Eesti uudised

Indrek Teder asutas advokaadibüroo, et muuta õigusteenus taskukohasemaks (10)

Õhtuleht.ee, 6. jaanuar 2016 16:09
Indrek TederFoto: Tairo Lutter
Endine õiguskantsler ja vandeadvokaat Indrek Teder asutas koos partnerite Mariana Hagströmi, Pille Pettai ja Marko Pikaniga advokaadibüroo Teder. 

Indrek Tederi sõnul on advokaadibüroo Teder eesmärk uuendada õigusteenust ja muuta see taskukohasemaks ka väiksematele ettevõtetele ja eraisikutele. „Vaatamata sellele, et õigussüsteem läbi uute seaduseelnõude ise pidevalt uueneb, on teenus endiselt võrdlemisi arhailine ja kallis. Me soovime sektorit uuendada, kombineerides tipptasemel õigusteadmisi kaasaegsete tehnoloogiatega ning tuues kvaliteetse õigusteenuse inimestele lähemale," rääkis Teder.

Samal teemal

Sektoris toimuvate muutuste kohta tõi Teder näiteks startup'i Avokaado, mis loob uudset lahendust õigusdokumentide veebipõhiseks koostamiseks ja mille õigusalase sisu ettevalmistamisel on olnud abiks büroo advokaadid. Avokaado arendatav veebikeskond võimaldab koostada õigusalaseid dokumente kasutaja sisestatud andmetest, dokumentide õigusalane sisend on aga standardiseeritud advokaatide poolt.

"Tänapäeval ei sobi enam n-ö standardülikonna eest küsida tailor-made-ülikonna tasu. Paraku on õigus viimane sektor, kuhu jõuab innovatsioon. Ennustan ka sel turul lähiaastatel suuri muutusi," kommenteeris Teder.

Advokaadibüroo Teder jätkab ka traditsioonilise õigusteenuse osutamist kõikides õigusvaldkondades, kuna keerukamad tehingud ja vaidlused nõuavad jätkuvalt traditsioonilisemat lähenemist.

Advokaadibüroo Teder nimipartner Indrek Teder, juhtivpartner Mariana Hagström ning partnerid Pille Pettai ja Marko Pikani hakkavad juhtima advokaadibüroo Teder startivat meeskonda ja teenuse osutamise protsesse.

Nimipartner Indrek Teder on endine Eesti Vabariigi õiguskantsler ja pika tööstaažiga jurist, kes on edukalt esindanud kliente mitmetes pretsedenti loovates kohtuvaidlustes. Õiguskantsleri ametis on ta näinud lähedalt õigussüsteemi ja selle puudusi, mistõttu on ka advokaadibüroo Teder jätkuv missioon aidata inimestel ja ettevõtjatel kaitsta paremini oma õigusi.

Juhtivpartner Mariana Hagström on pikaaegse kogemusega advokaat, kes varem juhtis advokaadibürood Glikman Alvin & Partnerid. Mariana Hagström on omandanud magistrikraadi Stockholmi Ülikoolis IT õiguse alal. Lisaks IT valdkonnale on ta spetsialiseerunud EL õigusele (sh riigihanked ja konkurentsiõigus) ning ühinguõigusele. Ta on ka Eesti Advokatuuri konkurentsikomisjoni liige.

Partner Pille Pettai on pikaaegse kinnisvara ja ehituse valdkonna kogemusega advokaat. Varem juhtis ta advokaadibüroos Glikman Alvin & Partnerid kinnisvara ja ehituse valdkonna meeskonda, partnerina alates 2013. aastast. Ta on nõustanud mitmeid olulisi M&A ja kinnisvaratehinguid, muuhulgas Baltimaade 2015. aasta suurimat M&A ja kinnisvaratehingut. Pille Pettai on kogenud advokaat ka fondide ja fondivalitsejate tegevusvaldkonnas.

Partner Marko Pikanil on pikaaegne töökogemus mitmetes tuntud advokaadibüroodes. Ta on spetsialiseerunud ühinguõigusele ja tehingute nõustamisele ning omab head kogemustepagasit ärivaldkonna vaidluste lahendamisel. Lisaks on Pikanil laialdased kogemused riigihangete valdkonnas – koolitades ettevõtjaid erinevatel seminaridel ja esindades kliente hankevaidlustes, sh lõppenud Tallinna Sadama parvlaeva hanke vaidlustes.

Samal teemal

11.11.2014
Õiguskantsler: kõrged riigilõivud rikuvad põhiõigust kohtusse pöörduda
05.11.2014
Õiguskantsler Teder: laste tõrjutuse põhjuseks on vaesus