1
foto
Esitus, mida me ETV-s vabariigi aastapäeval ei kuule (YouTube)

Los Angeleses elav Eesti juurtega filmi- ja muusikamees Brad Jurjens avaldas hiljuti sotsiaalmeedias arvamust laulva revolutsiooni ajal valminud loo "Ei ole üksi ükski maa" kurikuulsa paroodiaversiooni kohta, mida esitleti läinud aasta viimasel päeval ETV saate "Tujurikkuja" raames. 

Brad on kurb, et tehti nalja laulu üle, mis on paljudele püha. "Ma olin siis veel väike kui Venemaa oma väed selle laulu saatel (minu jaoks vähemalt) Eestist välja viis," kirjutab kitarrist. Lisaks jääb talle mõistmatuks, miks tema mõned sõbrad ja tuttavad "sellises jamas" kaasa lõid. "Pole ju naljakas," tõdeb ta.

Viimaks teatab Brad, et ei soovi pärast nähtut vabariigi aastapäeva puhul tuleval kuul ETV-s Eesti hümni mängida. "Pange oma asjad ja prioriteedid paika enne," selgitab muusik. 

Nimelt oli Brad ETV pearežissöör René Vilbrele andnud paar nädalat tagasi nõusoleku vabariigi aastapäeval kitarril hümni mängida.

"Kaks aastat tagasi panin ma YouTube üles video, kus ma elektrikitarriga vabariigi aastapäevaks Eesti hümni mängisin," selgitas Brad asja tagamaid Õhtulehele.

"Millegipärast läks see viraalseks sel päeval. Paar nädalat tagasi võttis René Vilbre ühendust ja soovis, et ma tuleks Eestisse ja mängiks jälle hümni live'is vabariigi aastapäevaks. Ma loomulikult nõustusin. Aga siis sai ta selle "Tujurikkuja" tembuga hakkama ja ma otsustasin Eestisse mineku vastu sel korral." 

René Vilbre: kui artist ei soovi oma kodumaa publiku ees esineda, on see sügavalt tema isiklik otsus

Antud teemat kommenteerides soovib Vilbre esmalt Priitu tänada - "et ta mulle terve telekanali omistas".

"Muidugi teen mina isiklikult kõiki ETV saateid, otsustan nende sisu ja vormi üle. Tegelikult juhin ma ka Kanal 2 ja TV3 programmipoliitikat!" sõnas ta Õhtulehele.

"Priidu räägitu pärineb ühest erakirjavhetusest, kus ma tema pillimänguoskust kiitsin ja mõtisklesin variandi üle, et ta ka kodumaal seda demonstreeriks. Kui aga artist ei soovi oma kodumaa publiku ees esineda, on see sügavalt tema isiklik otsus. Mingil juhul ei ole see kohustus või käsk. Kurb muidugi, kui minu pärast jätab pillimees koju tulemata," sõnas Vilbre.

Kuradi pull ikka kuidas mingid tegelased proovivad nii v teisiti Eesti "maakatele" neid pabulasi ja muud saasta vägisi p...

Posted by Brad Jurjens on 4. jaanuar 2016. a.

Jaga artiklit

215 kommentaari

K
kass  /   19:48, 2. veebr 2016
Tõnis Mägi Koit viisile tehti ka laul
Toit ,see jumalik toit
L
Lasteaed!  /   15:53, 8. jaan 2016
Lugedes kõiki kommentaare, see oli sadomaso vägitükk, on siin koos lapsikud inimesed. Tehti maitsetu nali, mida kõik nüüd sõimavad. Rumala nalja tegijad said mis tahtsid, täis tatistatud kommentaariumid, honorariks peaks neid lihtsalt kollektiivselt ignoreerima. Ilmselt on minu jaoks tundmatul Brad Jurjensil siia mitte tulemiseks muud põhjused, kuid selline põhjendus on ka tema poolt lapsik. Irooniliselt juurde lisada. Hea, et meil selle lolli nalja pärast veel pommid ei plahvata!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis