Seisukoht

Seisukoht | Tõbised töötajad koju! (8)

Karoliina Vasli, reporter, 6. jaanuar 2016 17:52
Krõbe pakane harvendab ka töötajate ridu – kes on ise tõbine, kes külmetunud lapsega kodus. Ent mitte kõik ei võta haiguslehte. Üks mu sõbranna käib praegu, hambad ristis, tööl, endal nohu ja köha. Kurtis, et on nii palju külmetusvastaseid teesid joonud, et tunneb end uimasena. Miks ta koju ei jää? „Õppelaen on vaja maksta, küttearved suured,“ vuristas ta. Just rahalised kohustused sunnivad inimesi haigena tööle, sest kolm päeva ei saa haiguslehel olles sentigi, edaspidi 70 protsenti palgast. Rahaline kaotus on märkimisväärne ja SMS-laenu ei tahaks samuti võtta. Nii juhtubki, et üks haige töötaja nakatab teisi.

Võiks lahendusena pakkuda, et teatud osa palgast kompenseeritakse ka teise-kolmanda haiguspäeva eest. Mõtet toetab riigikogu sotsiaalkomisjongi. Kuid see on kahe teraga mõõk – päriselt haige inimene saaks muretult koju jääda ja end terveks ravida, aga alati on neid, kes süsteemi jultunult ära kasutavad. 

Tean, et on perearstikeskusi, kus piisab vaid ühest kõnest – ütled oma isikukoodi ja palud haiguslehte. Tehtud! Üks täiesti terve tuttav võttis haiguslehe, et sünnipäeva pikemalt tähistada. Heal järjel inimesena tal rahast eriti kahju polnud.

Sestap tuleks peale tasuliste haiguspäevade pikendamise mõelda, kuidas rangemalt kontrollida, kas haige ikka on haige.

Samal teemal

15.01.2016
Kuidas nohu ravida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee