Köln 6. jaanuaril 2016.Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 7. jaanuar 2016 12:55
Kölni õuduste ööd raudteejaama juures meenutanud neiu rääkis, et teda ja ta sõpru ümbritses paarkümmend araablase moodi meest. Mehed kiskusid neid rõivastest ja toppisid oma käsi igale poole.

"Kuulsime, kuidas naine karjus ja nuttis kusagil rahvahulgas, oli näha, kuidas ta põgenes võõramaise mehe eest, kes talle järele hõikas ja osutas sõrmega tema poole ning hakkas teda kaaslastega taga ajama," rääkis BBC-le neiu, kes viibis Kölni raudteejaama ja kiriku vahelisel väljakul kurikuulsal uusaastaööl. (Videot näete SIIT!)

"Hiljem nägime me kaht meest, kes olid kiriku juures naised nurka surunud ning katsusid neid, naised hüüdsid appi ning püüdsid neile vastu hakata ja neid tagasi tõrjuda," jutustas ta.

Saksa politsei kaalutleb ja hindab ümber oma taktikat, mis järgnes Kölnis aastavahetusel aset leidnud naiste ründamisele. Nordrhein-Westfaleni liidumaa siseminister Ralf Jäger sõnas, et politseil tuleb kohaneda faktiga, et meestegrupid ründasid naisi massiliselt.

Tuvastatud on kolm kahtlusalust, kuid kedagi kinni peetud ei ole, kinnitas Jäger. Suur hulk naisi kinnitas, et neid röövisid ja ahistasid seksuaalselt Araabia maade või Põhja-Aafrika päritolu mehed.

Jäger hoiatas, et sisserändajatevastased grupid püüavad neid rünnakuid kasutada pagulastevastase viha õhutamiseks.

Islamivastane liikumine Pegida ja parempoolne AfD on teatanud, et aastavahetuse rünnakud on ulatusliku migratsiooni järelm. Kölni meer Henriette Reker aga väidab, et pole põhjust uskuda, et rünnakute taga olid pagulased.

Politsei ütleb, et ressursse napib

Eilse seisuga oli Kölni politseisse laekunud 106 kaebust, millest kolm neljandikku teatasid seksuaalsest ahistamisest, nende seas kahest vägistamisest. Naisi rünnati ka Hamburgis ja Stuttgardis.

Kölni politseiülema Wolfgang Albersi sõnul oli see, mis juhtus, "täiesti uus kuriteomõõde".

Politsei raporti järgi ei suutnud politseinikud väljakul kõiki juhtumeid, rünnakuid ja kuritegusid kontrolli alla saada – neid toimus selleks korraga liiga palju, kirjutas The Local. Raportis märgiti, et paljud kurjategijad olid politseinikke mõnitanud kogu aeg ning et nad teadsid, et nende tegudele ei järgne mingeid tagajärgi.

Rahvarohkuse tõttu ei pääsenud politseinikud karjuvate inimesteni, et neid aidata, ning nad nägid, kuidas neid ähvardati, kui nad püüdsid politseile teatada. 

Samal teemal

Kommentaarid  (140)

A.H. 8. jaanuar 2016 22:40
See naine, keda saasta ja kõntsakari taga ajas oleks pidanud kiiremini jooksma, ütles ju Kölni linnapea, frau henriette rekker: "Alati on võimalik hoida meeste käeulatusest kaugemale." Ha-ha-ha-ha-ha-ha-haa
Ants 8. jaanuar 2016 21:38
Kus olid saksa mehed? Vaatasid kodus telekat, samal ajal, kui naised tõmmudega aastavahetust tähistasid?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS