Eesti uudised

Eesti konsul Venemaal: Kohveri meelekindlus oli vangistuse ajal imetlusväärne (17)

Õhtuleht.ee, 31. detsember 2015, 20:44
Eston KohverFoto: Aldo Luud
Eesti konsul Venemaal Sirje Matteus ütles, et Eston Kohveri juhtum oli üks keerulisemaid tema karjääris, sest Vene võimude käitumine raskendas vangistatud kaitsepolitseniku abistamist. Konsuli ja Kohveri kohtumisi lükati tihti edasi ning Matteus pidi ootama tunde Lefortovo vanglas, enne kui sai sõnumeid Eestist ja kodustelt Kohverile edastada.

Matteus ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Eston Kohveri juhtumist jäi talle kõige enam meelde Venemaal vangistatud kaitsepolitsei ametniku imetlusväärne meelekindlus ja usk, et ta saab tagasi kodumaale, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Kõige selle juures säilitas ta oma huumorimeele, mis näitab, et ta on väga väga tugev isiksus," rääkis Matteus. Konsuli sõnul tuleb silmas pidada, milline riik Kohveri kinni pidas. "Seda enam, ma ütlen veelkord, on imetlusväärne, et ta säilitas oma meelekindluse selle asja juures," toonitas konsul.

Kohveri juhtumi puhul võib Eesti saatkonna üheks võiduks pidada seda, et Kohverile ei tehtud Vene võimude poolt psühhiaatrilist ekspertiisi.

Samal teemal

13. september 2017, 13:51
Eston Kohveri lõksu meelitanud spioon istub Eestis vangis
9. detsember 2015, 06:00
Riigikogu õiguskomisjoni esimees: Eston Kohver peaks saama ühekordset valuraha
24. oktoober 2015, 08:00
Kohver sai Venemaal olles aastajagu palka, kas nüüd ka kompensatsiooni?
28. september 2015, 07:56
Marina Kaljurand kohtumisel Sergei Lavroviga: "On kurb, et see röövis aasta Eston Kohveri ja tema perekonna elust."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee