(Tiina Kõrtsini)

2016. aasta peab tegema vigade parandusi. Sügisel valime Eestile uue presidendi – 10 aasta tagune eufooria Toomas Hendrik Ilvese suhtes on tänaseks asendunud tundega, et saime väikese põrsa kotis. Lennart Meri mantel oli Ilvese jaoks liiga suur ja raske. Nüüd on kogu ühiskonnal uue presidendi valikul võimalus olla targem. On kahju, et on eiratud Keskerakonna soovi lasta president valida rahval. President peab eelkõige kaitsma rahvast teiste võimude eest – las rahvas otsustab, kes tema eest kõige paremini seisab.

 Peaministrilgi on nõrkused, aga tema väljavahetamine on keerulisem, sest SDE-l ja IRLil pole julgust ega võimekust viia Eesti Skandinaavia riikide sarnaseks. Soome on seadustamas kodanikupalka, et riiki majandusseisakust välja tuua. Mida on Eesti valitsusel vastu panna? Strateegilise tähtsusega on majanduskasvu taastamine ja teaduse rahastamise tõstmine.

Tiksuva valitsuse väljavahetamine on kahtlemata väljakutse. Ka keskfraktsiooni juhtkond peab vaatama peeglisse ja kujundama ümber oma tegutsemise strateegiat, sest on lubamatu, et Keskerakonna eelnõud esimesest lugemisest kaugemale ei jõua. Samuti annavad 27 mandaati riigikogus võimalusi valitsuse moodustamiseks – siingi peab keskfraktsioon olema tõhusam ja arusaadavam.

Kindlasti on tähtis jälgida, kuidas riigikogu erakonnad käituvad keskerakondlaste ja EKRE algatatud hädise kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise suhtes. Ühtlasi peaks jälgima IRLi kui konservatiivse erakonna hääletamist, sest koridorides on nad nõus seda eelnõud toetama. Poliitilist puhastust on järjest rohkem vaja ja seda just Stenbocki majas.

Jaga artiklit

42 kommentaari

M
maakas  /   13:30, 13. jaan 2016
mida te kisate,KE JA EKRE.ISE TE OLETE NEED,KES EESTIT VÕÕRVÕIMU ALLA TAHATE.peale sõimamise midagi veel oskate.joodikute ja varaste punt.kas keegi peab teid süles kiigutama.sõnavabaduse sildi all sõimate tegusaid,tarku inimesi.
K
keel ja kirjandus  /   04:54, 10. jaan 2016
Kui vaadata siinses kommentaariumis VEB-Kallase ja tema taskuparteide fännide puudulikku õigekirjaoskust ja ropendavat väljenduslaadi (valedest-moonutustest rääkimata), siis teeb ikka kurvaks küll.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis