Maailm

Soome politsei: Kölni laadset massiahistamist plaaniti ka Helsingis (63)

Õhtuleht.ee, 7. jaanuar 2016 14:53
Politsei kinnitusel plaanisid ka Soomes asuvad pagulased viia aastavahetusel Helsingi südalinnas läbi Kölni laadset ahistamist.Foto: Freeimages
Helsingi politsei kinnitas, et ka pagulased plaanisid ka Helsingis läbi viia Kölni laadset massiahistamist, siiski on politsei saanud teateid seni ainult kolmest ahistamisjuhtumist.

Politsei teatel oli nad juba enne aastavahetust saanud vihjeid kavandatavast rünnakust ning Helsingi politsei asejuhi Ilkka Koskimäe sõnul oli politseil informatsiooni, et Helsingisse on mujalt Soomest tulemas pagulased, kelle eesmärk oli põhjustada erinevaid "häireid", edastas YLE.

Koskimäe sõnul kogunes aastavahetusel Helsingi südalinna mõni tuhat pagulast ja väiksemaid gruppe liikus ka mujal pealinnas, mistõttu politsei oli valmistunud nii ahistamisteks, vargusteks kui röövimisteks.

Politseinik lisas, et saadud infoga on seotud ka vahetult enne aasta lõppu Kirkkonumme majutuskeskuses toimepandud vahistamised, mil peeti kinni kuus mees. Kinnipeetud vabastati eelmisel laupäeval.
.

Samal teemal

24.01.2016
Saksamaal arreteeriti grupp migrante, kes ajaloolistes termides masturbeerisid ning naisi ahistasid
12.01.2016
Malmö politsei: meestejõugud ahistasid naisi aastavahetusel ka Malmös
11.01.2016
Olukord Kölnis pingestub: araablastele on alanud tõeline inimjaht
10.01.2016
Kölni uusaastavägivalla juhtumite arv on tõusnud 516-ni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee