Eesti uudised

Päästeamet hoiatab: külmunud veetorusid ei tohi lahtise tulega soojendada! (2)

Õhtuleht.ee, 7. jaanuar 2016 18:52
Pilt on illustratiivneFoto: Arno Saar
Päästeamet teatab oma Facebooki kontol, et külmade ilmade ja tugeva pakase püsimine võib kaasa tuua probleeme ruumide kütmisega ning veetorustike ja trasside külmumist. Päästamet hoiatab, et mingil juhul ei tohi külmunud torusid soojendada lahtise tulega.

"Erilist tähelepanu tuleb pöörata ruumide kütmisele. Puuküttega küttekollete puhul tuleb tingimata jälgida mõõdukat kütterežiimi ning kütta korraga üks ahjutäis, kaks kuni kolm korda päevas. Hoolega peab ka jälgima, et siibrit liiga vara ei suletaks. Elektriliste küttekehade kasutamisel ei tohi elektrisüsteemi ülekoormata. Eile sai Tallinnas tulekahju alguse külmunud torude soojendamisest. Torustike külmumise vältimiseks tuleb mässida torud lisaisolatsiooniga, mingil juhul ei tohi külmunud torusid soojendada lahtise tulega. Jäätunud torude ülessoojendamisel soovitame kasutada soojakaableid või järelvalve all soojapuhurit," seisab Päästeameti postituses.

Lisaks hoiatatakse, et vältimaks hoone tulekahjusid, mis võivad alguse saada võõraste isikute poolt keldritesse ja kuuridesse tehtud tulekolletest, tuleks lukustada uksed ja sulgeda muud väljapääsud.

Päästeamet soovitab tugeva tuule korral välja võimalikult vähe liikuda, seda peavad eriliselt arvesse võtma eelkõige lapsed ja eakad.

"Kui sõitmine või reisimine külmaperioodil osutub möödapääsmatuks, tuleb sõidukile varuda piisavalt kütust ning kaasa võtta laetud mobiiltelefon. Mõelge läbi ka see, kuidas saate kõige kiiremini abi, kui peaksite seda vajama," teatab Päästeamet.

Lisaks rõhutatakse, et külma kätte ei tohi unustada kindlasti ka oma lemmikloomi!

Samal teemal

08.01.2016
Päästeamet: kui ahju kütmine keelatakse, tuleb leida uus elukoht
08.01.2016
KRÕBE KÜLM: Mulgimaal mõõdeti öösel 31,6 külmakraadi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee