saab tappa? Olgu see % nii väike kui tahes, on kahjulik mõju suur.
Ma arvan, et suurem osa meist saavad aru, et kõik ei ole pahad. See pole küsimus aga ei tohiks olla ka vabandus. Tuleb lähtuda ohust ja selle võimalikust mõjust ning käituda vastavalt. Seadustega paika pandud meetmed on just need, mis peaks meid kaitsma ja ohte vähendama. Paraku nendele vilistati:
1) pagulasteks nimetati ja siiani nimetatakse meedias kõiki ja kõike, kuigi seaduste järgi ja ka sisuliselt on pagulasi vähemus. Algne poliitika oligi kõiki valimatult sisse lasta kui abivajajaid.
2) turvameetmetele sülitati juba enne nn pagulaste kriisi. Kes uurib ja loeb, see teab võltstolerantsuse viljadest nt Rootsis jm. Alles oli uudis, et üks ISISe arst tuleb Inglismaale tagasi ning talle antakse ka erialast tööd (kahetses ikkagi). Turvalisus ohverdati kuigi ollakse sõjas ISIS-ga ning oht ka muude terroriorg-de poolt.
3) nn pagulaste ehk tegelikult migrantide siia jõudmise teed on kuritegelikud. Sõjapiirkonnast ning hoopis teise elustandardiga riikidest tulevatel inimestel ei ole reeglina raha, mida maksta smuugeldajatele. Seega suur tõenäosus on, et antud raha on kuritegelikul teel hangitud või siis on antud teatud lubadusi.
4) Juba olemasolevate migrantide integreerimisega on osades riikides tõsiseid probleeme (sh radikaalsuse pidev kasv). Aga ikka oli vaja massiliselt uusi probleeme sisse tuua.
Küsimus ei ole rassismis, vaid selles, kuidas midagi tehakse ja milliseid tulemusi ning millise hinnaga saavutatakse. Küsimus on oskuses ja vastutuses kriise juhtida, tagada turvalisus ning ka soovitud tulemuse (abivajajate abistamine) saavutamine.
NB! Kõigi süsteemi kritiseerijate ühe mütsi alla panemine tegelike rassistidega ja paremäärmuslastega (mis ongi negatiivne nähtus, kui seda õigesti tõlgendada) on ka suur viga: lõhestatuse ja pingete tekitamine; probleemidega mittetegelemine. Lihtsalt üks vahend kontrollimaks rahvast, et vastutustundetut poliitikat edasi ajada.
h
Helsingi Helsingiks/ 8. jaanuar 2016 07:54
Ootaks uudiseid antud videolõigu teemal:
https://www.youtube.com/watch?v=u8lFzAQ4Hmg
Lisavideod antud teemal:
http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.2352/video-migrants-celebrate-nye-in-berlin-with-g...
Teemaks uusaastaöö Berlinis. Tundub, et nii oligi. Sellisel juhul on see lausa kohutav.
Brüsseli jõulupuu põletamine on Berlinis toimuvaga võrreldes väike nali:
https://www.youtube.com/watch?v=LVqrujmHsAY
k
Kuidas on selline olukord võimalik?/ 8. jaanuar 2016 08:09
Mis juhtub järgmisel ja ülejärgmisel aastal? Vaesed migrandid korjavad kuulipildujad välja? Kus oli politsei? Vaestel pagulastel relvi vaja. Relvast laskmine suvalises suunas. Huvitav, kas kedagi vastutusele võeti? Relvad korjati ära? Ilmselt mitte. Ajuvaba. Euroopa poliitikud on hulluks läinud. Veel mõned miljonid juurde ja ongi riik läinud.
v
Vähemalt 1 inimene surnud?/ 8. jaanuar 2016 08:16
Ma absoluutselt ei imestaks, kui Kölnis toimuva avalikustamine on hullematelt juhtudelt tähelepanu kõrvalejuhtimine.
d
8. jaanuar 2016 08:28
p
8. jaanuar 2016 08:27
poliitikud ütlevad, et see on võltsitud video ja see ei ole võimalik, hahaha
n
No jah/ 8. jaanuar 2016 08:39
Tänava tunnevad kohalikud ära. Aga jah tegu oli ilmselgelt paremäärmuslaste korraldatud filmivõtetega :-) Näitlejad said tasu:-) Aga kui päriselt, siis huvitav, kas politsei üldse julges relvastatud kodanikke korrale kutsuda?
o
Oot, oot/ 8. jaanuar 2016 08:32
Itaalias vist jäeti ilutulestik ära - pidavat pagulasi (traumeeritud ikkagi) hirmutama. Kes keda nüüd traumeerib? Kui relvadega paugutatakse majade vahel suvalises suunas, siis tulevikus istuvad aastavahetusel kodus. Aknast võimalikult kaugel. Mitu miljonit nüüd sellel aastal oodatakse?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee