Eesti uudised

Vale viitenumber tõi kaela kohtutäituri (2)

Katrin Helend-Aaviku, 6. jaanuar 2016 06:00
MAKSTUD? MAKSMATA?: Liikluskaamera püüdis kinni Toomase kiiruseületamise möödasõidul ja tal tuli tasuda 12 eurot trahvi. Kaks päeva hiljem sai trahv tasutud, aga kogemata vale viitenumbriga, mistõttu politsei ei arvestanud seda makstuks.Foto: Ilmar Saabas / Delfi

Bürokraatiarattas: Mees peab õigel ajal, aga vale viitenumbriga tasutud liiklustrahvi tasuma veel kord – kohtutäituri kuludega.

"Üldiselt on mul politseist hea arvamus, aga praegune lugu tekitab küsimuse, mis on politsei kui ameti ja süsteemi eesmärk – kas inimesi kaitsta ja aidata või riigile raha toota?" küsib mees, kes maksis oma liiklustrahvi küll õigel ajal, aga vale viitenumbriga, mistõttu politsei raiub neli kuud hiljem, et kogemata kirjandusmuuseumile sattunud trahvimakset ta arvesse võtta ei saa ja see tuleb maksta uuesti.

"Mulle selgitati, et rahandusministeeriumil on palju allasutusi, arvenumber on üks, määrav on viitenumber. Kui suhtlesin telefonitsi politsei- ja piirivalveameti esindajaga, vaatas ta laekunud makseid ja ütles, et näeb, et sel kuupäeval on makse laekunud ja et selgituses on ōiged andmed, aga kuna viitenumber on vale, siis ei ole trahvisumma neile laekunud ja nad ei saa seda arvestada kui tasutud trahvi," räägib Toomas, kes on ühte ja sama 12 eurost trahvi maksnud juba kaks korda, aga paraku ei saa politsei neist kumbagi arvesse võtta.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee