Eesti uudised

KÜTTETA KORTERMAJAS ELAV PEREEMA: korteris on vaid viis kraadi sooja, käime toas jopega

Arvo Uustalu, 7. jaanuar 2016 06:00

80 KOMMENTAARI

j
Juhan./ 8. jaanuar 2016 09:51
Meie riigi seadused on tehtud nii et suured võlglased ei pea omi võlgu maksma (nagu Viiol) väikese võlgniku käest võetakse viimane, tõstetakse ka korterist välja.
e
elanik/ 8. jaanuar 2016 09:03
Elan ka viiekordses majas, Keegin on tuksi keeranud ventilatsiooni süsteemi. Tuppa tuleb külm õhk vuhinal, mitte ei lähe välja . Terve püstak kannatab. Toas on vaevalt 15 kraadi. Aknad jääs, vannitoas põrandal jää. Olen juhatutse poole pöördunud kahel korral. Üks tore soovitus oli wc harjaga ventilatsiooni puhastada.Et kutsuda ekspert kuna see kahjustab maja ei lubata. Mida Teha????????
p
8. jaanuar 2016 10:04
Pöördu majamutikeste poole, kes tuvisid toidavad. Linnud pesitsevadki seal, kus toitu saavad. Tuvid ning kajakad reostavad aga omakorda ventilatsiooni. Samas mõni on oma köögipliidi juurest ehitanud pika toru otse ventilatsiooniauku ning kõik oma toidulõhnad lükkab ülemisele korrusele, kust nad siis püstaku umbes ventilatsiooni tõttu hakkavad niredena mööda seina alla nirisema. Kuid oma köögiakent ei osata lahti teha.
t
8. jaanuar 2016 10:12
Teine võimalus, et ventilatsioon keerati tuksi kalevipoegade poolt katuse panemisel.
j
jääs/ 21. jaanuar 2016 11:52
Raua 2 esimene trepikoda Tartus?
e
eit/ 8. jaanuar 2016 04:02
peab ütlema , et inimesed ei viitsigi paremini elada . sooja tuba tahetakse tasuta saada . mul saab ka halvatud poeg oma arved makstud ja palgatööd tehtud , asi on sellest arusaamises kinni , et igaüks peab ise hakkama saama . pole ükski riik süüdi , et inimesed on laisad . elu on tee , mitte paigalseis . olen üle 70 , üles kasvatanud neli poega , lapselapsed käivad mu juurest pealinna koolis , hooldan sügava puudega poega 27 aastat ja ei pea keegi minu arveid maksma . häbi on mul selliste juttude pärast . kasvatamatus , laiskus ja lodevus lokkab terves riigis .
m
Maalile 10:14/ 7. jaanuar 2016 23:42
Kas sinu sugulased elavad aafrikas?
j
../ 7. jaanuar 2016 23:10
ja vanainimesed kuskil kolkas, ei sooja vetsu-pesutuba, ei vett, ei puid, ei toitu ega sooje riideid.. eluaeg töötanud.. kuidagi hingitsevad.
e
ei ,avaldatud minu kommentaari/ 7. jaanuar 2016 19:57
elekter on ju olemas,kui küte on väljas,kui ise võlga ei ole ja ei naerata ju kui on 5 kraadi sooja,käisin eile korteris kus oli 0.9 kraadi soojs ka oli vest seljas ,seal ei pea kaua vastu
e
Ela nagu saunas/ 7. jaanuar 2016 19:51
Mul on ühes toas 27 kraadi. Seal ei kannata olla. Kütet maha ka ei saa keerata.
n
niki/ 8. jaanuar 2016 09:15
aga alati on võimalik aken lahti teha kui on palav ,miks peab siis välja keerama kui kellegil palav keegi ei mõtle otsmiste korterite peale kui nad välja keeravad kannatavad otsmised korterid ja niiskuse lööb sisse ,mina elan otsa peal korteris ja meil majas keeratakse kogu aeg välja ja meie külmatame teiste pärast kellel palav ,tänu sellele et kui ei köeta on meie korter niiske ja kylm ,seinad hallitavad ja aknad ka hallitust täis !
a
arvan,/ 7. jaanuar 2016 19:45
et viie kraadiga ei narrata enam,käisin ise eile toas kus oli 0.9 kraadi,olin pool tundi samamoodi vest seljas ja sa ei ole seal kaua,aga elekter ju on saavad kütta ikka natuke,kas või ühte tuba

r
Reformiametnik/ 7. jaanuar 2016 18:38
Eesti riigi vahendid kuluvad pagulaste poputamiseks. Siis veel võõrvägede sõduritele mugavate elutingimuste loomiseks. Loomulikult nemad ei peagi midagi maksma. Eesti lastega pered külmugu surnuks. Kelle see asi.
h
häbi võiks olla vinguda/ 7. jaanuar 2016 18:29
alustaks sellest, kuidas enamik oma korterid saanud on: vene valitsus andis tasuta kätte, eesti oma laskis erastada. Kui ei meeldi. osta endale maja, küta ise ja ära vingu. Kui raha selleks ei ole ja aju ei võta, pese puhtaks ja otsi rikas mees. Või ole vait.
j
!/ 7. jaanuar 2016 23:01
jälle üks rikkur tänitab. Juhtides sellega tähelepanu et vaat, mina suudan maja osta! Vaat kui väärtuslik ja tubli ma olen! Või kuulud nende hulka, kes on osanud rikka abikaasa hankida, jagad oma kogemusi?
k
krt/ 7. jaanuar 2016 17:12
see vingumine et kortermajades on külm , jama, korterid kes ei maksa maha müüa ja ok. pensionärid suudavad maksta kas või toidu arvelt ,võtavad talve jooksul 5 kg. maha, suvel söövad tagasi, tean enda kogemustest
m
7. jaanuar 2016 20:06
mõned lihtsalt maksavad enne maksud ja vaatavad mis üle jääb
J
!/ 7. jaanuar 2016 23:17
Jälle üks ennasttäis ülbik ruigab, jagab oma oletatavat geniaalsust ning vaimukust!
g
Georg/ 7. jaanuar 2016 15:32
Hoolivad näitlejad ja lauljad laulavad ilmekalt mõne laulu, abiks ikka.
e
eestlane/ 7. jaanuar 2016 15:05
kui on venelased , las külmetagu edasi .
Midagi ei meeldi ,siis võivad tagasi venemaal minna!
j
jajah/ 7. jaanuar 2016 15:11
sinu näol vaid labase läbuga tegu.Haise pelleris!!!
r
rahu, ainult rahu:/ 7. jaanuar 2016 15:44
on väga toredaid venelasi ja jubedaid eestlasi- oleme siiani hakkama saanud nendega, saame ka edaspidi...vat pagulased hoiame eemal !!!
p
Penskar Sass/ 7. jaanuar 2016 17:04
Eestlane! Olen ka eestlane ja elan samas majas, millest jutt. Tule külla, pakun sulle jääteed jäätunud teekannust! Võlgu küll ei ole korteri eest. Aga minu sissekäigust on momendil 16 korterist vaid 4 asustatud, teisel korrusel elan üksinda, allkorrus tühi, kolmandal üks pere. Nii et " eestlane", sinu soojad sõnad on ikka abiks! Ja käi persse, teiste hädade üle irvitaja,
l
Liina/ 7. jaanuar 2016 13:45
Paraku on jah nii, et kui ise ennast ei aita, siis keegi teine seda ka ei tee. Me ei ela sellises maailmas, kus oleks kusagilt lihtsalt võtta ja inimestele anda. Number üks toimiv abimees on omaalgatus, mis paraku nõukogude inimesele natuke võõras on. Tühjenevates maapiirkondades on sageli suureks probleemiks see, et korterit maha müüa ei õnnestu ja siis jäetakse see lihtsalt maha koos kõikide arvetega. Tekib olukord, kus pool maja ongi tühi ega maksa arveid ja teine pool siis peab kannatama. Siin peaks kodanikualgatuse alusel utsitama omavalitsusi appi tulema. On omavalitsusi, kus on leitud fondid ja võimalused, et allesjäänud inimesi koondada ühte kortermajja. See eeldab remonti ja rahade hankimist. Mõnel kogukonnal on vedanud ja hakkajad ja oskajad inimesed on enda keskel olemas. Paraku on nii, et väga sageli on inimesed väga nõutud enda aitamises. Et siin kajastatud probleem on maapiirkondades väga tavaline, siis tahaks koputada omavalitsuste hingele.
j
jajah/ 7. jaanuar 2016 14:27
vaata palgaline-nõukaaegsel käed peest välja ei kasvanud erinevalt sinust:minul on oma lokaalne veevarustus,gaasiküte.Toas on soe ja vesi jookseb kraanist ka ilma kaevu ja veevärgita.Teie inisege terviseks.
j
juhhei/ 7. jaanuar 2016 13:28
No üürige talveks puuküttega kööktuba näiteks, jumal hoidku! Pole kallis ega võimatu muarust!
o
On ikka/ 7. jaanuar 2016 14:12
lahendus küll jah. Lisaks muidu arvetele mida raske ära maksta veel lisaks üüriarve ning küttepuud jne. Ja kindlasti on puuküttega korterid kohe üürnikke ootamas
j
juhhei/ 7. jaanuar 2016 15:04
On nad siis edutult otsinud? Täiskasvanud poeg istub arvutis... Vut-vut omavalitsusse ja kui korter leitud, siis sissetulekuta perele see 4-5 ruumi puid ikka saab! Mida te siis tahate? Istugu edasi??
a
Alar1/ 7. jaanuar 2016 11:22
Siit ei selgu, kas see hädaline on ehk ise üks nendest, kes arveid ei maksa ja nüüd hädaldab. Sealkandis on selliseid võlgnikke lademes. Hääletavad putini ja Savisaare poolt ning ootavad, millal Savisaar neile puid ja kartuleid toob. Ise ei tee peale samogonni midagi.
i
Indrek2/ 7. jaanuar 2016 11:31
Miks ta peaks maksma? tema on põlisrahva esindaja, juba ENSV ajast! Riik peab andma!
p
Penskar Sass/ 7. jaanuar 2016 17:15
Alar1, sa oled juba pikka aega lollusega silma paistnud. Mis mul kasu on, kui arved on makstud? Pension on selline nagu on, isegi ahiküttega koerakuudi uurimiseks ei jätku. Olen keskmise puudega, kui jäin vanaduspensionile, kärpis hoolitsev riik mul sotsabi 55 euro pealt 12-le eurole. Saan selle eest karbi tablette, aga ülejäänud ravimid ja abivahendid pensionist. Nii et jätke oma lollid nõuanded. Kui abi ei ole, ei tule, laulge terviseks ja olge uhked, et riigi asemel raha kogute.

m
Moi/ 7. jaanuar 2016 11:06
adres ne gorod ne ulitsa moi adres Sovetski sojus
m
7. jaanuar 2016 11:36
moi adres ne DOM i ne ulitsa moi adres Sovetski sojuz.
Teatud keeles sõna -kodu- ei ole olemas, on vaid -maja-
p
pensioner/ 7. jaanuar 2016 11:01
To põlisrahvas. kas saad ka aru mida kirjutad, olen ka pensioner, pool läheb arveks ja muudele asjadele aga süüja tahaks ka kui nii hädas oled tule annan sullegi, aga ära solva
p
pahane/ 7. jaanuar 2016 10:57
No kurat Eestimaalane peab külmetama ,aga mingitele pagulastele köetakse toad soojaks,selleks on riigil raha ,aga omade eest hoolitseda ei saada .Teate ennem olin reformi pooldaja ,enam vist mitte ,või ?vahetage valitsuse esiots välja ja laske targad (elukogend) inimesed etteotsa ,nii see enam jääda ei saa.Kas või Kadri ,aga mitte Rõivas.
l
Lorenz/ 7. jaanuar 2016 11:12
Kui soovid hoolivust üles näidata, mida sinu arvates valitsus täna ei tee, on sul võimalus kohe küttefirmale a`3000 eurot kanda meie armsate kodanike küttevõlgadeks katta.
Ma ei usu, et see valitsus eriti targem oleks, kes võtab maksumalksja raha oma kodanike kommunaalkulude katteks. Kui arvad teisiti võid katsetada. Saada 70 % oma igakuisest sissetulekust sinna kKohtla -Järvele ja tunneta rahulolu oma tegevusest.
m
mitteviriseja/ 7. jaanuar 2016 10:55
Mis siin viriseda, makske oma arved ära ja tuba kohe soe, meil on ka korter maja ja arved on korras ja tuba soe, mu vennal on ahju kütte, küta või ei küta ikka on toas külm
m
mittevirisejale/ 7. jaanuar 2016 11:55
Siis on su vennal s.tt maja või s.tt küttesüsteem ja ahi. Laena vennale raha, las paneb õhksoojuspumba, suvel soojustab maja väljast ja laseb pottsepal uue ahju teha. Lihtne.
s
SIIM/ 7. jaanuar 2016 10:55
Muidugi, puhuri või õliradikaga on raske korterit soojaks kütta, kalliks läheb. Soovitan pigem soojuspumpa paigaldada. Elektrit läheb märksa vähem ja toa saab soojemaks,. Elan ise sedasi juba üle 5 aasta. Detsembri elektriarve oli 64 eurot (seal sees on ka veel valgustus, elektripliit, soojaveeboiler j.n.e.), ja toas hoidsin 20-21 kraadi. Nüüd külma tulekuga elektri kulu muidugi suureneb ja suure pakasega tekib ka probleeme, kuid kuni 20 külmakraadini erilisi probleeme ei ole. Paigaldamine nõuab muidugi ühekordse suurema investeeringu kuid ma leian, et 5 talvega on see ennast kuhjaga ära tasunud. Ja ehksee soojapump käib mõne aasta veelgi.
m
memm50/ 7. jaanuar 2016 20:03
Ilmset võtmesõna on siin see esialgne investeering. Õhksoojuspump koos paigaldusega maksab ca 800€ või rohkem, oleneb firmast ja oleneb köetavast pinnast. Kui majarahval on küttearved maksmata, siis ilmselt neil raha ei ole ja seega ei ole ka sellist raha, mille eest see õhksoojuspump osta.
Soovitaks samuti, et maksku osa võlga ära, küll siis küttefirma vastu tuleb ja kraanid lahti keerab. Väikse võlgnevuse pärast ei panda ühelgi majal kütet kinni, kui on juba tekkinud suur võlg, siis rakendatakse selliseid meetmeid. Aga seniks oleks tõesti abiks elektriradiaator, muidugi peab kontrollima, kas elektrisüsteem sellele koormusele vastu peab.
t
to memm50/ 7. jaanuar 2016 23:14
Vaat siin on sul õigus! Et kas juhtmed radikatele ikka vastu peavad? Ja 2-3 toa jaoks on vaja mitut radikat. Siin ilmnebki õhksoojuspumba paremus - sellega võib mitu tuba soojaks kütta, kui vaheuksed lahti hoida. ja ka voolukulu on väike -1 KWH elektrist saad 5-6 KWH jagu soojust! Märgatav raha kokkuhoid! Investeering tasub ära. Muidugi, 800-900 eurot korraga on kena kopikas. Aga kas iga ettenägelik inimene ei peaks siiski mingeid reserve koguma? Kas või 10-15 eurot iga kuu. Ettenägematuteks ning erakorralisteks juhtudeks. Juba mu vanaisa õpetas oma talupojatarkusest, et igal perel peaks 3-4 kuu kuluraha reservis olema. Paljugi mis võib juhtuda, siis hea võtta. Kahjuks elavad aga paljud nagu ühepäevaliblikad. Ei loe raha, kui šoppavad, moevärki või hilpe ostavad. Rääkimata praažnikute pidamistest, alkoholist ning hirmlkallistest sigaretipakkidest. Pluss kergekäeliselt võetud SMS ja kiirlaenude kägistavad protsendid. igavene võlaorjus! Selle asemel ei veidi kokku hoida. Ja ongi enne palgapäeva näpud põhjas ning uued võlad kaelas! Suletud ring.
l
lahendus/ 7. jaanuar 2016 10:45
vaos on toad soojemad ja osad ka tühjaks jäänud
v
VAENE EESTI RAHVAS/ 7. jaanuar 2016 10:16
Vaata, kallis Taavikene - nii vaene os Su rahvas, et mõlemaks raha ei jätku. Kui süüa tahad, ei jõua kommunaalide eest maksta ja kui maksad kommunaalide eest, pole enam, mille eest süüa osta. NII LIHTNE SEE ONGI. Kellel pole tööd, kellel küll on töö, kuid sealt saadav tulu ei kata mõlemat vajadust ja oledki valiku ees: kas söök või kommunaalid, sest mõlemale palgast lihtsale ei jätku. Eks siis arvake ise edasi, kuhu koer on maetud!
A
!!!/ 7. jaanuar 2016 10:59
Aga palgalised kirjatsurad kirjutavad ning tõendavad must-valgel, et rahva elatusjärg on oravate juhtimise all ning ajal märgatavalt paranenud. Aga pole midagi uut päikese all, ka Stalni ajal kanti ametlikke loosungeid, et žit stalo lutše, žit stalo veseleje!
b
Batko/ 7. jaanuar 2016 11:34
Need on ilmselt Moosese rahvas- antifasistid!
s
spets/ 7. jaanuar 2016 09:59
aga koli mujale, kes sul keelab!

m
Mina / 7. jaanuar 2016 09:57
meil samuti hommikul oli toas 15 kraadi uurisin asja milles asi vastuseks sain veel ei tea uuritakse miks sooja pole ja radikad jahedad ,siin majas on asjad korrast ara juba ammu .
n
noh/ 7. jaanuar 2016 16:58
Tundub linnas asi korteriühistutes, minu 5-e kordses radikad särtsuvad, samas teises majas tuttavad istuvad ka jopedega
a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 7. jaanuar 2016 09:42
stagnatsiionierakonnale ongi vaja ebastabiilset ja vaest eestit. muidu ei saa võimul püsida. lambad aga valivad neid ja kiidavad takka.
a
Anna pappi!/ 7. jaanuar 2016 11:33
Sa maksa babuuljade eest küteära: Mida sa kogud kulda ja mammonnat!
k
kapsas harjumaalt/ 7. jaanuar 2016 09:17
Minul toas praegu 12 kraadi, võlgu pole ja maksame iga kuu suuri arveid. Plaanin kindaid kätte panna varsti, trükkimine ei anna sooja.
m
7. jaanuar 2016 09:12
Millised ilusa välimusega korterid on neil seestpoolt. Kui selline elanik satub sinu naabriks, ega ta siis oma ukseesist ka ei kasi, vaid ootab millal seda naabrid teevad.
k
kurjam/ 7. jaanuar 2016 08:55
piirkond on probleemne. karm korteriühistu aitaks. võlgnikute korterid müüki. kahju, keegi ei tohiks külmetada vastutustundetute pärast.
j
joosep/ 7. jaanuar 2016 09:05
Seal kandis kortereid ei müüda vaid kingitakse. Müügi jaks ei ole ostjaid.
t
to kurjam/ 7. jaanuar 2016 11:12
Ilmselt ei tea sa Ida-Virumaast tuhkagi. Korteripakkumisi on kuhjaga, ostjaid aga pole. Sest kõik tahavad ära kolida. Sest siin pole tööd. Seega nõudmine-pakkumine on müüjate kahjuks. Minul sugulane ostis kümne aasta eest 120 tuhande kroonise pangalaenuga linna 3-toalise korteri. 5-aasta eest tuli see maha müüa, ärakolimise tõttu. Mitte ühtegi ostjat polnud, ena, kui aasta. Tahad vabaneda - kingi! Lõpuks temal siiski "vedas", sai korterile 2000 euro eest ühe ostja. Kõik imestasid lausa! Seega vaid ta vaid veerandi korteri algsest hinnast. Aga ega ta siis pangalaenust ei pääsenud, see tuli ikkagi ära õiendada. Vaat siis seda "vedamist"!
P.S. Mis aitaks siin "karm korteriühistu", kui paljud rahatud omanikud oma korterid lihtsalt maha jätavad ning minema kolivad? Et võtab juristid, protsessib ja saab tühjad, kõrvuni võlgades korterid võlgade katteks ühistule? Mida seejärel mitte kellelegi enam edasi müüa pole! Ühistule nagu kivid kaela. Kulla õpetav tarkpea, pealinn ja provints on kaks kardinaalselt erinevat asja. Situatsioonid ja võimalused on täiesti erinevad.
n
nojaa/ 7. jaanuar 2016 17:04
Ida-Virumaa--see nagu teine riik, tulite siia õnne otsima , tehke siis tööd või minge välismaale tööle nagu üsna suur osa eestlastest, aga ei , ei te viitsi
t
to nojaa/ 7. jaanuar 2016 23:24
Ja sina oled siis see väärtuslikeim eestlane või, ajad rinna ette kummi? Pigem on väärt eestlased need, kes on oma juured kodupinda ajanud ja isegi Ida-Virus üritavad vastu pidada ning siin eestlust alal hoida. Mitte ei putka mõne õnneotsijast hulguse moodi pealinna ega Soome seal valmiskujul head elu otsima. Kuigi siin on meil raske hakkama saada.
Olen Ida.Virumaa põline eestlane, põline juba palju põlvkondi.
e
eit/ 8. jaanuar 2016 04:15
see põlismaisus võib viia mõtete hääbumiseni . mida te selle segaverelise eestlusega peale hakkate , kui penni pole pe...e lüüa ?
t
Tom/ 7. jaanuar 2016 08:15
Pildile vaadates on selgelt kõrgendatud nõudlusega inimestega ühiskonna suhtes. Peremeheks veel saadud pole ja oodatakse majavalitsust . Tööd ka teha ei viitsita( keelt ju ei osata). Kõik on nässus aga peni on vaja ka ilmtingimatta soetada!
Karm!
m
M/ 7. jaanuar 2016 09:33
Mitte ei käsi lihtsalt anda, vaid korraldab elu nii, et kõik saaks võimaluse omale ise elamiseks raha teenida ja sooja eest maksta.
a
Aga kes Savisaart takistab?/ 7. jaanuar 2016 09:46
Nimelt just see lapsik rahvas, kes usub oravate klantslubadusi. Närige muru, sest pähklid on oravatele mõeldud!
l
lugeja/ 7. jaanuar 2016 08:14
Ikka veel arvavad inimesed, et elavad Nõukogude Liidus, kus kõik oli NAŠE! Kui ei taha, ei maksa, aga nõuavad ikka! Ja nüüd süüdistavad teisi.
e
eit/ 8. jaanuar 2016 04:19
r
rahha ei midagi muud/ 7. jaanuar 2016 07:53
Pagulased sisse ja köetakse
p
Põlisrahvas/ 7. jaanuar 2016 08:33
Elab seal mitukümmend aastat, aga pljäät, kjutet pole!

t
Taavi .../ 7. jaanuar 2016 07:51
... Rõivas ütleks selle kohta, et midagi ei pea muutma, vaja on teha vaid peenhäälestust. :-)
p
Põlisrahvas/ 7. jaanuar 2016 08:35
Tuleb pensinääridelt maha võtta ja maksta lihtrahva arved kinni! KE võimule!
k
7. jaanuar 2016 10:30
Kuule Põlisrahvas, kas ise said aru mida kirjutasid?
r
rebane/ 7. jaanuar 2016 07:41
Palju sinna Ameerikamaa "õlimaardlatesse" raha maetigi?
m
7. jaanuar 2016 09:24
mis seal vahet?kas matta ameerikamaale või kütta idalasi.
v
Viis kraadi / 7. jaanuar 2016 07:34
Viis kraadi kütteta toas on veel päris hea ju, mina kütsin eile ja hommikuks oli ka ainult 15 järel.
i
Irw/ 7. jaanuar 2016 07:29
Korter on eraomand ja inimesed võiks vastutada endaa omandi eest.
p
Paluks/ 7. jaanuar 2016 09:48
selgitada, kuidas seda teha kui näiteks 10-st korterist 3 lihtsalt ei maksa?
t
terves Eestis/ 7. jaanuar 2016 11:57
Seda tehakse lihtsalt - tõstetakse välja ja müüakse korter võlgade katteks poolmuidu maha.
T
!/ 7. jaanuar 2016 22:58
Taas üks silmaklappidega togu kommenteerimas! Kes ei suuda situatsiooni ettegi kujutadagi. Maha müüa saab seal, kus on ostjaid! Kas või poolmuidu. Aga mõtle pea, mitte p....ga, kellele sa müüd kui ostjaid pole? Isegi kui korteri ühistule saab, mida sellega edasi teha, kuhu panna koos võlgadega. Ja kogub tühjana uusi võlgu veel juurdegi.
t
Teeline/ 7. jaanuar 2016 17:02
Korterelamus on korter ainult nimeliselt su eraomand, millega sa võid teha mida tahad.
S
???/ 7. jaanuar 2016 07:16
Silmini võlgades aga sooja nagu tahaks?
p
Palju/ 7. jaanuar 2016 09:46
on ka selliseid maju, kus on nö. maha jäetud korterid, mille eest nende omanikud enam ei maksa. (Maha ka ei saa müüa, sest soovijaid pole). Need kes seal veel elavad ei saa nii suurt palka, et terve maja küte kinni maksta ja kahjuks ei saa kütta ainult arve tasunud kortereid. Aga võlad kasvavad ja küte lülitatakse välja. Milles sa süüdistad neid kes on enda arved maksnud ja tahaks sooja tuba.
m
Maali/ 7. jaanuar 2016 10:14
Korrusmajades on ju elekter olemas, suvel olid oliradiaatorid odavad ja puhurid ka. Hullem on, kui veetorud lohkevad. Eks peab talveks sugulaste juurde kolima.
a
aga lõhkevadki/ 7. jaanuar 2016 21:25
nendes mahajäetud küttevõlgu tekitavates korterites. Sellest pole kuigivõrd abi, kui ma oma tubades elektriga plusskraade suudan hoida.
Lisaks - nende nõukaaegsete majade elektrisüsteemid ei peagi massilisele elektriga kütmisele vastu ja siis pole lisaks soojale enam ka valgust ega vett (pump töötab elektriga).
Kõik kahjuks endal läbielatud õudused mõned talved tagasi ühes vene sõjaväest mahajäetud asulas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee