Galeriid

GALERII | Esimene väinapraam Tõll sai Poolas vette (19)

Küllike Rooväli, 29. detsember 2015 18:50
Tõll Poolas Remontowa laevatehasesFoto: Küllike Rooväli
Suur mürin ja veepilv, millega Tõll mööda raudseid slipi relsse, külg ees, vette kolises, tähistas täna olulist päeva uute väinapraamide valmimise teel. 

Tohutu veepilv varjas üle jõe olevate pealtvaatajate jaoks laeva paarikümneks sekundiks ja selle ajaga jõudsid teisele kaldale ka uhked lained.

Samal teemal

Õnneks olid ajakirjanikud end aegsasti kõrgemale betoonservale sättinud ega pidanud vee eest pagema. Küll aga sooritas tekkinud laines lõbusaid hüppeid puksiir, mille pardalt üks kohalik fotograaf sündmust jäädvustada püüdis.

Kaks sitket puksiirlaeva olid plärtsatuseks juba varakult valmis ning toetasid Tõllu vee poolt vastu. Täiskäigul ja suitsusabade korstendest lehvides surusid nad Saaremaa vägilast kalda poole, et too sadamas omavolitsema ei kipuks.

Muhumaa ja mandri vahel ühenduse pidamiseks mõeldud Tõllu vettelaskmisega sai läbi kere ehitamise esimene etapp, nüüd algab töö tekiehitiste rajamisel ja laeva sisemuse kokkupanemisel. Laev peab lõplikult valmis olema 2016. aasta augustis. Järgmisena lastakse Poolas jaanuarikuus vette Tõllu sõsarlaev Piret. Türgis valmivad aga Leiger ja Tiiu, mis on mõeldud Hiiumaa liinile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee