Arvamus

LUGEJAD: heategevuskampaaniad näitavad pigem riigi tegemata tööd (12)

Õhtuleht.ee, 29. detsember 2015 09:54
ETV heategevussaade "Jõulutunnel".Foto: Arno Saar
Iga Eesti telekanal on võtnud pühaks kohuseks viia jõulude ajal läbi mingi heategevusaktsioon, millega kogutakse raha abivajajatele. Kõik on hea ja ilus, kuid siiski tekib küsimus, kas näiteks meditsiiniseadmete muretsemine on ikka vabatahtlike annetajate ülesanne. Küsisime oma lugejatelt, mida nemad sellest arvavad.

Liisa kirjutas, et "Jõulutunnel" ja "Jõulusoojus" on pigem kerjamine, kui annetamine ning vastaja nime taha peitunud kommentaator lisas, et kui riigieelarvest lõpetataks parteide rahastamine, siis saaks ehk raha ka need valdkonnad, kus olukord on väga kriitiline. "Ütleks nii, et riigi (tegelikult maksumaksjate) raha läheb väga palju sellistesse kohtadesse, kuhu ei peaks kohe kindlasti minema," lisas ta.

Samal teemal

Üks kommenteerija leidis aga, et annetus on riigi tegematajätmise korvamine. "Ikka juhtub. Aga kui see muutub süstemaatiliseks, siis on midagi totaalselt valesti. Kõikvõimalikud heategevuslikud fondid peaksid olema abiks erandolukorras, aga kui see muutub reegliks, siis on riigi maksusüsteemiga ja selle haldajate võimekusega eriti halvad lood," nentis ta.

Harri Kingo kirjutas aga Delfis, et ta on alati olnud häbi vaadata "Jõulutunnelit", mille sisuks on raha mingi elutähtsa seadme muretsemiseks.

"Iga kord, kui seda kampaaniat telekast näen, küsin ma: aga kus on kõik see raha, mis teie, valitsejad, rahvalt niigi otse ja kaude maksudena ära korjate? Meie, tavalised inimesed, käime tööl, saame raha ja anname umbes poole sellest oma tööga teenitud rahast teie kätte. Kuidas saab olla, et te matate seda raha küll USA kõrbesse, küll Aafrika tasandikesse, küll mingitesse kokkukukkuvatesse suurfirmadesse ja lausa sadade miljonite eurode kaupa. Aga te ei taipa, ei oska, ei taha muretseda üht suhteliselt tillukest aparaati, milleta inimesed lihtsalt ära surevad?," küsis Kingo.

Samal teemal

28.12.2015
AVALDA ARVAMUST | Kas annetusi peaks küsima rahvalt telesaates või hoopis riigilt?
28.12.2015
POLE ÜLDSE PAHA: "Jõulutunnel" on kogunud juba 294 548 eurot