Maailm

Uudist parandatud ja täiendatud kell 12.10 ja 15.10!

Kölni keskväljakul langesid naised aastavahetusel massiliselt seksuaalrünnakute alla (280)

Õhtuleht.ee, 5. jaanuar 2016 11:31
Aastavahetuse ilutulestik Kölnis 1. jaanuaril 2015Foto: AFP / Scanpix
Saksamaa linnas Kölnis on politsei saanud ligikaudu 60 avaldust naistelt, kes kaebasid, et aastavahetusel ründasid linna peaväljakul neid seksuaalselt suurearvulised meestekambad, kelle välimus viitas Araabia ja Põhja-Aafrika päritolule. Hinnanguliselt võis keskväljakul olla ligikaudu tuhat sellist meest. Naised sattusid hätta ka Hamburgis.

Kölni linnavõime rabas see, et seksuaalkuriteod leidsid aset linna kõige kuulsamal ja rahvarohkemal väljakul. Politsei sõnul märgib selline seksuaalkuritegude hulk täiesti uut mõõdet kuritegevuses, vahendas dw.com Saksa meediat.

Linna politseile on esitatud umbes 60 kuriteokaebust, nende seas ka vägistamiste kohta. Teadete kohaselt oli ajal, mil inimesed uut aastat tervitasid ning vaatasid ilutulestikku, kogunenud linna peavaksali ja kiriku vahelisele alale ligikaudu 500 meest vanuses 15 kuni 35, kirjutas The Local.

Samal teemal

Politsei usub, et järgnevatel päevadel laekub neile seksuaalse ahistamise kaebusi veelgi.

Kölni politseiülema Wolfgang Albersi sõnul kahtlustatakse, et meestekamp koosnes kuni tuhandest tugevas joobes mehest, kelle välimus viitas Araabia või Põhja-Aafrika päritolule. Politseiülem avaldas Saksa uudisteagentuurile dpa, et sellised juhtumid on Kölni jaoks talumatu olukord.

Kaebuste peale korraldati Kölnis politseioperatsioon, milles osales 143 kohalikku ja ca 70 föderaalpolitseinikku, kuid operatsioon ei osutunud tõhusaks. Pühapäeval vahistas politsei Kölni raudteejaamas viis meest, keda süüdistatakse naisreisijate ähvardamises ja röövimises. Praeguseks pole selge, kas need mehed on seotud varasemate kuritegudega, vahendas The Local.

Pussitaja ohvriks langenud linnapea kutsus kokku kriisikoosoleku

Kölni linnapea Henriette Reker, keda oktoobris valimiskampaania ajal pussitati, on tänaseks kokku kutsunud kriisinõupidamise, milles osalevad kohalik ja föderaalpolitsei. Reker on nimetanud meeste tegevust "koletislikuks".

Reker juhtis varem linna sotsiaaltöö- ja integratsiooniametit vastutades ühtlasi ka Saksamaa suuruselt neljandasse linna saabuvate pagulaste majutamise ja heaolu eest. Politsei hinnangul oli see mullu oktoobris kohalike valimiste ajal toimunud noaga kallaletungi peamiseks põhjuseks. Pussitaja ütles ülekuulamisel, et kavandas kallaletungi seetõttu, et Saksamaa pagulaskriisile tuleb kuidagimoodi lõpp teha.

Nordrhein-Westfaleni liidumaa siseminister Ralf Jäger on seoses viimatiste seksuaalkuritegudega lubanud kiiret tegutsemist. "Me ei saa nõustuda, et need Põhja-Aafrika meeste grupid kogunevad spetsiaalselt sellel eesmärgil, et alandada naisi neid seksuaalselt ahistades," sõnas Jäger.

Naisi rünnati ka Hamburgi kesklinnas

Naisi ei rünnatud aastavahetusel Saksamaal mitte üksnes Kölnis – ka Hamburgis Reeperbahni piirkonnas tekkis noortel naistel välismaalastest meestega probleeme. Mitu viiest kuni 15 mehest koosnev meestejõuku ajas uusaastaööl seal naisi taga – nad ahistasid seksuaalselt, röövisid naistelt telefone ja raha. Hamburgi politsei on saanud 18-24aastastelt naistel kokku kuus avaldust seksuaalse ahistamise kohta, vahendas Iltalehti Saksa ja Briti meediaväljaandeid.

Samal teemal

06.05.2016
FOTOD | Esimene Kölni naisteahistaja astus kohtu ette
25.02.2016
NORRA UURING: iga neljas seksuaalkurjategija oli immigrant
29.01.2016
FOTOD | Lõuna-Saksamaa varjupaigataotlejate keskust visati granaadiga
17.01.2016
Kölnis elav eestlanna: inimesed on ettevaatlikud ja hirmul