Eesti uudised

Kohus kuulutas välja Estonian Airi pankroti (6)

Õhtuleht.ee, 29. detsember 2015, 09:42
Foto: TIINA KÕRTSINI
Harju Maakohus kuulutas täna välja aktsiaseltsi Estonian Air pankroti. Estonian Airi võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub tuleva aasta 15. jaanuaril kell 14.00 Tallinnas, Liivalaia kohtumajas, kus koosoleku päevakorras on pankrotitoimkonna valimine, pankrotihaldurite kinnitamine ning otsus ettevõtte tegevuse jätkamise või lõpetamise osas.

"Peale tänast pankrotimääruse väljakuulutamist läks Estonian Airi vara valitsemise õigus üle pankrotihalduritele. Järgmine seadusest tulenev oluline teetähis on võlausaldajate esimese üldkoosoleku toimumine veidi enam kui kahe nädala pärast," märkis Estonian Airi esindav vandeadvokaat, advokaadibüroo Pohla & Hallmägi partner Asko Pohla.

Samal teemal

"Lisaks üldkoosoleku toimumisajale on teine oluline kuupäev võlausaldajate nõuete esitamise tähtaeg, mis on kaks kuud peale pankrotimääruse teate ilmumisest Ametlikes Teadaannetes," sõnas Pohla.

"Praegu tegelevad pankrotihaldurid ja advokaadid Estonian Airi poolt sõlmitud lepingute analüüsiga ja läbirääkimistega lennukite tagastamiseks või müügiks, et saada tagasi tasutud deposiidid ning töötajate koondamisi ning Töötukassast seadusega ettenähtud hüvitisi puudutavate teemadega," lausus Pohla.

Pankrotimääruse peale võivad võlgnik ja pankrotiavalduse esitanud võlausaldaja esitada Harju Maakohtu kaudu määruskaebuse Tallinna Ringkonnakohtule 15 päeva jooksul pankrotiteate avaldamisest. Haldur ei või võlgniku nimel määruskaebust esitada ega võlgnikku määruskaebuse läbivaatamisel esindada. Määruskaebuse esitamine ei peata määruse täitmist.

Pankrotimääruse täitmist ei saa peatada ega ajatada, samuti ei saa muuta pankrotimääruse seaduses sätestatud täitmise viisi ja korda.

Harju maakohus nimetas tänase kohtumäärusega Estonian Airi pankrotihalduriteks Toomas Saarma ja vandeadvokaat Andrias Palmitsa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee