Eesti uudised

Peapiiskop Urmas Viilma pooldab religiooniõpetust koolides (78)

Rainer Kerge, 26. detsember 2015 14:09
EELK peapiiskop Urmas Viilma.Foto: Tiina Kõrtsini
"Inimene on oma loomult religioosne. Seda kinnitab ka Eesti statistika: kuigi aktiivseid kirikuliikmed on meil vähe, ulatub nende hulk, kes usuvad sensitiividesse või astroloogiasse või nõid Nastjasse ikkagi kolmveerandini elanikkonnast. Ateiste on vaid 9 protsenti," räägib peapiiskop Urmas Viilma ja imestab, miks on Eesti koolides nii vähe ja nii juhuslikult religiooniõpetust. "Me kasvatame inimese ülikooli lõpuni välja mullis, mille sisse religioossus ei kuulu."

Ajaloo või kirjanduse või filosoofia tunnis religioonist põgusalt rääkimisest jääb Viilma arvates maailmas toimuva mõistmiseks väheks. Samuti peab ta põhjendamatuks hirmu, et näiteks pastorist religiooniõpetaja hakkab kedagi oma usku pöörama.

"Oma maailmavaadet võib levitada ka matemaatikaõpetaja matemaatikatunnis. Pealegi: me ju ei kardaks, et Gerd Kanter hakkaks kehalise kasvatuse õpetajana kõigist kettaheitjaid treenima," muigab 20 aastat koolis religiooniõpetust andnud Viilma.

"Seda enam, et katsuge gümnaasiuminoorele oma maailmavaadet peale suruda – see ei ole tänase eneseteadlikkusega noorte hulgas lihtsalt võimalik!"

Samal teemal

18.12.2017
Reps toetab koolides kohustuslikku religiooniõpetust
17.02.2017
Reikop vandus peapiiskopi ees kurja
23.12.2015
Peapiiskop Urmas Viilma: "Me peame tulema kristlastena kapist välja."
02.02.2015
GALERII: Urmas Viilma pühitseti uueks peapiiskopiks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee