Eesti uudised

VIDEO | Tõll plärtsatas Poolas pidulikult vette (4)

Küllike Rooväli, 30. detsember 2015 06:00
Poola Remontowa laevatehases lasti vette esimene Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad tellitud ning mandri ja Eesti suursaarte vaheliseks liikluseks ehitatava parvlaeva "Tõll" teraskorpus. TS Laevad juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul on laevaehitustööd graafikus ja 1. oktoobril alustavad uued laevad mandri ja saarte vahel reisijate teenindamist.Foto: Küllike Rooväli

Laine, mis pesi ketsitallad korralikult puhtaks, voogas üle kaiserva kaldale, kui esimene Remontowa laevatehases ehitatud praam Tõll korraliku plärtsatusega vette lasti. 

Pigem polnud see isegi plärtsatus, vaid mürin, millega Tõll mööda raudseid slipi relsse, külg ees, vette kolises. Tohutu veepilv varjas jõe äärsete pealtvaatajate jaoks laeva paarikümneks sekundiks ja selle ajaga jõudsid teisele kaldale ka uhked lained.

Õnneks olid ajakirjanikud end aegsasti kõrgemale betoonservale sättinud ega pidanud vee eest pagema. Küll aga sooritas tekkinud laines lõbusaid hüppeid puksiirlaev, mille pardalt üks kohalik fotograaf sündmust jäädvustada püüdis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.01.2016
FOTOD | Parvlaev Piret sai Poolas vette
29.12.2015
GALERII | Esimene väinapraam Tõll sai Poolas vette

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee