Eesti uudised

PUUDEGA LAPSE EMA: "Ma ei tea veel, mis meid ees ootab!"

Katrin Helend-Aaviku, 7. jaanuar 2016 06:00

41 KOMMENTAARI

e
Erki/ 7. jaanuar 2016 22:42
küll valitsuse targad teavad kuidas asi peab käima, nemad ju andsid õigeaegselt määruse välja ja selle järgi juhindujatel oli piisavalt aega anda igakülgset teavet kõigile kellel seda oli vaja. nüüd valitsuses ja ministeeriumis kiired ajad vaja ju kedagi süüdlaseks ja vastutavaks teha sest muidu oh õudust peavad ise vastutama hakkama ja vastutuse võtmine ei sobi ju ühegi ministri ameti juurde
t
Tšukotkas, mererannas:/ 8. jaanuar 2016 08:04
Kajakad istuvad igaüks oma kivil. Tšuktš laseb püssist paugu õhku. Kajakad tõusevad kisades lendu. Tšuktš ootab veidi. Kajakad rahunevad ja istuvad kividele tagasi. Tšuktš seletab: "Näe, see kajakas istus enne sellel kivil, nüüd seal. See jälle teisel kivil, nüüd siin". "Kõigile jätkub istekohti". Tsahkna teeb praegu kajaka kisa. Lõpuks see kisa vaibub, hinnad aga jäävad samaks. Mõne aja pärast saab jälle pauku teha. Kajakad tõusevad jälle kisades lendu.... .
t
Teeline/ 7. jaanuar 2016 17:17
Mis siin ikka ees oodata. Eks seda nuga laste seljas keeratakse paar korda ringi ka.
a
Ants/ 7. jaanuar 2016 12:30
Isandd küll, mis siin vabariigis toimub, Tuleks ometi lõpp lollustele siin vabariigis.
Aga selle valitsusega ei tule, asjad lähevad järjest hullemaks.
n
njahh/ 7. jaanuar 2016 11:38
kas keegi analüüsiks, miks on meil nii palju puudega väikelapsi. mis on valesti läinud.
r
realissimus/ 7. jaanuar 2016 11:43
Tahad teada?
Meditsiin on nii palju paremaks läinud. Varem surid nad lihtsalt ära.
e
eit/ 7. jaanuar 2016 21:17
iga teo , ka lapseteo eelduseks on mõte . kui mõte lapse sünni üle on armastust täis , kui on kaasatud kõik lähedased , siis on head loota . aga küllap loodus ja toit on ka rikutud , et põhjusi on palju muidki . lapse tervis oleneb ema elukommetest . pole mõtet olla seksikas ja krantsikombel mehi vahetada . tõukoer pole enam tõukoer , kui on korra paaritunud krantsiga . ega moslemid ilmaaegu naistel silma peal hoia. meie tüdrukud ei tea sellest midagi . teadsin üle 60 aasta tagasi , et vallaslapsi ei taha ja kui lapsed saadud , siis hakka või joodikuks , lapse tervisele see ei mõju . lapsed olid terved ja joodikuks pole hakanud . soovitan kõigile elada moraalsemalt , et võimalikult tervemad lapsed saada . lapse isa peab ka armastama , tulgu pärast , mis tuleb .
t
to aaaa, 08:41/ 7. jaanuar 2016 11:26
Loe nüüd veel uuemaid kommentaare. Kõik teavad, kuidas ministrid ja valitsejad tegema peaksid. Kuidas neid minema kihutada, kuidas neid vangi panna. Ainuke, mida pole, keegi ei tee, ei lähe Toompeale. Ka siis kui on kutsutud, ei lähe. On ju loetud, et mida küll tööandjaga, vaesekesega juhtub kui töö tegemata. Küll pole kuidagi võimalik mäele minna. Ah, virisege pealegi! Olen seda virisemist näinud juba veerandsada aastat. Ja ütlen otse, pole eestlasest, peale internetis haukuja, mingit tegijat. Hea kui kõrvatagused puhtaks saab.
a
A.H./ 7. jaanuar 2016 12:37
Ja keda see Toompeale minek kotib? Dalmaatslastel savi, protestid sa seal lossi ees või mitte. Seepäörast sealtöllerdamise asemel saab midagi kasulikumat teha.
m
Mis sa röhid?/ 7. jaanuar 2016 12:57
Sul ka maa külmand ja kärss kärnas?
v
valetamine/ 7. jaanuar 2016 11:20
ja vassimine on meie valitsuse üks peamisi töömeetodeid.
h
Hetk/ 7. jaanuar 2016 10:49
Puudega laps on 24 tundi ööpäevas tööd. Tänapäeval ilmselt saab seliseid probleeme lahendada ainult ajakirjanduse abil, sest Sotsiaalministeerium lihtsalt valetab või jätab küsimusele vastamata, nii on ju lihtsam ja ka Margus Tsahkna ei reageeri tõstatatud küsimustele. Milleks Sotsiaalministeeriumi ja selle ala ministrit, lihtsalt maksumaksjate raha raiskajaid? Näiteks Sotsiaalministeerium ja Ülenurme vald ei suuda vastata, milliseid teenuseid Sotsiaalministeeriumi kirja kohaselt pakub nimetatud vald voodihaigele omas kodus temale vajalikul moel.
k
Kalapea/ 7. jaanuar 2016 10:46
Kala hakkab mädanema peast... Vaadake, palju on ühes teatud ministeeriumis ja tema allasutustes ametnikke. Ühes on rehabiliteerijaid rohkem kui rehabiliteeritavaid...mõelge hetkeks, millise summa riigieelarvest moodustab Sotsiaalministeeriumi oma. Peaks nagu kompetentsi jaguma. Tegelikkuses on olnud skandaal skandaali otsa. Ministri ametist viinud sotsiaaltoetuste skandaal (2009), segadused hooldekodudega, sekendused asekantsleriga, erivajadusega inimeste vastuseisu kiuste läbisurutud toores tööhõivereform (2014) jne. Mul on südamest kahju, et ühiskonna kõige kaitsetuma osaga niivõrd jämedalt käitutakse! Põhiseaduse § 28 sätestab ju, et puudega inimesed on riigi erilise hoole all...
s
7. jaanuar 2016 11:03
See ongi eriline hool nende mõistes, kes leiavad, et kui invaiidid on näljas siis mingu tööle, sama ütles ju Rõivas laste kohta EL inimõiguste volinikule, sellised ajuhiiglased on meil valitsuses, mida te siis neilt ootate? Puuetega inimeste organisatsioonid peaks tegelema nende sigatsemiste kohta kaebuste esitamisega rahvusvahelistesse organisatsioonidesse, aga need ametnikud MTÜ-des on kenasti ära ostetud, ega täida oma kohustusi puuetega inimeste ees. Linnuke on kirjas, et ühingud on, aga samas need ei toimi nagu enamus Eesti sotsiaalkaitse süsteemist, mis kohalikke elanikke peaks puudutama, EL Sotsiaalharta täielikust ratifitseerimisest ei räägi enam üldse keegi.
Inimetele on kenasti prügikott pähe sätitud ja tõmmatakse järjest koomale. Kes veel aru ei saa, et tulebki reaalselt sellisest riigist põgeneda on ikka väga kõva peaga. Surijal pole vahet, kus ta sureb, aga kes elada tahab ja veel järglasi saada, peaks selleks ikka elamist võimaldava koha valima, Eestit täiega suretatakse välja kõigi valdkondade seaduste kaudu.

k
Kasper/ 7. jaanuar 2016 10:03
Taiesti lopp milline elu seal eestis on, peakski koik eestlased sealt valja kolima mujale, las toompeale j22vad neegrid ja rahahimulised poliitikud, kellel ei ole sydant ega hoolt oma rahva vastu. Arvavad ,et pagulased toovad pappi sisse jne, k2ige per*s*e eesti vabariik, Taavi sina ka!
1
.../ 7. jaanuar 2016 10:29
100% ülalpeetavad pagulased toovad riiki raha sisse ainult nende tõbraste märgades unenägudes.
e
ega/ 7. jaanuar 2016 11:27
nad nii rumalad ka pole, et loodavad pagulaste raha sissetoomisele. lihtsalt soovitakse oma Brüsseli ülemustele meeldida ja edaspidigi head elu maitsta. Ansipil on eesti kõige kõrgem palk, see on stiimul, mis sunnib neid kuradeid kasvõi omasid tapma.
l
lisaks / 7. jaanuar 2016 09:46
mittemaksmisele üleskutsele kohtutäitur ootamas jne.olgem naiivsed edasi
n
NÕUKA AEG/ 7. jaanuar 2016 09:45
Pandi reeglina magana kuid täna on kõik liikvel. Lähim maa soome siin pole kedagi purki pandud ja tänavad meenutavad sombide kokkutulekut.
s
7. jaanuar 2016 10:31
Sind tuleks magama panna, äkki saad kaineks või vähemalt ei pea teised su haiget jauramist taluma.
a
Aga/ 7. jaanuar 2016 09:37
Eestis on ju nii hea elada! Kahjuks hinnatakse Eestis head elu ainult nende järgi, kes on jõudnud nn. haljale oksale ja saanud tasuva töökoha jne. Tegelikult peaks aga riigi heaolu hindama nõrgima lüli järgi, et kui hea ja turvaline neil antud riigis elada on, kes on hädas, haiged, ei suuda tööl käia jne. Seetõttu paneb aina imestama see ajupesu, või ei teagi, kuidas seda nüüd täpsemalt nimetada, kui irvitatakse nende üle, kes siirduvad Eestist mujale elama ja tööle. Elanud ja töötanud juba aastaid Eestist väljaspool, paneb mind jätkuvalt imestama, kui üksi ja hätta on jäetud Eestis abivajav inimene! Seda kinnitavad ka arvukad nn. kerjamise saated Jõulude ajal, mis paluvad annetusi inimestele, kes Eestis toime ei tule. Vaatasin neid saateid neti vahendusel kurbusega. Ei kujutaks küll ette, et hädasolija toimetulek normaalses riigis sõltuks sellest, kas suvatsetakse seekord annetada või ei.
a
7. jaanuar 2016 10:27
Ahnete, rahakesksete, inimeste mõistus ei võimalda sellist arusaamist, pole seda aju osa, mis kollektiivse teadvusega kontakteeruks, aga nad on pettustega võimule trüginud ja legaalse võimu kaudu püüavad seadustega meid täielikult paljaks röövida ja orjastada. Väga õpetlik, on praegu jälgida mujal toimuvaid sündmusi. Meil on kasutada mitteformaalsed ühiskonna struktuurid läbi vastastikuse usalduse toimivad suhted. Petised langevad sellest välja kiiresti, sellega peaks igaüks juba ete arvestama, et sellega lülitatakse ennast tugisüsteemist koheselt välja.
h
hulk inimesi/ 7. jaanuar 2016 09:19
sai selle töö eest mitu aastat maksumaksjalt palka
Nomaeivõi, Welcome to Tolerastia!
l
7. jaanuar 2016 11:07
Linnuke kirja saada ongi peamine, kellel seda tulemust nii väga vaja on, kui eesmärk on rahvast hirmutada ja kottida iga hinna eest?
p
Promill/ 7. jaanuar 2016 09:18
Eestlane kardab, et kui ta süütab tiku, tekib sellest kontrollimatu tulekahju, mille finaaliks on "ühinemine" Venemaaga. Ja siis on kõik veel sitem ja pole isegi illusiooni sellest, et võiks kuhugi protestima minna või et oleks midagi enda otsustada. Kui üldse hing sees.
v
Venelasega koos/ 7. jaanuar 2016 09:28
on palju kindlam meelt avaldada. Ta julgem protestima. Ja kui tikku tõmbab, on tagajärjed päriselt näha. Mitte eestlase interneti susin. Olen nõukaaegne ja ütlen sullegi: Oli piiratum elu, aga tavainimesel oli ka rohkem õigusi.
r
7. jaanuar 2016 10:14
Rahvas peab ärkama vaimselt sellisel määral, et neid tõbrastel maa tugi jalge alt kaob ,ja nad hakkavad ennast väga halvasti tundma ja lendavad välja siit nagu stt ihust. Mida rohkem nöörivad seda kiiremini ja valusamalt ennast kõrvetavad. Kuni seda ei toimu ei ole vaja ka enneaegu kuhugi tormata. Protsess küpseb igal juhul ja ei sõltu isegi kellegi tahtest, praegu on kohanemise aeg uute kosmosest tulevate energiatega.
a
A.H., to Venelastega koos/ 7. jaanuar 2016 12:44
Vene ajal oli sul õigusi jah. Oleks sa vene ajal sarnast möla ajanud, et riigis elamine ei meeldi, lõpataksid heal juhul hullaris , s*temal haihtusid jäljetult kuskil Pagari tänava keldris või külmam maal.
m
Mida sina,/ 7. jaanuar 2016 12:54
poisike, tead Pagari keldritest?
t
to A.H./ 8. jaanuar 2016 10:39
Põrkasin jah esimese valuga peale. Aga kui tõesti oled seal nn. "kapis" 4 tundi ühtejärge ära seisnud, ei kipu enam ärplema.
k
KIA/ 7. jaanuar 2016 09:53
arvan ,et tehti proovilepanek,äkki ei märgatagi ,siis saaks pagulastele veelgi suuremaid summasid maksta,riigi jätised
e
Enduser/ 7. jaanuar 2016 09:02
Kui tehti seadusemuudatust siis oli Tsahkna nii ametis rahva raha enda taskusse toppimisga, et ei pannud pisiasju tähelegi. Mis krdi kommunikatsiooniviga?? Minu tööjuures nii ei saa, et tekib kommunikatsiooniviga ja kui tuleb siis pean selle oma taskust kinni maksma mitte ei maksa firma...
s
Slo/ 7. jaanuar 2016 08:01
Ma saan aru et inimene kellel on puue ja puudega laps on tegelikult hõivatud.
Aga nende sõbrad lähedased? Lihtsalt kaasamotlejad? Mitte keegi ei tea mis võib temaga juhtuda! See uleskutse puudutab neid kõiki.
n
nähtud/ 7. jaanuar 2016 10:28
Kui peres on mingi probleem, siis kaovad kõik tuttavad ja sõbrad kohe. Kedagi EI HUVITA!
i
7. jaanuar 2016 10:51
Inimesed instinktiivselt lasevad jalga haigete ja puuetega inimeste lähedusest, kasu neist ei ole ja ressursid saavad otsa, looma tasemel instinkt. St puuetega inimesed ja nende lähedased on reaalselt ikka väga üksi jäetud, veel hullem kui lähedased hakkavad raske puudega inimest vaimselt terroriseerima, nagu puue sellest ära kaoks või inimene terrori tõttu paraneks. Poliitiliselt on maailmas võimu haaramas need, kelle meelest üldse enamus inimkonnast tuleks hävitada, et "loodusele" ruumi teha, st perspektiivid on puuetega inimestele vägagi kehvad, kui need jõud võimule pääsevad. Läbi meditiinisüsteemi tehakse asju, mis avalikustamist ei kannata, meditsiinipersonal on muudetud mõrtsukate tööriistadeks ja arvestada tuleb, et tapmine on igal juhul tapmine ka siis, kui seda tehakse märkamatult ja teadmatult. Vaktsiinidega seoses oli just eile uudis USA-st, , et koolis vaktsineerimisega nakatati vaktsineeritud lapsed läkaköhaga. Keegi ei kontrolli reaalselt, mida iga vaktsiini ampull sisaldab. Kõigilt vere võtmise aktsioonid käivad USA-s samuti, st tahtevastaselt ja inimese olukorda arvestamata, kujutage ette, kui aneemikult verd veel välja tõmmatakse, inimene võib nädalateks täielikult voodisse jääda., kui tal on probleem raua omastamisega toidust või isegi toidulisanditest. Tambitakse rahvast taltsaks, läbi hirmutamise, muud eesmärki neil tegevustel ei ole, aga neid on palju, mida korraga rakendatakse. Arvestades meie olukorda siis siin kipub sama rada minema. HIV sundtestimine ühes linnaosas on juba ise ebanormaalse inimeste kohtlemise tunnus. kui massiliselt, tahtevastaselt testitakse küll siis need valepositiivsed tulemused ka tulevad analoogselt seakatkuga.

o
On ju seal Toompeal ka käidud./ 7. jaanuar 2016 07:56
Aga nii on juba läinud, et liiga vähesed on julgenud sinna minna. On olnud ka mõnitamisi, et miks üldse ennast narriks tegema mindi. Ei ole eestlane nii otsustusvõimeline sugugi kui internetist paistab. Anonüümselt oleks valitsus ammu juba ajalugu. Paraku loodusseadus kehtib edasi, kes tugevam, jääb ellu. Antud juhul on valitsus tugevam.
s
Slo / 7. jaanuar 2016 07:34
Ma ei saa aru sellest koogutamisest fp-s ja ajalehes.
Miks ei lähe keegi Toompeale ja korralda mässu?
Usun et ka kõik sõbrad tuleks sinna kaasa toetama
See asi läheb aina hullemaks.
a
aaaa/ 7. jaanuar 2016 08:41
Eestis ei ole võimalik nn. mässu korraldada. Kõik on kõvad mehed kuskil netis kirjutama ja teatama et ja teeme ja oleme ja näitame ennast, aga tegelikkus.... kohale lähevad vaid suured entusiastid ja neidki käputäis. Eesti vabariigis on ju kogunemised seadusega rangelt piiratud ja kui natukenegi midagi rohkem teed siis tuleb politseionu ja käseb sul koju minna. Mujal maailmas pannakse kiirteedel liiklus seisma. Valitsushoonete juures takistatakse riigipeade liikumist. Põllumehed reaalselt valavad piima maha ja panevad oma heinapalle põlema. Reaalselt tehakse miskit ja väga suurte rahvahulkadega ja tehakse nii et ka antud tegevus ületab uudiskünnise. Ja mitte ainult kohalikul maal vaid ka uudiseid ilmub väljaspool riigipiire. Aga kas meie nn kogunemisi kajastatajse kuskil mujal??
ainuke asi mis rohkem kõneainet sai oli pronksöö
t
to 4 aa-d/ 7. jaanuar 2016 09:24
Täpselt nii ongi. Olen ise ka etusiast olnud. Üpris kaugelt vedanud ennast kohale, nii 400 km. tagant. Mäletad arstide streiki? Käisin minagi, kuigi ei tea meditsiinist tuhkagi. Aga mida rahvas arvas? Mõnitas arste. Arvas, et liiga palju teenivad. Oli ka teisi meeleavaldusi, kus osalesin. Aga ühelgi korral ei saanud soojemat sõna kaasa. Ainult mõnitused. Miks pean mina uppuma solidaarsusest teistega kui oskan ujuda? Sellepärast olengi üle 10, a. väljamaal, kus suhtumine teine ja streigil ka mehine mekk man. Ja kuijuta ette, streigi tulemused räägivad enda eest. Ei too kuskil keegi pudrukaussi neti teel tatistades koju kätte. Jaksu sulle siiski!
s
7. jaanuar 2016 09:31
Siiski on vähemalt Venemaa uudised näidanud põllumeeste 101 traktoriga ja pagulaste vastast aktsiooni. EU liikmesriigid seda teinud ei ole.
n
No/ 7. jaanuar 2016 09:18
Ja kui keegi isegi läheb õigustatult kuhugi meelt avaldama, või midagi nõudma, siis hakkab teatud seltskond kooris karjuma ja süüdistama, et: " kas teil on kõige raskem, ja ise olete süüdi ja tuleb koolis käia, et jaksaks arveid maksta " ja avaldavad arvamust, et kindlasti on nende laste vanemad joodikud ja narkomaanid ja tahavad nüüd nende kisajate ja süüdistajate ehk 'maksumaksja ' arvel elada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee