Galeriid

GALERII | Belgia hävitajad asusid Ämarist kaitsma Balti riikide õhuruumi (23)

Toimetas Marge Sillaots, 7. jaanuar 2016 15:37
Foto: Siim Teder, Silver Mikiver
Ämari lennubaasis andsid täna peetud tseremoonial Saksa õhuväelased Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvamise üle Belgia õhuväelastele. Kui Saksa üksuse relvastuses olid Eurofighter hävitajad, siis belglased on relvastatud hävitajatega F-16.

"NATO on kaitseorganisatsioon, mis on valmis meie eest seisma iga ilmaga. Selle heaks tõestuseks on Balti õhuturbemissioon, mis saadab NATO liitlaste jätkuvast ühtsusest oma tugeva sõnumi nii meie inimestele kui meie ettearvamatule naabrile," ütles kaitseminister Hannes Hanso tseremoonial.

Tseremoonial osalesid veel Belgia kuningriigi suursaadik Philippe Beke, Saksa ajutine asjur Reinhard Wiemer, Saksamaal Uedemis paikneva NATO õhuoperatsioonide juhtimiskeskuse ülem kindralleitnant Joachim Wundrak ja Belgia kaitseväe õhukomponendi ülem kindralmajor Frederik Vansina.

Täna toimus üleandmistseremoonia ka Šiauliai lennubaasis Leedus, kus Ungari õhuväelased hävitajatega Saab JAS 39 Gripen andsid õhuturberotatsiooni üle Hispaania üksusele, mis on relvastatud hävitajatega Eurofighter.

Ämaris baseeruv Belgia lennusalk kuulub 10. taktikalise lennuüksuse koosseisu, mille kodubaas asub Kleine Brogel's Flandrias. Belglaste lennusalk on kuues Ämaris baseeruv õhuturberotatsioon. Rotatsiooni lõpetanud Saksa õhuväelased alustasid Eestis teenistust septembrist ja nüüd pöörduvad tagasi kodubaasi Reinimaal.

USA päritoluga mitmefunktsiooniline hävitaja F-16 Fighting Falcon on ühe mootoriga kerge lahingulennuk. Lennuki mitmefunktsioonilisus tähendab seda, et teda saab kasutada hävitajana õhuruumi kaitseks, ründelennukina maapealsete ja merel olevate objektide hävitamiseks, aga ka mitmesuguste luureülesannete täitmiseks.

Samal teemal

16.04.2016
USA välisminister hoiatas Venemaad