Kommentaar

Aleksander Laane | Soome teeb kodanikupalga teoks. Kas ka Eesti?

Aleksander Laane, Erakond Eestimaa Rohelised esimees, 29. detsember 2015 18:12

22 KOMMENTAARI

r
riigikokutajad/ 4. jaanuar 2016 19:48
a
aga/ 31. detsember 2015 00:32
üks rumal küsimus- kust see kodanikupalga raha tulema peaks? Rail Baltic vajab suuri summasid jne.
t
Tiia/ 5. jaanuar 2016 19:18
Terane oled! Kuid Rail Baltic koos tulevase Eesti-Vene vahelise piiri ülikallis topeltaedade ja digitasemel lux projekt on tehtav laenurahadega. Riigil ongi tõenäoliselt maksuvõlg suurenenud. Muretseda pole vaja, saate osaleda, muidugi maksavad võla koos rämeda % kinni maksumaksjad. Kahtlemata on Eestis kombeks, et lepingud sõlmitakse truude ja kokkulepitud sõbrameestest firmajuhtidega. Sellepärast on muidugi need projektid Eestis mitu korda kallimad, kui naaberriikides. Aga pole midagi tea, vägisi paistab, sarnane korruptiivne riigiasja ajamine on juba Ansipi-Seli juurutatud ning kogu maailm, eriti teised korruptiivsed riigid oskavad selles kaasa lüüa, sest siin pole otsedemokraatiat, ei rahvast, kes hakkaks ühiselt vastu. Turgatas pähe mõte - nii poliitiliselt ebaküpset ja vähese ühtse rahvusliku huviga rahvast annab teist otsida.
r
Robotid/ 30. detsember 2015 20:48
m
masinad vs inimtööjõud ja tööandja/ 30. detsember 2015 19:46
inimestel tööd jääb aina vähemaks, masinad tööstustes teevad töö...kellele läheb masinate tehtud töö eest raha?!! palgatöölist pole, masin teenib raha,,,masin palka ei taha peale oma hoolduse ja kytte, raha mida robotid teenivad tulebki võtta sealt ja jagada inimestele mitte ühele suurele bossile...
a
Aleksander Laane/ 30. detsember 2015 19:09
Küsimus siis, kustkohast võetakse raha... aga ma soovitan lugu tähelepanelikumalt lugeda - seal, kus on räägitud erinevatest võimalustest - neljast põhilisest - on ka ära öeldud, mida ja kuidas. Paar lisanäidet veel. Hollandi üks omavalitsustest kirjeldab briti lehes oma sotsiaalkulutuste suurust - 88 miljoni naela sotsiaaltoetuste jagamiseks kulub .... 15 miljonit naela!!!!! Igal pool maailmas on sotsiaalsüsteemi bürokraatia osa üsna kallis, ka Eestis on toetusi, mille taotluste läbivaatamine, arvestamine, kinnitamine, väljamaksmine maksab rohkem kui see rahasumma, mis abivajaja arvele jõuab. Teine teema on n co2 raha, mitmesugused reostustasud, ressursitasud jne jne. Kolmas variant on veel, kus raha otse kätte ei anta, aga see tahab selgituseks eraldi pikemat lugu...
o
ootan ja usun sellesse/ 30. detsember 2015 15:40
kust see raha tuleb? minuteha oleks siis soovitaks tõsta alkoholi ja tubaka maksu ja sellise luksuskaubapealt saaks riik raha nats aga peamine osa tuleks rikaste suurfirmade suuremast maksustamisest....kas miks? kui tulevikus aina tuleb tehnoloogiat-masinaid juurde ja inimtööjõudu aina vähem vaja siis kes saab enam raha omale oma toodanguga? ikka koorekiht suurfirmade omanikud,,,aga sealt seee raha tulebgi võtta, rahval enam tööd pole ja masinatehtud töö ja toodetud raha ei pea mitte yhele suurele firma bossile minema vaid tuleb jagada töötule rahvale, et robotid teevad töö ja rahvas saab raha mitte firmabossid ainult! nii tuleb ja toimibgi!!! astmeline tulumaks ka...kes rohkem teenib see rohkem maksab, võtame rikastelt raha ja jagama võrdselt kõigile! paljud pole selle väikse kodanikupalgaga nõus vegeteerima see on esmatarbe raha elamiseks ja kes rohkem tahab teeb ikka tööd, see ei pruugi soodustada tahtlikku töötust!
õ
ÕIGE .seltsimehed rohelised !/ 30. detsember 2015 12:12
Mina läheksin veel inimsõbralikumaks ja lubaksin igal inimesel ise raha trükkida , nii palju kui hetkel on inimesel vaja . Või siis veel eesrindlikum variant , et inimene läheb panka ja võtab nii palju raha , kui tal hetkel vaja on . või veel parem , KÕIK ON TASUTA ja raha pole üldse vaja . Millegipärast tuli muule meelde 80-ndad aastad ja tühjad kaupluste letid , talongid , ostkaart , võiladusi avav savisaar, KGB , defitsiit , altkäemaks , tutvused kaubandusvõrgus , küüditamine , kommunismiehitus jne.
k
Kodakondsusest/ 30. detsember 2015 09:59
Kui see kehtestada, siis see peaks sõna otseses mõttes olema KODANIKUpalk, mitte aga pagulaste, sisserändajate, kodakondsuseta või võõrriigi kodanikele makstav tasu. Võb olla kindel et sellisel juhul muutuks EV kodakondsus hoobilt kõikide Putinlaste ja mitteputinlaste ning sisserändajate seas hoopis atraktiivsemaks ning suureneks kodanikukssoovijate arv, mistõttu peaks kindlasti üle vaatama et latt liialt madalale pole vahepeal sattunud, et lisaks vormilistele eksamitele inimene ikka tõsiselt on Eesti (riigi, keele ja kultuuri) patrioot!

e
e.b./ 30. detsember 2015 09:58
Vaadates Soome riigi eelarvet siis pakun välja, et üle 20 euro kuus ei suuda nad kodanikupalka maksta. Kui pensionid ja sotsiaaltoetused nulli tõmmata ja see raha kõigi inimeste vahel ära jagada, ei tule ikkagi üle 200 euri kuus. Selle peale keeravad pensionärid Soome riigi kummuli.
k
kddkdk/ 30. detsember 2015 09:48
Tegelikult on siin konks mida ei nähta. Soome käib selgelt samavrada nagu uSa. Laenab, loobub saadud raha majandusse ja siis saab majandust turgutada. Mina nimetan seda "raiskame end rikkaks". Soome vajab meeletut kärpe kava. Egas kodaniku palka kõik saa. Ikka penskarid, töötud ja muu selline. Kõikide nende arvelt saaks ju kokku hoidam kujtage ette kui palju penskareid elab soomest väljaspool. Nendele käigile ei peaks antud juhul enam pensioni maksma. Sääst oleks meeletu. Ja need kes saavad täna 2000 pinssi saaksid sel juhul ainult 800€. Kas tõesti keegi arvab, et midagi tehakse rahva heaks???? Unustage ära. Rahvas kannatab alati
n
nojah / 30. detsember 2015 09:45
s
Sotsiaaldemokraadid,kommunistid / 30. detsember 2015 09:43
ja lapsikud linna-rohelised on paanikas - nii kõrvuni võlgades Soomes,kuid ka näiteks Prantsusmaal ja Eestis, ning üritavad oma kommunismi-paradiisi teostada enne, kui nende endi kuritegeliku tegevusetuse tagajärjel islamistid kogu Euroopa üle ujutavad ning nende silmakirjalikud ühiskonnakatsetused otsekuikui noaga lõigatult lõpetavad.
m
Miks/ 30. detsember 2015 09:17
Miks peaks kurjategijad kuidagi välja jätma? Kuritegevus on riigi toimimiseks hädavajalik, samuti on kurjategijatele karistuseks üldjuhul ikka vabadusekaotus või siis rahatrahv mille ta peaks oma loodud vahenditest tasuma. Mingeid muid erisusi ei tohiks olla nend puhul.
q
qsd/ 30. detsember 2015 09:13
Ma ei usu, et kodanikupalk iseenesest oleks mingi võluvits, küll aga on see ilmselt üks mõistlikumaid valikuid umbes 30-40 aasta pärast, mil väga suure osa vajalikust tööst teeb ära tehnoloogia. Koos oluliselt muudetud maksu- ja toetussüsteemiga ei näe mingit põhjust, miks asi ei peaks töötama.
K
Külamees./ 31. detsember 2015 06:58
Kui ma eelmise sajandi keskpaiku koolis käisin, oli see jutt veel kindlam, et 30-40 aasta pärast inimesed enam tööd ei tee, vaid naudivad tehnoloogia ja masinate töö vilju. See on umbes sama LOOTUS, nagu tol ajal oodati kommunismipäikese tõusu, mis millegipärast silmapiirist aina kaugemale libises. Põhiline ! Riik ei tohi olla halb peremees, nagu meie poliitikud väitnud on. Riik peab investeerima tulemuslikku tootmisse ja selle tuluga turgutama sotsiaalsüsteemi.
m
Marconi/ 30. detsember 2015 08:04
Õnneks ainult kodanikud , mitte sisserändajad ehk et see eeldab soome passi .
p
P.K./ 30. detsember 2015 01:00
Sõõrumaal ja teistel miljonäridel oleks see kodanikupalk kommiraha (kui sedagi), tuhandetel alkohoolikutel aga taevast kukkunud raha, et end surnuks juua.
Mõelge ikka ka natuke!

n
Naljanumber/ 29. detsember 2015 20:08
Selles kommentaari aluseks on võetud Telegrami "uudis" Soome kodanikupalga võimalikkusest. Enne skribeerimist võinuks autor korrutada Soome elanike arvu ja soovitava kodanikupalga suuruse ning võrrelda saadud summat 12-ga korrutamise järel, et mis on põhjanaabrite riigieelarve...
h
heh,heh/ 29. detsember 2015 19:20
mis see sinu mure,rahatrükimasinast olrd kuulnud.
h
heh heh/ 29. detsember 2015 19:18
mis see sinu mure on.oled kuulnud rahatrükimasinast-sealt tuleb.sul kahju või,et inimesed saavad elada.usun,et oled esimene seal kodaniku palka nõudmas.
h
Heh/ 29. detsember 2015 18:42
Ja mitte kõige ainumast sõna sellest, kust see raha tulema peaks. :D

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee