Eston KohverFoto: Aldo Luud
Õhtuleht.ee 31. detsember 2015 20:44
Eesti konsul Venemaal Sirje Matteus ütles, et Eston Kohveri juhtum oli üks keerulisemaid tema karjääris, sest Vene võimude käitumine raskendas vangistatud kaitsepolitseniku abistamist. Konsuli ja Kohveri kohtumisi lükati tihti edasi ning Matteus pidi ootama tunde Lefortovo vanglas, enne kui sai sõnumeid Eestist ja kodustelt Kohverile edastada.

Matteus ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Eston Kohveri juhtumist jäi talle kõige enam meelde Venemaal vangistatud kaitsepolitsei ametniku imetlusväärne meelekindlus ja usk, et ta saab tagasi kodumaale, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Kõige selle juures säilitas ta oma huumorimeele, mis näitab, et ta on väga väga tugev isiksus," rääkis Matteus. Konsuli sõnul tuleb silmas pidada, milline riik Kohveri kinni pidas. "Seda enam, ma ütlen veelkord, on imetlusväärne, et ta säilitas oma meelekindluse selle asja juures," toonitas konsul.

Kohveri juhtumi puhul võib Eesti saatkonna üheks võiduks pidada seda, et Kohverile ei tehtud Vene võimude poolt psühhiaatrilist ekspertiisi.