Maailm

FOTOD | Aastavahetuse seksuaalvägivald Kölnis ajas naised tänavale protestima (71)

Toimetas Kristin Aasma, 6. jaanuar 2016 11:17
Naiste meeleavaldus Kölni peavaksalis 5. jaanuaril 2016. Hoitakse plakateid sõnumitega „Seksismi vastu – rassismi vastu“, „Proua Merkel: Kus sa oled? Mida sa ütled? See hirmutab meid!“ Foto: Reuters / Scanpix
Saksamaal Kölnis kogunesid tänavale sajad inimesed, et väljendada oma pahameelt seoses aastavahetusel linnas toimunud massiliste seksuaalsete ahistamiste juhtumitega linna südames. 

Protestijad, kellest enamus olid naised, olid varustatud plakatitega, neist mõnedel nõuti liidukantsler Angela Merkeli poolset tegutsemist, vahendas BBC. "Proua Merkel: Kus sa oled? Mida sa ütled? See hirmutab meid!“, seisis ühel plakatil. 

Samal teemal

Merkel on väljendanud vastikust tekitavate rünnakute suhtes raevukat hukkamõistu ning ütles, et peab tegema kõik, et leida need, kes on juhtumi eest vastutavad. 

Tunnistajad, pealtnägijad ja politsei kinnitavad, et ründajad olid Araabia või Põhja-Aafrika päritolu mehed. Poliitikajuhid on hoiatanud sakslasi mitte ühendada vägivalda rohkem kui ühe miljoni pagulase ja migrandiga, kes eelmise aasta jooksul sisse rändasid. 

"On täiesti kohatu ... seostada gruppi, kes ilmselt tuli Põhja-Aafrikast, pagulastega," sõnas Kölni linnapea Henriette Reker nõupidamisel politseiga.

Saksa siseminister Thomas de Maiziere on nõus, et ulatuslikku kahtlustamist ei tohi pagulaste suhtes lubada, kuid ei tohi olla ka mingeid tabusid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee