Eesti uudised

LOE, MIS MUUTUB! Uus aasta toob peretoetuste tõusu, karmimad tervisenõuded juhtidele, töövõimereformi

Õhtuleht.ee, 30. detsember 2015 10:59

63 KOMMENTAARI

o
On Teada,/ 1. jaanuar 2016 00:38
et ÜKSIKJUHTUM võib põhjustada
seadUSEmuudatUSE:niisiis tahak
-SIN teada kui mitu korda ja kui mitut inimest Eestis sead-
USEmuudatuste ettekavatsetud p -ÕHJUSTAMiSEKS on piinatud,muu
-hulgas Suur-Jõe 24-1-2 KRT.Va
-rgUStega mind alates 09.dets. 1992.a.+kõik (vale)süüdistused
+miks 4korda AEVASTASIN sünni-
TUSmaja kaalul+Muu Rikkuv Rea-
alselt mÖÖdunud AJALOOST KAOT-
AMATA 1(ühtegi) sekundit:numb-
reid jälgida,näit.343,292,353!
n
nahk/ 31. detsember 2015 22:10
millal lõppeb töövõimetuspensioni maksmine joodikutele seepärast et nad on joodikud. Äkki peaks ikka sundravile saatma vms. Joomise eest penssi maksta on ikka päris jabur asi Eesti vabariigis
j
31. detsember 2015 23:12
Joodikud saavad pensioni siis, kui neil on aju juba auklikuks rosinaks joodud, seda ei paranda enam ükski sundravi.
n
nüüd lõpppeb/ 3. jaanuar 2016 18:38
KÕIK töövõimetuspensionärid peavad nüüd hakkama tööl käima ning pensioniameti asemel hakkab neile toetust maksma töötukassa.Töötukassa ametnikud otsustavad, mis kellelegi sobiv töö on. paljud ootavad huviga oma uut töökohta sest raha on ju vaja, töövõimetuspensioniga ära ei ela.
a
Alley (T_Alj5)/ 3. jaanuar 2016 22:15
On olemas osad niiöelda töövõimetuspensionärid, kes käivadki tööl ja samas mitte ei jää tavalistele inimestele tööl alla, sest paljud niiöelda töövõimetuspensionärid on tegelikult lihtsalt teistsugused, keda ainult sellepärast, et neid ei mõisteta on enamuse ees kõige lihtsam nupust nikastatuks tunnistada. Loomulikult on neil raskem elus hakkama saada, sest tööle ei saa ju igaüks ise, vaid tööle võtab inimese ikka tööandja. :)
a
Alley (T_Alj5)/ 31. detsember 2015 18:10
Töövõimureform on küll üks oluline osa. Seoses töövaldkonnaga tuleks riigil veel palju tööd teha, mis puudutab töölise ning tööanda õigusi ja kohustusi. Ma ei tea küll teoreetiliselt ja ametlikke asju palju, kuid tean siiralt 100%, et elu on tegelikult palju lihtsam, kui ametlikkus ning kõiksugused reeglid ja seadused. Reforme ei tuleks teha mitte üksnes sissetulekute osas, vaid suurelt ka tingimuste osas, mis on antud selleks, et tööd teha! See võiks aidata juurde tuua rohkem seni töövõimetuks tunnistatud täiesti töövõimelisi töölisi. Tõsi, mida ma silmas pean, piiraks hulga tööandja õigusi. Siiski oleks eelnevas lauses mainitud positiivse külje tõttu lõpuks kasu ka tööandale, sest mõnikord teeb tööd hulga paremini tööline sellest inimesest, keda tööandja peab mingite reeglite, ametlikkuse ja seaduste alusel kõige potensiaalsemaks ning selline tööline, kellele on antud paremad tingimused ja ka rohkem vabadust valida vahendeid, mis on tõestatud. Üks põhjus, miks inimesed on väsinud elust ja ronivad tööle üksnes sunnitud, ei ole mitte kindlasti ainult väike palk, vaid ka suhtumine oma alluvatesse ja suhted töökollektiiviga! Ma pean silmas, et saadakse liiga kergelt alluv ülemuse kohtadele, õpetajateks, psühholoogideks, psühhiaatriteks... Samas on küllaltki raske tööd leida sellist, milles tihti keerulist pole eriti midagi ning tööd tuleks kõvasti teha selles osas, et jätta vähem muljet vanast iidsest ajast, kus olid orjad ja valitsejad. Seadused tööandjale on küll liiga kerged nagu ka poliitikule. :)
p
31. detsember 2015 23:10
Proovi kaine peaga uuesti kirjutada.
a
Alley (T_Alj5)/ 2. jaanuar 2016 03:50
Seda räägivad ja mõtlevad paljud. :) Samas idioot... Ma arvan, et võin sind idioodiks kutsuda, kuna reeglina tean ma ka inimest nägemata, kas ta on intelligentne või ei. :) Sellised napisõnalised, kelle sõnakasutus on nagu Eesti Nokia, kõigil ühesugune ja pauguvad lihtsalt puhta arusaama tõttu, kui midagi on teistmoodi tõenäoliselt lihtsalt moe pärast - need harilikult oma peaga ei mõtle. Minu teod on tihtipeale avalikkuse ees justkui mitte kainelt, kuid tegude tulemuste kohta seda öelda ei saa. Normaalsetest inimestest olen ma üle tavaliselt kõigis valdkondades ja sellega ei saa vaielda need, kes mind teavad. Mõtle nüüd ise, kes meist kainem on! ;)
99% sellest, mis ma ütlen ja mõtlen, vastab tõele ning on tõsiselt võetav ükskõik, kui kummaline see sulle ka ei tunduks. Üks kõik, kas sa usud seda või ei, sest ma ei kutsu sind idioodiks mitte seepärast, et hiljem mõne ilusa tibi käest nikku saada.
u
Unine/ 31. detsember 2015 14:03
Mis puutub juhtimisõigusesse uniapnoe? Kellele läheb korda, kas ma unes hingan või mitte? Kui seaduses on tõesti kirjas uniapnoe on järjekordselt seaduse koostanud lasteaia tasemel inimesed. See, millega peab tõesti arstilt saama loa ei ole kindlasti uniapnoe vaid narkolepsia. Tundub, et kõigepealt on vaja saata tevisekontrolli seadusandjad ja siis vaataks, kuidas teistega on.
h
Heidrich ./ 30. detsember 2015 20:51
Miinimumnõuded tuleks kehtestada vanadusseniilsust põdevale demokraatiale !
d
demokraadid,just need uusdemokraadid/ 31. detsember 2015 20:15
on need lauaalt väljaastunud tatinokad,nagu praegused laia profiiliga ministripoisid.
Neile peaks kindlasti piirangud peale panema.
j
30. detsember 2015 18:12
jutt... tehakse kõike paremini, kuid isegi vastavat seadust ega paragrahvi pole.
t
tundub et kogu see/ 30. detsember 2015 18:10
eeeeestti riiik tuleb saata ravile hullumaia seeevaldisse või peldiku potist allllla lllasta
m
ma ei lugenud välja/ 30. detsember 2015 17:51
olulist infot, kas ohtulehe kommentaarium pannakse ka kinni?
Hea, kui pannakse ... kohe rahulikum olla.
s
30. detsember 2015 18:04
sa idikas omaa arvutit ei oska ise kinni panna - või kui valitsevat klikki enam kiruda ei saa, kas arvad, et kiitma keegi hakkab, või hoopis... tehakse, mis vaja .
h
hopp/ 30. detsember 2015 18:17
Miks Te teist inimest idikaks nimetate? Väga ebaviisakas.
m
miks teist?/ 31. detsember 2015 20:16
ise see tatikas küll veel inimeseks saanud pole.

m
maailma valu/ 30. detsember 2015 17:51
tore uudis oleks see,kui uuest aastast lõpetatak kõrgepalgalistele riigikogulastele lisatasude maksmine . Kui saadakse nii suurt sissetulekut ja selle eest ei pea isegi tööl käima,siis on häbematus veel majoneesi j-a kütusekompensatsiooni maksta .Nagunii söövad oma erapuhvetis miinimumhindade eest, telefonid,sõidukulud,eluase,kõik kinni makstud Miks ei ehitata ükskord riigikogulaste jaoks hostel-tüüpi ühiselamut? Tavakodanikku ei oota uuel aastal midagi paremat ees . Maksud tõusevad,bürokraatiamasin undab täie hoog aedasi Meedikute palgatõus on naljanumber . Endise 9 euro asemel tunnis,hakkab diplomeeritud arst saam a10 eur tunnis Palju saab autoremondiluksepp? Palju maksab korstanpühkija tund? Kui ta üldse su korstna otsa suvatseb ronida? Paranevad sotsiaalteenused? Millisel moel? Abivahendid peaksid olema sotsiaalosakondade rida,kuid taas on töö arstide kaela veeretatud. kKas tõesti peab arstidiplomiga inimene otsustama vanainimese pampersite arvu, potitooli vajalikkuse üle? Pealegi tuleb täita taas pabereid ja koode otsida Kas me selleks peame arste koolitama ? Tegu ju puhtalt sotsiaalsete küsimustega ja meil koolitatakse kamaluga sotsiaaltöötajaid ning nende tugipunktid asuvad igas linnaosasa ja vallas Arstipunkte igal pool polegi. Millal küll lõppeb lolluste produtseerimine? Juba aastaid teeb uue aasta tulek tuska,sest nõmedaid otsuseid sajab vihmana kaela. Ehk otsida pagulaste hulgast mõistusega olendeid?
i
irwww,/ 30. detsember 2015 16:25
mõned eurokesed juurde, kamaluga makse kõrgemale, laswt3ele 5 euri juurde, kas häbiiii ei hakka juba.´Ministeeriumite palku peaks vähemaks võtma ja pensione muutma selle läbi normaalsemaks, aasta aasta kohta, mitte 0,dega ja mitte nii nagu riigiametnikel osadel % suurest palgast hoopis.
n
naine/ 2. jaanuar 2016 09:24
Ega igal aastal ei saagi 45 Eurot juurde anda. Alles elasid lapsed, kes said 19 Eurot, kuni suureks kasvasid.
h
Häbi olgu./ 30. detsember 2015 15:41
Näpuotsaga antakse, kamaluga võetakse. Kuidas 1 inimene elab ära kuus natuke üle saja euro? Eks oleks kena, kui valitsus näitaks seda ette, kuidas nad ära elavad 100 euri kuus? Nii on ette nähtud inimese kohta.
e
30. detsember 2015 17:02
Enamus puuetega inimesi kukub allapoole toimetuleku piiri, hakkab jälle see igakuine sotsabis kerjamas käimine pihta, kõige hullem, et seleks on vaja täiendavat abi liikumisel, mis tähendab ühtlasi suurenevaid kulusid transpordile, mis toimetulekutoetuse tõusu ära nullivad Toimetulekutoetuse avaldusi interneti teel vastu ei võeta!
a
asi selles/ 3. jaanuar 2016 18:44
et nad peavad tööle minema ning hakkama ennast ise ülal pidama.Riigi arvates pole haigetel logeleda vaja, käärigu käised üle ja mingu ehitama või tehasesse tööle, sel ju terved inimesed halbade tingimuste pärast jooksevad minema, aga invaliididel
pole valikuid - välismaale nad ei pääse.
a
Ats/ 30. detsember 2015 15:24
Peretoetus tõuseb, aga Tallinn võtab kohe uue ja kõrgema lasteaiatasuga selle omale.... ja natuke rohkemgi. Elagu Eesti!
h
hopp/ 30. detsember 2015 18:17
Tallinna lasteaiatasu ei ole riigi, vaid Tallinna linna määratud. Elagu Tallinn!
h
Heal juhul/ 30. detsember 2015 15:20
tõuseb pension 10 eurot.Maksude tõusuga võetakse tagas 20 eurot.Kus tõus siis on?Või on see tõus Exeli tabeli järgi.
p
pension ei tõuse/ 3. jaanuar 2016 18:45
pension hakakb olema 180 eurot, kes vähegi suudavad tööd teha , ja 320 neil, ke son puhta voodihaiged ega suuda tööle minna ega ka kodus töötada.
l
Lugeja/ 30. detsember 2015 15:16
Vägivallaohvritest naiste arv hakkab lisanduma hyppeliselt,ei öelda ainult,mis selle pöhjustab.Vastame siis ise.Pagulased.
m
Maamees/ 30. detsember 2015 14:57
Elan maal ja kaelaümbermõõt on kahjuks selline et uute seaduste järgi enam autot juhtida ei saa. Kus on need sotstöötajad kes mind teenindama hakkavad?
n
nii suure kaelag/ 30. detsember 2015 15:30
ei mahu sa ka kahjuks sotstöötaja elektrirösterisse
h
hullupaberitega juhte on roolis ikka päris palju,/ 31. detsember 2015 20:20
ka neid,keda pole isegi kroonut teenima võimelised,apnoe pole küll mingi näitaja.
v
veteran/ 30. detsember 2015 14:45
Olen pisarateni liigutatud valitsuse pingutustest rahva helge tuleviku kindlustamisel.

k
Kuidas/ 30. detsember 2015 14:11
seda UNEAPNOED kontrollitakse? Kas kaalu või kaela ümbermõõdu kaudu?
n
nii/ 30. detsember 2015 16:01
tulevad istuvad öösel su voodi servale ja vaatavad kas ja kuidas sa hingad :D
j
30. detsember 2015 18:07
ja kui ei saa... siis sa ka ei saa.
n
Naine/ 30. detsember 2015 14:03
No mis ma ütlesin. Tulevad pagulased - tõstetakse toetusi. See oli juba 3 a. tagasi selge. Nüüd siis mängitakse rahva abistajaid. Otsige rumalaid mujalt.
r
rahune maha/ 30. detsember 2015 15:00
ei tule meile meeletult pagulasi, sest keegi ei taha siia tulla ja kriteeriumitele vastavaid (perekonnad) pagulasi ei ole leida. Isegi Soomes ei taha enam pagulased olla. Kuskohast tuleb paranoiline mõtlemine, et siia tormi joostakse. Meedia lihtsalt saab mõnuga vahtu kloppida.
O
+Krõõt/ 30. detsember 2015 18:10
Oota ära jaanuar.siis minnakse nendele järgi.Nendel muslimitel lihtsalt ei vedanud,nad peavad tulema eestisse.Muslimitel oli juba ammu plaan et Euroopaliitu tuleb muslimimeeste invasioon.Seda ei ütle mina vaid targamad mehed.Nad pole pagulased vaid musklis sõdurid.See ei ole paanika neid karta vaid inimese alalhoiuinstinkt kui sa just ei taha http://objektiiv.ee/valge-liha-seksi-dzihaadile/
x
x/ 30. detsember 2015 16:55
Jaa sest 140 € kuus saab ju elada oi kui hästi :D Ise ka ikka usute mida kirjutate?
a
aga/ 30. detsember 2015 14:02
Kas tervisenõuded riigijuhtidele ei karmistu? Neist pooletoobistest on ju juba ammu villand...
l
leiu/ 30. detsember 2015 12:45
Tõuseb kütuse aktsiis ja sellega seoses kõik muu
j
jaana/ 30. detsember 2015 12:35
Kas laste huviharidust hakatakse ka toetama? kõigile lastele? mingi jutt oli et hakatakse
h
huviharidus/ 30. detsember 2015 15:02
vaata huvihariduse osas omavalitsuse poole. Meie omavalitsuses on lastele huviharidus tasuta. Valik lai. Muusikakooli tuleb ainult nii 30eur kuus individuaaltundide eest maksta. Rühmatunnid on tasuta.
Kui Tallinn kaotaks oma propagandakanaleid, saaks kõik koolilapsed tasuta vähemalt ühe huviringi, kui mitte rohkem :)
m
m/ 30. detsember 2015 16:56
Mei lon tasuline aga odavam kui teil tasuta :D (muusika kool 15.-)
j
Juhtidest/ 30. detsember 2015 12:34
Lootsin juba, et juhtide all mõeldakse ettevõtete/asutuste juhte (et sinna ei satuks psühhopaate ning troppe) aga võta näpust. Tervis peab olema korras vaid autojuhtidel.
l
lootusetu/ 30. detsember 2015 13:03
psühhopaadid ja tropid asutuste eesotsas on nuhtluseks ju ainult töötajatele,riigil pole nendega mingit tegu
k
kusjuures/ 30. detsember 2015 17:31
riigijuhid on ka psühhopaadid ja tropid.
m
mimm/ 30. detsember 2015 12:24
Huvitav kuidas seda uneapnoed diagnoositakse? Uneuuringud on meil ju kallid ja oma raha eest ning uneuuringuid tehakse kui paljudes kohtades ja kui pikad on sinna järjekorrad?

r
raivo/ 30. detsember 2015 12:13
Kõik sandid saavad imeväel terveks ja pannakse tööle.
m
M/ 30. detsember 2015 15:09
Mitte ainult sandid, ka juhatuse liikmed pannakse imeväel palka maksma ja riigimakse maksma. Ajuvaba. Nyyd jääb üle ka veel see, et kui pensionär on juhatuses, siis ka pension ära võtta. Eriti meeldib see, et kui pensioni-ealine inimeme, kes on mtü juhatuses, siis kaotab ka pensioni. On see niikauge tulevik, kui nii läheb?
j
ja veel üks ime/ 30. detsember 2015 17:32
rehabilitatsiooniteenuste järjekorrad lühenevad märgatavalt.
h
hopp/ 30. detsember 2015 18:26
Miks on riigile maksude maksmine ajuvaba?
k
31. detsember 2015 15:57
Kui on ainult tasuline rehabilitatsioon siis ei tekigi järjekordi, santidel pole nagunii raha ja tervetele ei ole seda teenust vaja.
a
aga/ 2. jaanuar 2016 09:21
REHABILITATSIOONIPLAANE EI TEHTAGI ENAM.
v
Veerandsada aastat/ 30. detsember 2015 12:03
nähtud juba seda head elu. Kas peaksin loll olema, et uskuda ühe aastaga veel paremat elu?
k
Kuule.../ 31. detsember 2015 08:59
...kui ikka aus olla, siis on meie elu paremaks küll läinud.
h
Hea elu/ 31. detsember 2015 09:02
Paremat elu ei saa tahtaga.
k
kkkk/ 30. detsember 2015 11:58
kas kaela jämedust hakatakse ka mõõtma ja kas politseibussid varustatakse ,,kaelameetriga,,
n
nipitiri/ 30. detsember 2015 11:58
Aga miinimumi palga tõus??
Väga naeruväärseid summasid makstakse meie riigis...see kopikate tõus toob kaasa ka teiste maksude tõusu juu
ajuvaba
j
jõuluvana kingikott/ 30. detsember 2015 18:26
Järgmine aasta keelatakse postimehes küsimuse esitamine anonüümselt ära et rahulolematuid maha vaigistada.
m
Mitte.../ 31. detsember 2015 09:06
...küsimuste esitamine vaid anonüümne kommenteerimine keelatakse ära. Õige ka, julged soppa pritsida, julge vastutada ka oma sõnade eest, mida suust välja ajad.
n
nojah/ 3. jaanuar 2016 18:48
siis kaob ka tõd.Näiteks kui üks tööstur valetas, et tema firmas saavad töölised 1000 eurot kätte siis kommenteerijad parandasid, et üle 400 pole siiani saanud.Edaspidi saavad ajalehes rahulikul valetada, ilma et neid anonüümsed kommenteeriad parandaksid.Anonüümsed sellepärast, et avalikult ei saa ümbrikupalgast rääkida - saad firmast sule sappa.