Pariisi rongFoto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 7. jaanuar 2016 17:25
Pariisis pääses noor naine õnne kombel põgenema afgaanide kamba käest, kes üritas teda rongis vägistada.

Eelmise aasta 9. detsembri õhtul oli 28aastane naine üksinda vagunis, kui Montparnasse'i jaamas sisenes vagunisse kümmekond meest, kirjutas The Local. Naine tundis end ebamugavalt ja ta otsustas mujale minna.

Kolm meest järgnesid naisele ning hakkasid teda tülitama. Üks haaras ta sallist, teine aga surus noa naise näo vastu ning kolm meest hakkasid tal rõivaid seljast kiskuma, kirjutas Le Parisien.

Juhuslikult sisenes järgmises jaamas reisija - mees, kes astus naise kaitseks välja. Mehel õnnestus ründajad eemale peletada.

Naine jooksis esimesse ettejuhtuvasse restorani, kus ta kaitset leidis. Ta sai juhtumist tõsise vapustuse.

Politseil õnnestus kaks meest kahtlusalustena kinni võtta. Mõlemad olid tulnud Afganistanist, nende vanus oli 19 ja 45 ning ohver tundis nad ära. Afgaanid on eeluurimisvanglas vahi all ning neid süüdistatakse vägistamiskatses. Kumbki oma süüd pole tunnistanud.

Juhtum ilmus Prantsusmaal päevavalgele pärast aastavahetusel Kölnis toimunud rünnakuid naistele, mil teemaks tõusid immigrantide ja pagulaste seksuaalrünnakute jätkumine, mis tekitas Saksamaal avalikkuse rahulolematuse ja nördimuse.

Pahameele alla langesid nii politsei kui ka meedia, keda süüdistati ründajate etnilise tagapõhja varjamises ning probleemi n-ö kalevi alla panemises. The Local kirjutab, et Saksa politsei kinnitas hiljem, et Araabia taustaga mehed on vastutavad kümnete seksuaalrünnakute eest.

Prantsusmaal on olnud vaid üksikuid migrantide poolt toime pandud seksuaalrünnakute teateid. Samas on mõned äärmusparempoolsed rühmitised arvanud, et probleem on palju ulatuslikum, kuid sellest ei ole teatatud.

Pariisis kinni peetud vägistajad ütlesid, et neid sunniti Afganistanist lahkuma ja survestati korda saatma kuritegusid läänemaailma vastu, vahendas The Local Le Parisieni.
Nende kaasosalised on siiani vabaduses.

Prantsuse väljaanne kirjutab ka, et seksuaalrünnakutest ühiskondlikus transpordis on saanud viimasel ajal üleüldine probleem. Novembris kuulutas Prantsuse valitsus välja avameelsuse kampaania, et julgustada ohvreid ja pealtnägijaid rääkima usaldusisikutele seksuaalrünnakutest, mis on toimunud ühiskondlikus transpordis.