(Scanpix Sweden)

Kuigi Facebooki kadumist ennustatakse pidevalt ning sotsiaalmeedia lehekülg tekitavat ka masendust, on sellega liitunud sadu tuhandeid inimesi. Miks on siis Facebookist nii raske lahti öelda?

Kõik teame kedagi, kes teavad kedagi või on ise andnud lubaduse Facebooki konto kustutada. Mõne aja pärast aga hiilib seesama tegelane tagasi ning "laigib" taas pilte.

Cornelli ülikool korraldas katse, kus inimesel paluti 99 päeva olla Facebookita. Enamik ei suutnud aga vastu pidada, mistõttu tuli uurida nõrkuse põhjuseid. 33. ja 66. päeval tehtud küsitluste tulemusena selgus neli põhjust, miks Facebook kõigest hoolimata siiski kasutuses on.

1) Facebook on ainus sotsiaalmeedia – kui inimesed olid kasutajad ka teistes kanalites, suutsid nad Facebookist eemale hoida. Kui aga Facebook oli ainus sotsiaalmeedia kanal, vaadati seda suurema tõenäosusega enne katseaja lõppu.

2) Sõltlane – kui inimene väitis end olevat Facebooki sõltlane, oli ta ka päris elus altim sõltuvust tekitavatele tegevustele.

3) Tuju – mida halvem oli katsealuse tuju, seda tõenäolisemalt ta Facebooki järele igatses ning sinna naasis.

4) "Mida teised minust arvavad?" – kui Facebook on oluline osa enesehinnangust, loobutakse sellest ka harvem. Ehk inimestele on oluline, mida teised neist arvavad ja see sunnib sotsiaalmeediat kasutama ning sellest mitte loobuma.

Jaga artiklit

1 kommentaar

M
Mis jutt  /   02:21, 29. dets 2015
Kui inimesel on tahtejõud siis ta suudab fb loobuda iga kell...ausaltöeldes pole mul ensehinnanguga mingit problat olnud ja suht savi mida keegi minust arvab...Ei koti absull! Ma ei lähe fb-i end nautima selleks et ära teenida mingi LIKE. Tore on kui laigitakse aga mind ei liiguta kui palju neid laikisid seal on. See on peas kinni...etilma selleta elu pole,see hüüdlause on fb kohta väga tuntud,et kui sind pole fb siis sind pole olemas. Jutt või asi..inimene on olemas ja seepärast pole vajadust olla kogu aeg seal. Mõned noored lähevad sellega liiale,eriti nutitelos olles,kogu aeg on vajadus olla liinil,kogu aeg on vaja rääkida suhelda..nagu mingi paanikahäire,isegi telost ei logi nad välja et äkki mõni kirjutab siis on hea vaadata.Nii siis on tegu juba sõltuvusega kui ei suudeta ka poes kuskil kassajärjekorras või mujal telost vabaneda. Vanasti suheldi reaalitis aga fb teeb inimesed laisaks kes ei viitsi ise külla minna ja mugavlevad oma toolis selle asemel et külastada sõpra jms,aga eks inimene ole ikka oma harjumuste ori.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis