Eesti uudised

Lisatud rahandusministeeriumi kommentaar!

BÜROKRAATIARATTAS: mees peab õigeaegselt, aga vale viitenumbriga tasutud liiklustrahvi maksma veelkord - nüüd juba koos kohtutäituri kuludega (148)

LISA KOMMENTAAR

juhan 7. jaanuar 2016 10:37
Mida siin viriseda EI oleks kiirust ületanud poleks jama PARAS
7. jaanuar 2016 11:36
iga inimene võib eksida,ka sina,tuha-juhan.
Heh 6. jaanuar 2016 22:58
Raha tagastati. Tore.
Kas selle kohta saadeti inimesel ka teavitus?
Kas saadeti teavitus selle kohta, et trahvimakse on "tasumata"?
Kui ei, siis pole ka riigiasutusel midagi vaielda.
Inimene ei olnud teadlik sest teda ei teavitatud ja kogu see kohtutäituri kaudu asjaajamine on ōigustühine.
Kohtutäiturile vōib asja edasi anda vaid siis, kui isikut on teavitatud korduvalt ja ta seda eirab.
MAAMEES 6. jaanuar 2016 19:51
Alustuseks seda ,et politseil ongi Eestis ainus funktsioon trahve määrata ja tavaliselt ikka maksimumi .Eriti nöme on tavaliselt noorte vöi muidu kibestunud patrullpolitseinike käitumine trahvi määramisel .Sellised tegelased lausa naudivad oma nönda nimetatud ülemvöimu süüdlase suhtes .Tavaliselt valetatakse ,et tehakse pool maksimumist millega eelnevalt psühiliselt möjutatud süüdlane kohe nöus on ja pärast tegijad saavad röömu tunda ,et sai ära tehtud .Nüüd asja sisulisest poolest ,sest tegelikult see nönda nimetatud pool maksimumist on tegelikult siiski maksimum .Kirjutan seda sellepärast ,et kui kohapeal tehti tegelikult maksimum siis minnes kohtusse vaidlustama on vöimalik kindlasti saada summa poole vähemaks .Lisaks sellele kui kohtus saadakse summa poole peale jäävad kohtukulud ja advokaadi kulud riigi kanda .Samuti on vöimalik alati ajatada ehk maksegraavik teha trahvi saamisel elukoha järgses prefektuuris .Miski pärast meil ei räägita ühestki vöimalusest ega variandist seoses trahvidega vaid pigem tahetakse anda täituritele prisket teenimise vöimalust .Lisaks on tavaliselt politseil omad täiturid kes elatuvadki ainult trahvide sisse nöudmisest üüratute summade eest mis tegelikult on seaduse vastased .Tegelikult oleks normaalne kui täiturid on riigipalgal nagu kohtunikud aga mitte ,et saavad tegutseda väljaspool reaalsust .Samuti on vale politsei poolne väide ,et nemad ei saa midagi muuta kui asi on täituri käes .tegelikuses kui maksta trahv siiski politseiarvele siis tuleb täiturile maksta ainult möni euri sest tegelikult ju täitur ei viinud asja löpuni kui inimene ise ära maksis .Politseil on aeg aru saada ,et see ei vii tegelikult elu edasi kui ainult trahvide määramisega tegeldakse .See milleks tegelikult politsei peab olema on juba ammu minevik .
ccc 6. jaanuar 2016 17:50
Lugege raamatut "Vana kuulipritsi viimane lahing".Selle peaks politseile lausa kohustuslikuks kirjanduseks tegema.
ccc 6. jaanuar 2016 17:47
Lugege raamatut "Vana Kuulipritsi viimane lahing".Selle peaks tegema politseile kohustuslikuks kirjanduseks.
Rauno 6. jaanuar 2016 12:04
Halloo,inimesed,Maa kutsub...
mõtiskleja 5. jaanuar 2016 22:00
kas kodaniku hooletust saab ikka võtta kui riigipoolset bürokraatiat?
kui süsteem on selline,siis peab seda arvestama ja viitenumber määrab ju makse saaja,
no jah, eksida võime kõik. aga ainuke mõistlik otsus oleks teha LIIKLUSTRAHVIDELE ERALDI KONTO, sest meil on lihtsalt liiklusreeglitele sülitajaid liiga palju. '
muuseumil ka rahulikum
Halloo 6. jaanuar 2016 13:53
kodanik oli hooletu aga oli ju aastalõpp ja igal pool tehti vist aastalõpu inventuure vms. ning see asutus kes sai vale makse oli vait kui sukk. Summa küll väike aga ikkagi, ega ka siis poleks iitsatatud kui seal 100 eurikut üle oleks olnud? Kummastav!
maxilla 5. jaanuar 2016 20:31
Liiklustrahvid on ju riigile niiii oluline rahateenimise allikas ja imestan, et pole suudetud siiani teha iseseisvat kontot (ilma viidedeta), et rahavood toimuksid tõrketa. Inimene peab nüüd nii palju vaeva nägema, et saaks riigile oma panuse vabatahtlikult üle anda.....
Ühesõnaga, muudetagu liiklustrahvide maksmine inimestele lihtsamaks!!

Kodanik 5. jaanuar 2016 18:39
Mul oli riigiga sarnane lugu - maksin trahvi ära ja unustasin selle. Siis tuli kohtutäiturilt kiri - maksmata ja kulud otsa. Vaatan panka makstud. Ja näe imet - paar päeva hiljem sama summa tagasi kantud!?
Mul makse selgituses oli trahviteate nr., kuupäev jne. kõik ilusti olemas. Viitenumbrit ei olnud! Põhjendus oli, et nemad ei saa tuvastada, mille eest makstud! Lugeda ei suuda...? Ja teavitada ka ei suuda, et saatsime raha tagasi! Kohtutäiturile suutsid teatada küll. RIIGIL ei tohiks olla selliseid süsteeme, mis kodanikku mõnitavad ja ahistavad. Seadustega sama jama. Head uut aasta!
esta 5. jaanuar 2016 17:54
Mis siin imestada?! Eesti politsei on naljanumber. Trahviraha korjamine on vaid üks nende põhitegevusi. Ära loodagi abile, mõistmisele, kaitsele. Kodanikule keeratakse ikka nii ära, et paha hakkab. Ja need seadusesilmad on ise veel uhked-näed teevad oma tööd. Õppigu elementaarne õigekiri selgeks kõigepealt ja suhtumine kaaskodanikesse.
siil 5. jaanuar 2016 16:36
Teie esitatud maksekorraldusest nähtub, et olete trahvi kandnud küll rahandusministeeriumile, kuid konto number ja viitenumber on valed ning ei tulene trahviteate makserekvisiitidest, samuti on makse selgituses trahviteate number vigane (Trahviteade nr 22301504993 - lõpust puudu nr 2). Sellest tulenevalt leiab kohtutäitur, et antud maksekorralduse alusel 15.09.2015 a. tehtud makset ei saa pidada õiguspäraseks kohustuse täitmiseks ning seetõttu saab 24.11.2015 a. sissenõudjale tehtud makset lugeda trahviteate tasumiseks. Politsei- ja Piirivalveamet on teavitanud kohtutäitur bürood, et 24.11.2015 toimus laekumine Maksu- ja Tolliameti poolt trahviteate 223015049932 katteks. Kuna kohtutäiturile on täitmisavaldus edastatud 14.10.2015 a., siis tuleb Teil tasuda ka Teile edastatud dokumentidest tulenev kohtutäituri tasu.
rsk 5. jaanuar 2016 14:19
Need riigiasutused ajavad marru! Kurat küll, pange oma uksed kinni ja minge mujale tööle, kui inimene on teile lihtsalt mingi suvaline number. Aga asi on selles, et teid tolasid ei võetagi kuskile mujale tööle, kui riigiasutusse, kus ei pea muud tegema kui inimesi mõnitama. Hommikul oli "meeldiv" vestlus sotsiaalametiga, kes pole suvatsenud kahe kuu jooksul kinnitada töövõimetuspensioni pikendust. Inimene pole saanud kaks kuud raha, samas vajab ta iga päev kalleid rohtusid. Küll süüdistati perearsti, küll inimest ennast, lõpuks selgus siiski, et ei suvatsetud lihtsalt arvutist asja uurida. Kui neil on vaja mingi raha kätte saada, siis jooksevad jalad rakku, kui inimestel, siis vaadake ise, kuis hakkama saate. Pange need asutused kinni!
no 5. jaanuar 2016 13:18
kui inimene ei tea, et viitenumber on KÕIGE TÄHTSAM arve maksmisel, siis keda süüdistada?
Ikka ainult ISEENNAST!!!
KÕIGE TÄHTSAM 5. jaanuar 2016 20:03
on ikka see summake, mida üle kannad.Oletame,et viitenumber on õige,aga summa poole väiksem ega siis ka rahule jäeta:))
k 6. jaanuar 2016 10:45
Kuule, viitenumber ei ole paljude maksete juures kohustuslik isegi.
ab 5. jaanuar 2016 12:48
kunagi oli EE-l nii öise kui ka päevase elektri eest eraldi arve, eraldi viidetega. Tekkis olukord, kus öise eest oli võlg, aga päevase eest suur ettemaks, krt taheti kohe tangidega traatide kallale minna. Niipalju siis riigi 15 a arengust....mitte essugi pole muutunud!
vello55 5. jaanuar 2016 12:30
küll siis riigimetsad suvel tossavad...silm silma...
Timpx 5. jaanuar 2016 12:00
Mul õde sai trahvi piletida sõidu eest Pärnus, kaotas selle kollase lehe ka ära. Ainult umb-kaudset summat teadis. Kandsin linnavalitsusele veidi rohkem, selgituse kirjutasin nime ja miks ülekande tegin. Kaks päeva hiljem kanti paar euri isegi tagasi, koos tänuga õigeaegselt tasutud trahvi eest. Miks krt politsei sellega hakkama ei saa, jääb mõistatuseks.

oeh 5. jaanuar 2016 11:55
Minul on vaikselt häbi Eesti riigi pärast...
Maksumaksja 5. jaanuar 2016 11:35
Panema kõik need sohimeistritest kohtutäiturid siia kirja. Kui on nende seas ka ausaid ja rahvast kaitsvaid, siis ka neid võiks ära märkida.
Toivo 5. jaanuar 2016 12:33
Kas see kurikuulus Võru kohtutäitur sobiks siia? (Vabandust ei saa nimeliselt panna, kuna IP muundur streigib)
Maksumaksja 5. jaanuar 2016 11:35
Panema kõik need sohimeistritest kohtutäiturid siia kirja. Kui on nende seas ka ausaid ja rahvast kaitsvaid, siis ka neid võiks ära märkida.
ihiii 5. jaanuar 2016 11:14
Tuleb välja, et paljud rooli taga istujad ei teagi,milline näeb välja kiirust mõõtev riistapuu tee ääres.
kottpimedas 5. jaanuar 2016 16:48
sa näed seda jah, kui võõras koht veel?
Põliseestlane 5. jaanuar 2016 10:58
Olen lugenud, et nad nõuavad ka surnutelt menetluse läbiviimise eest raha. Eesti õigussüsteemis on väga, väga suured vead. Savisaar ütles avalikult Eesti õigussüsteemist lahti. Kui kesikud peaksid valimised võitma, siis valitsust võib hakata juhtima endine kriminaalkurjategija, näiteks pedofiil , mõrvar, inimeste tulistaja jne. .
Edu !
inime 5. jaanuar 2016 10:41
See on ju kõigile teada, et inimesed eksivad aeg-ajalt, aga sellegipoolest ehitatakse süsteeme kus seda ei arvestata ja tulemuseks on olukord kus inimesele pannakse õlule kohustus olla ilmeksimatu, sest iga väikese näpuvea eest saab inimene aja ja rahakaotuse osaliseks. Pressiesindaja Seiko Kuik võiks ausat mängu mängida ja tunnistada süsteemi kõlbmatust mitte kõik süü teiste kaela veeretada.
ap 5. jaanuar 2016 10:07
te unustasite kus riigis me elame trahvide ja kohtu,ning täiturite omas
Arve ei laeku, ilma hoiatuseta 5. jaanuar 2016 09:57
on kohtutäitur kaelas!!! Aga kui teise asutuse arvel on raha rohkem kui peaks olema siis vaikus ! Võetakse omale ja jokk, ei vaevuta uurimagi mis valesti on.

tõenäosus 5. jaanuar 2016 09:53
Viitenumbrid ei ole lihtsalt tavalised numbrid, vaid neil on sees ka kontrollsumma.
Kuidas õnnestus kodanikul numbriga mööda panna nii, et kontrollsumma klappis? Selleks ongi kontrollsumma numbris, et nii juhtuda ei saaks.
Midagi selles jutus on mäda.
Ei mõista 5. jaanuar 2016 09:51
Ma ei mõista mis jama ajab see politsei pressiesindaja Kuik?
Selge sõnaga on ju üteldud artiklis et kohtutäituri sōnul on menetlusnōue alusetu, kuna trahv on tegelikult tasutud ja et politsei peaks menetluse lōpetamiseks esitama kohtutäiturile avalduse, kuna nōue on esitatud ekslikult.
Keegi ei käsegi politseil kinni maksta mingeid kulusid vaid nad püeavad ekslikult tehtud avalduse tragasi võtma ja mingeid kulusid ei kaasne. Kuulge kui isegi kohtutäitur ütleb juba et see on suur jama kõik ja on nõus oma niiütelda töötasust loobuma.
Ainul õige samm oleks see, et politsei lahendab selle aja ise oma sees ära ja jätku inimesed rahule.
Huviga ootan selle loo lõpplahendust
Maakas 5. jaanuar 2016 09:37
Olen ettevõtja ja kohustatud raamatupidamist pidama vastavalt raamatupidamisseadusele jm nõuetele. Kas Rahandusministeeriumis ei suudeta bilanssi korras hoida?. Kui tekib 12 eur laekumist, siis peab olema sellele vaste? Kas seda nimetetekase ülelaekumiseks, sest saan aru, et polegi oluline, mille eest see laekus?Kanne on sidumata ajuhiiglsed. Kas selline ongi Eesti riigi asjaajamise tase? Mille eest maksumaksja teid palkab, kui ei suuda rahaasjadel silma peal hoida?
irw 5. jaanuar 2016 10:43
näitab taset jahh, aga teatav edasiminek on siiski toimunud. 90-ndatel pidi makstud trahvi MK koopia ise jaoskonda kohale viima. Toona imestasin, et kuidas see arvepidamine seal ikka käib, raha liigub kontole ja vastet nagu pole? Tuleb välja, et selles osas pole siiski suurt midagi muutunud.
Muig 5. jaanuar 2016 11:28
Sain 90-ndatel ise ka trahvi ja ei viinud kuskile seda koopiat - unustasin. Lõppes see siis nii, et maksin trahvi turvavöö eest uuesti ja toppelt summat pole tänaseni tagasi saanud.
Mustafa 5. jaanuar 2016 23:12
Ka minul õnnestus kunagi piirkiiruse ületamise eest trahvi saada. Toona sai otsuse kätte Saue politseimajast ja lipatud üle õue Ühispanka ja trahv sularahas makstud. Ühispangas mul kontot polnud, maksekorralduse koopia vahetasin Politseis uuesti lubade vastu. Aastaid hiljem just enda jaoks eriti vaesel ajal sain arestitud pangaarvest teada, et mult nõuti see trahv teist korda uuesti sisse, kuigi tollal lube muudmoodi tagasi ei antud, kui maksekorralduse ettenäitamisel või laekumise kinnituse saabumisel politseisse.
mortale 5. jaanuar 2016 09:25
Mr. Kuik. Te olete tropp e. prunt riigi kloaagis! Ummistuste kõrvaldamine parandab riigi tervist märgatavalt. Arg ja laisk pealekauba.
see 5. jaanuar 2016 08:52
See kui vöiks vötta oma nömeda jutu ja selle kuhugi toppida kuhu püike ei paista. Ja ennast samuti. Kahju et kohtusköimine nii kallis on, aga ei näe küll mingit pöhjust kohtutäituri tasu maksta. Trahv sai öigeagselt makstud, ka tahe ja soov selleks oli olemas, "mens rea" - see et tegemist oli veaga viitenubris on teisejärguline. Normaalne oleks olnud, kui politseiamet oleks saatnud meeldetuletuse tasumata trahvi kohta selle asemele et kohtutäiturile anda - need kohtutäituri kulud ei ole küll öigustatud selle puhul. Aga veelkord selle Kuige jutu juurde tagasi tulles - lolli bürokraadi loll jutt. Normaalne oleks olnud probleem lahendada, selle asemel et mula ajada.
Miku 5. jaanuar 2016 08:17
Igati õiglane oleks, et kui kanti vale viite numbriga, siis kantakse raha tagasi. See on alusetu rikastumine ja miks ei suudeta saata meelesetuletust, kui arve makaetähtaeg on ületatud? Kahtlane süsteem...
imelik 5. jaanuar 2016 11:18
raamatupidaja on ka tropp, arveldab võõrast raha.
... 5. jaanuar 2016 16:00
Aga raha kantigi tagasi ju? Ühesõnaga inimese enda hooletus ka, et kõigepealt paneb vale viitenumbri ja siis ei märka, et makse on tagasi kantud. See muidugi ei tähenda, et antud juhul ei võiks politsei inimesele vastu tulla ja lasta tal lihtsalt trahvi ära maksta ilma täituritasudeta.
5. jaanuar 2016 20:54
Kui nõue on juba täituri käes, siis ei ole enam politseil võimalik midagi otustada, sest sel juhul teeb kõik otsused juba kohtutäitur. Trahvi sai kodanik kahtlemata ka politsei arvele teisel katsel ära maksta ja kolmanda makse peab kohtutäiturile tegema vaid kohtutäituri tasu ulatuses. Ilmselgelt ei räägi see inimene ajakirjanikule täit tõtt. Ja kas pole irooniline, et seesama Tom, kes süüdistab politseid, et pole märgatud Rahandusministeeriumi arvele valele viitenumbrile kantud 12 eurokest kümnete tuhandete maksete seas, ei märganud oma enda pangaarvele laekunud tagasimakset vib-olla vaid paari kolme kuus laekuva makse seas. Lihtsalt hale.... Teise silmas pindu näed, aga oma silmas palki ei märgata.
Muig 5. jaanuar 2016 07:12
Mis riik see on kus puudub inimlik mõistmine ja domineerib valitseva jõuna ametnike rumalus ja ebainimlikus ? Riigiametnikud on unustanud et nad on kodaniku teenimiseks aga mitte kodanik ametnike teenindamiseks. Mille eest Eesti kodanik Teile ametnikud palka maksab ?
Otu 5. jaanuar 2016 09:39
Kohe lõpetame lugejate kommenteerimise ja kõik läheb vana rada !
Vot-nii 5. jaanuar 2016 07:10
Kohtutäiturid kontrolli alla,
.Viivitavad dokumentidega,et summad suuremad oleksid.Nemad sellest elavadki.

Sander 5. jaanuar 2016 06:40
Vot sellepärast olen alati kasutanud arvete tasumisel "copy peast"´ti varianti. Ise kirjutades on reaalne võimalus, verstapikkuse numbri puhul, vabalt võssa panna. Enam kui imelik on vaid PPA poolne suhtumine. Kohustuse, inimesi aidata asemel, itsitatakse pihku ja püütakse inimest maksimaalselt lüpsta.
Mustafa 5. jaanuar 2016 23:16
Kas paberkandjal saabunud teatisest teed ka copy-paste? :P Tehniliselt on võimalik skanneerida tekstituvastusega, aga ka OCR võib teinekord vigaselt lugeda.
Kodanik 5. jaanuar 2016 05:33
Tuleb hakata PPA inimeste eksimusi igal pool valvsalt jalgima,filmima,pildistama ja koik eksimused otse ajakirjandusele kus need avaldatakse.
ametnik on loodud aitama 5. jaanuar 2016 04:11
neid riigipalgalisi on tuhandeid ja abi neist ei midagi, pigem häda
eiks 5. jaanuar 2016 03:48
kohtutäiturid pääske teisi ja minge pooge end ules
nimetu 5. jaanuar 2016 02:26
kui see oli toomas tooma, siis kõik õiglane
keegi 5. jaanuar 2016 02:05
"Samas ei saa PPA inimese eest tasuda viitenumbriga eksimise tõttu tekkinud kohtutäituri kulusid."
Nagu pressisindaja ütleski nii ongi. PPA maksab nüüd inimesele selle e3baõiglaselt kulutatyud raha TAGASI. Nii saan ma aru sellest selgitusest. PPA ei maksa kohtutäiturile, kuna kohtutäitur on juba saanud kätte kõiksugu kulude eest tasu aga PPA maksab sellele inimesele tagasi selle raha, midaon see trahvi maksnud inimene kulutanud. Selge.
est 5. jaanuar 2016 01:39
Tibiilselt naeruväärne see blä-blä, et viitenumber on ülioluline. See on lihtsalt haiglane jutt. Firmadele laekuvad arved valede viitenumbritega ja kas keegi üldse tuleb mõttele, et hakata mingi kamarasitta ajama? Miks nii dibiilikud inimesed üldse töötavad seal riigi asutuses?
Muuda see foking number seal ära ja asi vask. Need vastutavad peaksid kohtutäituri kulud samamoodi ise kinni maksma. Eriliselt haiglane on rõhutada kui tähtis on viitenumber, viitenumber teeb elu lihtsalt mugavamaks, TÄHTIS on et mees maksis trahvi ära juba!
Kurb... 5. jaanuar 2016 01:31
on sellises riigis elada, kus absoluutselt igasugune mõistmine puudub. Inimlikust riigist on asi kaugel. Tundub, et Politsei ongi lihtsalt selleks, et riigi rahakotti täita, nagu mupo Tallinnas. Korra loomine ja turvalisuse tagamine on sekundaarne, kui mitte isegi kolmandana või neljandana prioriteetide hulgas.
Kui mõni mees laseb siin sadu miljoneid tuulde, siis makstakse preemiat, kui aga jääd riigile 12 võlksi, on kuri karjas.

Mehed ei nuta 5. jaanuar 2016 01:27
See juhtus kaugel põhjas. Pandi toime kuritegu. Külasse sõidab politseiinspektor. Ta peatab tänaval mehe ja küsib:
"Öelge, mida te tegite öösel 15. novembrist kuni 3. aprillini?"
.. 5. jaanuar 2016 00:51
Loe nagu nalja.. aga kurb tõsiasi on see, et need viitenumbrid on ikka päris pikad ja viga sisse on kerge tulema. Arveametnik peaks ka ikka oma tööd tegema ja raha päritolu kindlaks tegema. Kus aastaid tagasi need viitenumbrid olid? Raamatupidaja pidi kõik üle kontrollima.
tekib küsimus 5. jaanuar 2016 00:30
Kas need inimesed politseis ja kohtutäitur on idioodid?
on 5. jaanuar 2016 01:25
idioodist targemad- kui poeg sai kunagi trahvi ja paberit ei tulnud, siis 7 aasta pärast arestis kohtutäitur kontolt 42 kroonile lisaks 502 kohtutäiturile , vist palgaraha tuli puudu kui tegeldi seadusevastaselt, sest üle 7 aastane asi oli ju aegunud aga näe, kohtutäitur arvestas, et kes see ikka kohtu vahet käima hakkab...nii on need seadused tehtud ametnikele,mitte inimestele.
gg 5. jaanuar 2016 00:27
Rahvas peab nõudma trahvi tasumise eest teavitust, et trahv on tasutud. Nagu e-poes saab teavitatud peab hakkama saama ka e-riik teavitustega.
qwe 5. jaanuar 2016 00:21
See võrdub samaga,kui hakkad riigi või võmmiametnikega kaarte mängima.Kaartid jaotatakse nii kätte,et sul pole võimalik võita.
Katariina Jee 5. jaanuar 2016 00:10
Kuulge, olge kena ja tulge mòistusele! Pank on see isi
Kuulge, olge kenad ja tulge mòistusele, palun! Pank on see, mis selliseid asju koordineerib, kontrollib, teavigab jne.....Mille eest seal asutuses siis tibidele palka makstakse?
Urrr 5. jaanuar 2016 08:23
Sa ei jaga üldse millest sa räägid....
meh 4. jaanuar 2016 22:39
Kohtutäitur?
Taskutühjur ju :)
soomes 4. jaanuar 2016 22:35
siin kyll vale viitenumbriga makse läbi ei lähe
To soomes 5. jaanuar 2016 00:58
Paar aastat tagasi maksin Soomes elektriarve vale viitenumbriga(panin kogemata ühe vale numbri lisaks). Mingil ajal tuli samuti uus arve koos ähvarduste ja muude asjadega. Käisin elektrifirmas ja pangas asja selgitamas, asi lahenes hetkega. Nii aetakse asju normaalses riigis, mitte nagu meil, kus peedistatakse oma rahvast.
Kas aru ei saa 5. jaanuar 2016 02:40
Käis kohal ja sai asja korda seal, kus Sinu arvates normaalne riik ei ole. Kui ikka lugesid, siis antud juhul ei ole mõistlikku lahendust vaatamata paljudele kirjadele.
Tahmanägu 5. jaanuar 2016 11:22
Meie rahvast veel vähe kurnatakse.Liiga palju on veel siia jäänud. Pagulastele vaja ruumi teha.

Urrr 4. jaanuar 2016 22:21
Tegelikult on nii, et kõike saaks kui keegi lihtsalt tahaks. Hetkel on selline ametniku mentaliteet, et kedagi ei koti...
Toomas 4. jaanuar 2016 22:19
Lugupeetud härra Kuik.
Keegi pole nōdnud, et PPA maksaks kinni kohtutäiturikulud.
PPA peab esitama avalduse täitemenetluse lōpetamiseks, sest teepgemist on ekslikult esitatud taotlusega.
Taiteerin kohtutäituri soovitusel teile saadetud kirja
Suhtlesin hommikul kohtutäituri bürooga ning nende poolne info minule oli see, et pean tasuma trahvi rahandusministeeriumi arvele õige viitenumbriga ning vale viitenumbri tõttu Kirjandusmuuseumile läinud raha tagasi taotlema. Kui Teile on antud trahvimakse laekunud, tuleb teha kohtutäiturile Teie poolt avaldus täitemenetluse lõpetamiseks sest mina kui trahvi tasuja olen trahvi tasunud õigeaegselt ning ei olnud teadlik, et raha laekus valesse kohta ja selle kohta, et trahv on tasumata, pole tulnud mulle ka ühtegi hoiatust ega teadet, et õigeaegselt asjaga tegeleda.
Toomas 4. jaanuar 2016 22:16
Lugupeetud Seigo Kuik!
PPA ei pea maksma kohtutäituri kulusid. Seda ütleb ka kohtutäitur ise! Minu poolt teile saadetud avalduses seisab selgesōnaliselt kohtutäiturilt saadud info.
Tsiteerin:
Suhtlesin hommikul kohtutäituri bürooga ning nende poolne info minule oli see, et pean tasuma trahvi rahandusministeeriumi arvele õige viitenumbriga ning vale viitenumbri tõttu Kirjandusmuuseumile läinud raha tagasi taotlema. Kui Teile on antud trahvimakse laekunud, tuleb teha kohtutäiturile Teie poolt avaldus täitemenetluse lõpetamiseks sest mina kui trahvi tasuja olen trahvi tasunud õigeaegselt ning ei olnud teadlik, et raha laekus valesse kohta ja selle kohta, et trahv on tasumata, pole tulnud mulle ka ühtegi hoiatust ega teadet, et õigeaegselt asjaga tegeleda.
sass 4. jaanuar 2016 23:53
Tegu on sulaselge ********-ga. Sellisega suheldes pead laskuma tema tasemele, et tema mõttekäikudest aru saada. Hoiatus. See tegevus mõjub nüristavalt!
a 4. jaanuar 2016 22:15
No kaks kiusupunni on saanud kokku.
mt 4. jaanuar 2016 22:13
Hulk küsimusi ? Mis ütleb seadus , kui trahv öigeaegselt ei laeku ? Kas vastav asutus peab saatma meeldetuletuse enne kohtutäituri sekkumist ? Miks valesti laekunud raha ei tagastatud selle aja jooksul koos selgitusega jne .? Vöi tohivad eksida ainult Riigiasutued , Pangad ja teised sarnased instantsid ja kes reeglina ütlevad hiljem , et oi , juhyus eksitus ja see oleks nagu lubatud ja normaalne !
4. jaanuar 2016 21:54
mees 4. jaanuar 2016 21:53
mina tasusin trahvi kohtutäituri arvele kuid kohtutäituri perekonnanimes läks üks täht valesti ja raha tuli minu arvele tagasi ,mida kahjuks ei märganudki 2 ekuu pärast aga olid kõik varad arestitud jube bürokraatia
Kohtutäituritest 4. jaanuar 2016 21:49
Erinevalt muu maailma õigusruumist on EV kohtutäiturid eraisikud, ehk siis FIE-d ja rikkudes igasuguseid EU nõudeid, lubab meie EU õigussüsteemile mittevastav jama neil siiski laamendada.
Tänu sellele, et nad on eraisikud, teevadki nad mida pähe tuleb ja jooksutavad inimesed hulluks.
Saatkem nad kõik põrgu ja alustagem nende suhtes kodanikuallumatust.
Täielik ignorantsus peaks juhtima toimuvale ka EU tähelepanu, mis selle rahva kallal sigatsemise ja genotsiidilaadse tegevuse lõpetaks.
Meie kohtud ja muud antvärgid ei kavatsegi muidu hakata EU ülimuslikke seadusi täitma. Aga kes tahaks oma lüpsilehmasest muidugi loobuda?
siiski 4. jaanuar 2016 21:56
seekord ei olnud ju artikkel pahatahtlikust , vaid hoopis abivalmis kohtutäiturist.Pahatahtlikult käitus politsei.
4. jaanuar 2016 22:22
Maksumaksja seisukohast käitus just politsei õigesti, sest kohtutäitur ei lõpeta iialgi oma täitemenetlust ilma kohtutäituri kulusid saamata ja need on teatavasti Eesti Vabariigis väga suured. Kui kodanik tegi trahviülekande Rahandusministeeriumisse Kirjandusmuuseumi viitenumbrile, siis on trahv tasumata. Kui kohtutäitur lubas inimesele, et trahvi tagasikutsumisel täitekulusid ei lisandu, siis see tähendabki seda, et kodanik täitekulusid ei maksa ja täitur nõuab need sisse riigilt s.t. maksumaksjatelt ja mina maksumaksjana küll ei soovi rikkujate eest täitekulusid kinni maksta. Seega palun jälgige õigeid viitenumbreid ja ärge tekitage oma lohakuse tõttu seaduskuulekatele maksumaksjatele lisakulusid.
Andrus (andrus2000@gmail.com) 5. jaanuar 2016 00:01
huvitav, mida need maksumaksjad oma maksude eest ka siin stagnatsiooniriigis saavad? Ma olen kapitalist ja niisama raha tuulde ei loobi. Mind ei huvita mingid sotsiaalsed kohustused. kerige oma sotsialismiga põrgu!
to andrus 5. jaanuar 2016 01:09
mis sa saad, mis saad - oma isiklikud 10 väikest neegrit saad maksude eest ja siis hakkad lisa maksma, et neile mõnusat elu pakkuda. mis sa veel saada tahad? õite ahne oled :D

Heidrich . 4. jaanuar 2016 21:48
Minu hea sõber leidis 2, 480 kg . kuldhammaste kroone . Ei tea kellele kasulik olla . Juutidel ja mustlastel mitte tülitada !
Bürokraadid tunnevad end praeguses keskkonnas hästi 4. jaanuar 2016 21:47
Pealiskaudsus, hoolimatus ja bürokraatide kiire paljunemine on üldine tendents. Eeskuju annab selleks ka excel-valitsus.
Mis puudutab ülekannete vormistust, siis võiks juhuslike numbrijadade asemel olla sõnad.
Naaber 4. jaanuar 2016 21:30
Kui tasud elektriarve naabrimehe viitenumbriga, siis ka ei loeta ju sinu elektriarvet makstuks. Miks trahvidega peaks teisiti olema? Politseil pole oma arveldusarvetki, vaid kõikide riigiasutuste laekumised laekuvad otse Rahandusministeeriumisse ja neid jagataksegi laiali vaid viitenumbrite järgi. Kui oled nii hooletu, et ei suuda lihtsat ülekannetki korrektselt teha, siis miks peaks maksumaksja maksma sinu eest kohtutäituri kulusid. Ega kohtutäitur ju oma osast nii või teisiti ei loobu ja kirjandusmuuseum neid sinu eest ka ei tasu. Kirjandusmuuseumist küsidki siis valese kohta laekunud summa tagasi ja maksad õigele viitenumbrile. Lihtne...
Tavaliselt 4. jaanuar 2016 21:58
Kui viitenumber ja asutus kokku ei lähe, siis ei toimu ka ülekannet.
Org 4. jaanuar 2016 22:23
Kui sa vähegi lugeda oskad, siis saaja on Rahandusministeerium. Aga selleks, et kanne ikkagi lõpuks õigesse kohta jõuaks, peab olema õige viitenumber. Et politseiametnik näeb, et see kanne on tehtud.
Niimoodi vale viitenumbriga on jah võimalik "tasuda" politsei rahatrahv näiteks Kirjandusmuuseumile.
Ära räägi palun asjadest, millest sa midagi ei tea.
Pankur 4. jaanuar 2016 22:56
Viitenumber kokku ei lähe, aga seinasees svensson võtab ludinal raha arvelt maha, muidu kaarti kätte ei saa, kui vajutad ok ja raha netu.
N41+ 5. jaanuar 2016 07:04
Tahtsin just ise tuua elektriarve näidet. Minul näiteks on pandud Imatra määratud maksete alla ja see viitenumber, mis seal on, on ilmselt 5 aastat vana. Maksan ikka sellega, sest lihtsalt ei viitsi seda muuta. Makse seotakse maksja ju nimega ja siiani on kõik toiminud. PPA-s on lihtsalt juhmid koos.
Imatra 5. jaanuar 2016 21:47
Imatra nüüd küll igakuuliselt elektriarvete viitenumbreid ei muuda. Viitenumber on seotud tarbimiskohaga ja ongi 5 aastat järjest igal kuul täpelt sama. Kui tarbid sama lepingu alusel elektrit 10, 15 või 50 aastat, siis ikkagi viitenumber ei muutu ja võidki lõpmatuseni määratud makseid teha. Trahvidel on teatavasti aga iga kord unikaalne uus viitenumber.
Timpx 5. jaanuar 2016 12:03
Ma olen maksund teise inimese trahve ilma, et mul viitenumber olemas oleks. Selgituse sai kirjutatud vähe rohkem kui tavaliselt aga kõik oli korras. Isegi tagsai maksti.
Toomas 4. jaanuar 2016 21:19
Mina olen see, kellest antud artiklis jutt.
Lugupeetud Seiko Kuik!!
Teie jutt on ülim demagoogia!!!
Ütlete järgmist:
Pahameel, mis pealtnäha väikese apsakaga kaasnenud täituritasudest sünnib on igati mõistetav. Samas ei saa PPA inimese eest tasuda viitenumbriga eksimise tõttu tekkinud kohtutäituri kulusid.
Olen PPA-le korduvalt kirjutanud, et kohtutäitur ütleb, et nad saavad lōpetada täitemenetluse ilma ühegi lisakuluta kui PPA vōtab oma avalduse tagasi kui ekslikult esitatu.
rp 4. jaanuar 2016 21:34
Kodanik on seadusekuulekas ja trahvi tasunud. Kas seadus räägib midagi viitenumbritest?
rp 4. jaanuar 2016 21:39
Ja mis alus on kohtutäituril midagi nõuda - trahvi saaja arvas, et ta pole raha saanud, tegelikult oli. minuga on juhtunud sarnane lugu. Kohtutäitur tuvastas ise eksimuse ja lõpetas asja.
Miilits 5. jaanuar 2016 11:25
Vanasti öeldi meie kohta et kolmepeale tuleb 11
klassi kokku
tlgram 4. jaanuar 2016 21:17
Politsei tuleks kohtusse anda. Tahtlus kuritegu sooritada puudus. Isik tasus seaduskuulekalt talle riigi poolt määratud trahvi. Eksimine numbriga on eksimine, mitte tahtlik riigi petmine. Politsepoolsele sadismile tuleks riigi enda kohtusüsteemiga vastu hakata.
:/ 4. jaanuar 2016 21:26
kahju, et nii väikeste summadega ei ole mõtet kohtusse minna ja politsei on sellest ka täiesti teadlik. elu ongi selline, et alla 1000€ kahju võib sinuga kõike teha, sinu õigused on kaitstud ainult Riigi Teatajas, kuid mitte elus eneses
A 4. jaanuar 2016 21:13
Üks hea diil on ka postkontori ja kohtutäituri koostöö -nimelt võib kiiruskaamera sulle trahvi teha ,ilma et ise teadlik oleksid . Diil on selles , et trahvi kohta esimest teatist sa mingil põhjusel kätte ei saa ja kui kunagi ikka saad ,siis on pisikesele trahvile liidetud viivis pluss kohtutäituri hiigelsumma koos 5 aastase vanglakaristuse ähvardusega - nimelt see polevat üldse tähtis ,kas sa oled trahviteatise kätte saanud või mitte - nii et tööpõld kriminaalseks diiliks oh kui suur ! - nii et igaüks üle päeva netist vaatama ,et ega kuskilt pole sulle mingit trahvi ilma sinu teadmata väänatud !
näiteid igalt poolt 4. jaanuar 2016 21:39
Kui mingi väljakutsutud töömees ilmub sulle tööd tegema, siis tema s a a b u m i s t a s u on ka kümme korda suurem, kui töötasu.
4. jaanuar 2016 23:43
töömees ei tule ise sulle oma teenust pähe määrima, koos hinnaga teatatakse kohaletuleku tasu.
123 4. jaanuar 2016 21:05
...kas inimesi kaitsta ja aidata vōi riigile raha toota?" küsib mees, kes maksis oma liiklustrahvi küll õigel ajal, Loomulikult see teine variant.
tullio 4. jaanuar 2016 21:04
Panin ka liiklustrahviraha vale viitenumbriga minema, veits aja pärast oli kohtutäitur oma tasudega seljas, arestis kontod ära, võttis trahviraha koos oma tasudega ära. Saatsin täiturile meiliga maksekorralduse kviitungi, et tasusin trahvi õigel ajal ära, aga vale viitenumbriga kahjuks. Kohtutäitur sebis natuke, ajas asjad korda ja kandis mulle äravõetud raha tagasi. Mul polnud kahju ka selle eest kohtutäiturile 20 euri menetluse algatamise eest loovutada (kogu täiega oli kohtutäituri tasu 60 euri). Ikkagi oma viga, et õiget viitenumbrit ei märganud panna. Normaalne suhtlemine aitas seekord hädast välja, pasundamisest oleks, ma arvan, rohkem tüli tekkinud.

??? 4. jaanuar 2016 21:04
Ma ei saa aru, kas raha nö tagasi ei põragnud kui numbrid valed? Või riigiaparaati kantud rahad kaovad kõik kui mutiauku?
mac 4. jaanuar 2016 23:26
Raha ei "põrka" ise tagasi. Tagasi kantakse see sinu kirjaliku avalduse alusel.
Olen kord eksikult tasunud sama viitenumbriga kaks trahvi järjest (samale asutusele). Aga kohtutäituriga tuli ikkagi tegemist teha hoolimata õigest adressaadist.
Teine makse tagastati hiljem minu kirjaliku (Sic!) avalduse alusel. Eriti kurioosseks muutis tegevuse asjaolu, et tagasi sai kanda vaid sama isiku samale kontole, kust kanne oli tulnud.
N41+ 5. jaanuar 2016 09:22
Raha põrkab siis tagasi, kui saaja ja kontonumber ei klapi. Teisel juhul ei pea pank teadma, millised viitenr-d on ühes või teises firmas kasutusel. Mõni ei tahagi viitenumbrit.
ap 4. jaanuar 2016 20:52
arve on kuhu maksti ja peaks näha olema kellelt saadud.tolade riik on meid
Pettunud 4. jaanuar 2016 20:51
Uskumatu bürokraatia, hea tahtmise ja aususe juures oleks ju saanud asja lahendatud ausalt ja õiglaselt....aga eesti riik pole juba ammu oma rahva suhtes aus.....siinkohal on paslik meenutada vanasõna. "Saksad sõitvad tõllas, vaene kõlgub võllas."
maks 4. jaanuar 2016 20:50
oli sama situatsioon umbes poolteist aastat tagasi.Raha läks ekslikult Põllumajandusministeeriumile. Sama rida selle viitenumbriga,aga selgitusse sai kirjutatud (trahvinõue ja kõik need numbrid mis vaja).Maksin ka koos kohtutäituri kuludega üle 40 euri,ei viitsinud nendega enam vaielda.Kuid tekib nüüd küsimis,kuhu paigutab Põllumajandusosakond selle raha,nemad ei ole ju sellist trahvinõuet esitanud?
ega te ole kursis 4. jaanuar 2016 22:07
saabunud 4. jaanuar 2016 20:40
Aga raha ju saabus, mille eest siis veel lisatasud ja raha saaja kasutas seda raha, ega küsinud, kellelt see oli.
4. jaanuar 2016 20:36
kuhu kaovad kommentaarid, kas täna jälle kinnimakstud moderaator
ikka kohtusse, sest 4. jaanuar 2016 20:36
vale viitenumbri eest pole veel trahvi määramise seadust.
hämmastav 4. jaanuar 2016 20:35
Kas eestis on kohtutäiturite valitsus, et need rotid ka ükskord täis ei saa, õiglusriigis arvestatakse see summa makstuks, sest maksja isikut on võimalik kindlaks määrata ja kui raha valesti tuli, oleks pidanud selle trahvimaksjale tagasi saatma, aga mitte temalt uut makset nõudma ja seda enam veel, et kohtutäiturile ka veel maksta, hämmastav. Trahvi saaja oleks pidanud vabandama, et ei suutnud rahasaadetist identifitseerida, aga kohtutäiturid pühkigu küll suu puhtaks, nagu shaakalid iga lihatüki kallal.

reformiomod 4. jaanuar 2016 20:33
... 4. jaanuar 2016 20:31
Aga raha läks Kirjandusmuuseumile- mida nemad tegid võõra rahaga? Kas raamatupidaja tõesti ei näinud , et võõras raha peal ja tuleb tagasi kanda?
thg 4. jaanuar 2016 21:21
Sooviks ka teada mida asutus kellele alusetult raha laekus, sellega tegi. On ju siin asutuse kuritegu suurem kui trahvi maksja eksitust pangaülekande bürokraatiamuda all?
vägev 4. jaanuar 2016 20:29
Aga see ongi ju ehe näide sellest kuidas lihtsat inimest kotitakse ja jooksutatakse. Samas Viioli sugused mehed kes tõmbavad riiki sadade tuhandetega, nendega ei tehta mitte midagi ja vennad lasevad kõrges kaares riigi peale.
miks politsei ei võiks siis inimesele vastu tulla ja aidata.
Mõtetud 4. jaanuar 2016 20:48
ametnikud kes ainult kotivad oma inimesi.
Vana mees 4. jaanuar 2016 20:28
No kui juba riik eelarvesse trahvid sisse kirjutanud on ..Peame siis sesterile ju rõõmu valmistama saab raporteerida kui tublid nemad ikka on..
BL 4. jaanuar 2016 20:28
Mingi Barbi või Ken alles kilkas, et mendid ja kitsed jäävad vanasse aastasse. Tegelikult mendid ja kitsed jäävad alatiseks.
marks 4. jaanuar 2016 20:26
Kui raha kanti vale viite numbriga , siis endast lugupidav asutus kannab raha tagasi, kuna arvet pole nemad ju esitanud. seega peaks rahaomanik sumaka tagasi saama. Või käibgi nii et rahandusministeerjum on asutus kus liiguvad teadmatta summad ja teadmatta arvete ja kasutajate vahel. Kui nii siis saadaks kaa mõne arve , andge teada kuhu saata ja panen teele. No on ikka mõnes ministeerjumis segadus, aga räägivad et riigiametnikke palgad olla kõige rohkem tõusnud. Võiks selle seemotska eest ikka korra majas hoida. Või mis üldsus arvab?
4. jaanuar 2016 20:41
Swedbanga problemmsel ajal läks mul ülekanne korraga 2 korda läbi. Avastasin selle, kui mul järmistel kaardimaksetel raha ei jätkunud. swedbangast tagasi nõuda oli mõtetu. Nad ütlesid, et broneering on juba edasi läinud ja ju ma siis ikka ise kaks korda maksin. Õigust ei saanudki. Firma oli peale kirjavahetusi nõus raha tagasi maksma, aga teenustasuga selle kande eest, ei mäletagi, umbes 7.50 teenustasu.
marksile 4. jaanuar 2016 22:21
Jutu mõte on õige,kuid palun õppige ka väljenduma õigesti.
IRW 4. jaanuar 2016 20:07
No siin on küll koht suurteks koosseisukärbeteks
eedu 4. jaanuar 2016 19:59
Kui mingi aja pärast laekumata trahvid edastatakse AUTOMAATSELT täiturile, siis miks ei saa nende samade trahvide meeldetuletusi AUTOMAATSELT edastada mitte maksjale??? Näiteks Riigiportaali kaudu. Ja miks Kirjandusmuuseum alusetult saadud raha tagasi ei tohi kanda?

lugeja 4. jaanuar 2016 19:57
Olen sarnastel põhjustel mitu korda täiturile tasu maksnud, õigemini, täitur kraapis raha kontolt maha enne kui tema kiri üldse kohale jõudis ... elagu suurepärane eesti liberastia vabariik. See on suisa ime, et siin riigis veel üldse nii palju inimesi elab.
Õige vastus 4. jaanuar 2016 19:55
on, et PPA on osa riigi maksukogumise skeemist. Abi saab sealt haruharva.
aga koorimine 4. jaanuar 2016 20:30
käib genotsiidiga käsikäes.
Milleks on raipekari olemas,nad peavad sakstele laristamiseks raha maksma. Loomulikult mitmekordselt. See on õige EESTLUS-
nüüd loomavaguneid nendega täita ei saa ,tuleb kohapeal hävitada
hmh 4. jaanuar 2016 19:48
Sõber elab Metsa 3 majas korter 22, panin postkasti 23, millegi pärast sõber ikka kurdab, et pole raha saanud. Maja ju oli õige.
kui maja ei loe, 4. jaanuar 2016 20:22
siis tundub küll,et igal "ametnikul" on ikka päris oma rahakott.
Lollimat juttu ,hmh, pole vist võimalik välja mõeldagi.
tuleb tuttav ette 4. jaanuar 2016 19:48
20 aastat tagasi ei saanud ma oma kaks kolm aastat lapsehooldusrahasid, aga pabereid ajama hakkasin enne lapse sündi st. suure kõhuga mööda ametiasutusi,kus igalt poolt saadeti järgmisse ja ajasin ka vastsündinu kaasas, aga tulutult.Laps oli ometi olemas. Lõpuks ei jaksanud enam, laps tahtis hoolt. Põhjuseks see, et üheaegselt läksid sellest firmast sünnituspuhkusele 4-5 töötajat st. pooled ja firma nö- likvideeris ennast ja töötas teise nime all edasi. Mina olin viimane, kellelt allkirja võeti lahkumispaberile omal soovil. Alustati kõige nooremast ja siis näidati, et näe tema just kirjutas alla, kirjuta sina ka... Mina olin ainus,kes ei kirjutanud. Tasuks siis see, et laps oli, aga pabereid lapsehoolduspuhkusele jäämise kohta ei olnud, seega ei saa ka raha. Ja uskumatu, et ükski ametkond ei suutnud aidata, laiutasid käsi kõigi oma juristidega! pensioniametid, igasugu sotsiaalid... Need rahad sain siiski mõned aastad hiljem takkajärgi, kui järgmiste laste pabereid ajades küsis üks ametnik juhuslikult selle esimese lapse kohta, ja omal initsiatiivil aitas asja korda ajada, seejuures konsulteerides mitmete juristidega. Lisan, et tulutult ametnikevahet jooksin ma Tallinnas, aga too osavõtlik ametnik oli maakonnas, Lääne-Virus. sain korraga hiigelsumma, samas aastatega oli ta tunduvalt oma ostujõudu kaotanud ja tol hetkel polnud eriti tähtsustki. Aga kui väga ma teda vajasin teda siis kui oli õige aeg.
kurat 4. jaanuar 2016 19:41
kohtutäitur paneb dengi oma tasku pole seda kohtutäiturit üldse vaja
Aadu 4. jaanuar 2016 19:38
nähh 4. jaanuar 2016 19:37
Tundub imelik 4. jaanuar 2016 19:34
sest iga inimene on ekslik. Nobody's perfect. Kuid olgem ausad, Eesti riigil vaja raha ja palju.

rahvas nõuab 4. jaanuar 2016 19:32
vä'rdjad on seal politseis ja paluks selle lojuse ametniku nimi ka avalikustada!
nõudjale 4. jaanuar 2016 21:35
Ja mis sina,nimetu rott, siis teed?
gg 4. jaanuar 2016 22:47
Kas sina oledki see lojus.
Koll 4. jaanuar 2016 19:27
Mingi viitenumbri pärast veel kohtutäituri kuludega??? No ei jõua kohale!? Kui on tuvastatud, et inimene tasus trahvi õigeaegselt, siis mis kuradi saatana brigaad teda mõne eksliku numbri tõttu nii karistab? Kui palju on riik ise hilinenud oma klientide teenindamisega, kui palju on rahvale ebameeldivusi põhjustatud erinevates ametiasutustes igasugu bürokraatia pärast, kes need apsakad kinnimaksab? Milline odav, haige ja mõnitav käitumine oma inimeste suhtes. Häbi teile kohtutäiturid ja muu saast, kes nii teevad!
4. jaanuar 2016 20:00
Igapäevase terrori nimel tehakse kõike.
Kollile 4. jaanuar 2016 20:08
Trahv peab olema tasutud ÕIGEL VIISIL. Muidu see lihtsalt ei ole tasutud.
Ega raha saaja ei pea otsima mööda oma pangakontosid ühe isiku raha taga, kui see isik oli nii rumal ja vale viitenumbri kirjutas.
Nagu eespool keegi kirjutas: kui sulle keegi võlgu, siis kas raha panemisega naabri postkasti loed võla tasutuks? Peaaegu sama ju??!
Häbi sulle, kes sa oled süüdimatu!
4. jaanuar 2016 20:52
Trahv läks sellele kontole, mis kviitungil kirjas, otsida vale viitenumbri pärast polnud vajadust!
gg 4. jaanuar 2016 22:53
läks valesti ja tasumata, ok vale saaja peaks tagasi maksma vae kande. Inimene oleks selle avastanud ja õigesti tasunud. Ka mingt teistkordset meeldetuletust ei tehta. See on vale. Pollar kes sa oma tegemata tööd teed, palun esita lahkumisavaldus, seoses et ei saa ülejõu käiva tööga hakkama.
gg 5. jaanuar 2016 00:01
Kui trahv tehakse kirjutatakse paberile andmed. Sinna pannakse ka trahvisaaja kontaktandmed. Need kõik andmed koos trahvisaaja andmetega sisestatakse pärast ka elektrooniliselt andmebaasi. Jube IT riik meil on. Aga ei saadeta lihtsat teavitust smsi või meili teel. Sisuliselt on see nagu interneti poest kauba ostmine. Iga liigutus, ka makse saamise/kinnituse kohta tuleb meilile. Praegusel juhul müüs politsei trahvi ja ostaja ostis trahvi kui kaupa. Klient kui trahvi saaja peaks saama kinnituse saadud kauba tasumise kohta. E-poes saab, aga e-riigis ei ole võimalik. Palgake kedagi kes oskab teavituse süsteemi teha. Kiiruskaamera trahvi eest suudetakse arve saata.
Juht 4. jaanuar 2016 23:45
Viitenumber on käesolevale standardile vastav ning makse saaja poolt koostatav numbriline makse selgitus
Ma ei saa aru mis mõttes väidab politsei, et trahv on maksmata. Kanti raha üle vastavale kontole. See pole inimese asi, et konto taga on mitu asutust - see ei puutu temasse ja tema ei saa seda mõjutada. Tema on trahvi tasunud, see on ministeeriumi ülesanne see korda saada.
Saab üks kord see jama siin riigis korda või ei.
Celsius 5. jaanuar 2016 12:56
Oled võlgu Mallele, aga raha annad Kalle nooremale tütrele ja arvad, et oled oma võla tasunud, erit kui Malle ja Kalle laps on sama perenimega. Ei ole ju. Miks siis sinu arust peab riik teistmoodi käituma, kui sa oma võlga valesti tagastad? Sa ei ole ju siis oma kohustust täitnud, vaid näo oled teinud, et kohustus täidetud ja Mallel on õigus sinult võlga nõudma hakata.
98-l korral 100-st kantakse riigiasutusest valesti laekunud raha pea koheselt tagasi (annetuste kontole läinuga on natuke iseasi, see on see 2 korda 100-st, siis peab nn käsitsi kontrollimisel selgitust lugema).
Õigeaegselt ja asjakohaselt tasumata trahvi PEAB seaduse järgi saatma sundtäitmiseks. St mitte keegi pole ametnikest mitte midagi valesti teinud.
Viitenumber on ju iseenesest standardselgitus makse kohta.
oi huumorit 4. jaanuar 2016 19:23
kohtutäituri teenus üle 300% summast.......
pimedat... 4. jaanuar 2016 19:22
1 miljonist 4. jaanuar 2016 20:42
Mis need prillid siia puutuvad, olen isegi saanud politseilt koopia trahvikviitungist, millel numbrid vaevuloetavad ja lohakalt kirjutatud. Antud juhtum näitab riigiametit ikka pööraselt halvas valguses, juba ammu oleks aeg riigiametite töö korralikult luubi alla seada.