Eesti uudised

Veekahjud, purunenud katused, puu alla jäänud Honda. Vaata, mis kahju tekitas tänavune detsembritorm! 

Õhtuleht.ee, 28. detsember 2015, 08:58
Pärnu pärast detsembri alguse tormi.  Teet Malsroos
Kindlustusseltsides on 4.–7. detsembrini kestnud tormiga seotuid kahjusid registreeritud 628, kogumaksumusega ligi 910 000 eurot. Peamised detsembritormi kahjud olid seotud katustega, piirdeaedadele ning autodele langenud puudega.

"Kui 2012. aastal olid jõuluperioodil möllanud tormide kahjud üle 1,5 miljoni euro ning suur jaanuaritorm 2005. aastal tõi kaasa ligi 50 miljoni euro suuruse kahju, siis võib öelda, et inimesed on muutunud teadlikumaks tormi poolt tekkida võivate kahjude osas ning võtavad ette ennetavaid kahju vältimise tegevusi," sõnas Eesti Kindlustusseltside Liidu tarbijahariduse valdkonnajuht Jaanika Käärst.

"Püüdsime omalt poolt teha kõik, et vältida suuremaid kahjusid, vedades ära Rohuküla sadamast sinna pargitud autosid ning käies kodust-kodusse riskipiirkondades olevates majades ning teavitades inimesi võimalike ohtude eest juhul kui veetase Pärnus ning Pärnumaal peaks tõusma," ütles Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais. „Pärnus sulgesime ennetavalt ka näiteks Mere puiestee," lisas Kais.

Rasmus Parve, Swedbank P&C Insurance AS kahjukäsitluse osakonnajuhataja sõnul olid praktiliselt kõik kahjud seotud kodukindlustuse kahjudega, sõidukitega seotud kahjusid oli väga vähe. "Suuri kahjusid oli üksikuid, suurim kahju oli seotud maja katusega," sõnas Rasmus Parve.

Seesam Insurance ASi varakindlustuse tootejuht Dagmar Gilden ütles, et oli nii tuule poolt lahti rebitud katuseservi kui ka hoonetele langenud puid. "Kuid valdava osa kahjudest moodustasid siiski läbi konstruktsioonide tunginud veekahjud," sõnas Gilden.

AAS "BTA Baltic Insurance Company" Eesti filiaali kahjukäsitlusosakonna juhataja Natalja Veiler andis teada, et neil on siiani suurim registreeritud kahjusumma 12 000 eurot ning see on seotud Kuressaares asuva tehase katusega.

ERGO Life Insurance SE Eesti filiaali kommunikatsioonijuht Annika Loigu sõnul on ERGOs registreeritud detsembritormiga seotud sõidukite kahjudest suurim 22 400 eurot. "Kahju oli seotud Honda CR-V-ga, kus puu kukkus auto kapotile ning sõiduk taastamisele enam ei kuulunud. Hoonete osas oli suurim laohoone kahju, kus kahjustada sai katus ja ka osa kaubast. Täpne hüvitamisele kuuluv summa veel täpsustub, kuid esialgu on kahju suuruseks hinnatud 20 000 eurot," ütles Loigu.

Salva Kindlustuse AS kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt ütles, et suurima tormi poolt põhjustatud kahjujuhtumi hinnanguline summa Salvas on orienteeruvalt 15 000 eurot. "Tartu linna pargis kukkus detsembritormiga puu hoonele," lisas Kivirüüt.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee