Eesti uudised

Peapiiskop Urmas Viilma pooldab religiooniõpetust koolides

Rainer Kerge, 26. detsember 2015 14:09

78 KOMMENTAARI

m
mutt/ 27. detsember 2015 23:25
Lõpetage see maailmalõpu jama -30 põhjas, neli joomapäeva tulemas, raketid ka veel!
l
Lears/ 27. detsember 2015 23:03
Religiooni võiks õpetada küll, aga seda ei peaks tegema kristlane, sest ta pole erapooletu.
Mis puutub kümnesse käsku siis enamikus usundites on nad suuremal - vähemal määral olemas.
Aga noh inimlaps ei tohi varastada ega tappa, aga kui jumal vihastab, võib ta terve linna hävitada, see on õigustatud.
Mina sooviksin, et lastest kasvaksid laia silmaringiga inimesed, et nad ei oleks mingist religioonist piiratud mõtlemisega. Sest just see on asi, mis viib vihkamise ja mõistmatuseni erinevate inimeste ja rahvaste vahel. Kui me tahame, et tsivilisatsioon Maa peal edasi areneks, peaksime tulevikus religioossetest erisustest välja kasvama. Ma näen, et sinnamaani on veel pikk tee. Eks religioon annab meile turvatunde, vastused kõikidele küsimustele, annab meile sihi, lahendab kõik mured. Oleks ju hea, kui maailmas valitseks armastus, üksteisemõistmine, abivalmidus jne., paraku pole ükski religioon seda saavutanud. Ja kui nii võtta, siis ei tahagi saavutada. Üks usk soovib surnust ülestõusmist, teine õndsalikku elu paradiisis, kolmas vabanemist teadaolevast. Kannatused, kannatused, kannatused, kusjuures enamuse neist kannatustest põhjustavad inimesed ise üksteisele.
Vaja oleks mingit religioonideülest eetikaõpetust, mille vaimus inimesi maast-madalast õpetatakse, aga seda on praegu veel liiga vara tahta.
a
apostel/ 27. detsember 2015 20:28
Jeesus varsti tuleb suure kõhutuule mürinaga, olge valmis ja värisege.
a
Aavo/ 27. detsember 2015 15:16
Mingil juhul ei tohi usuõpetaja olla kristlane, siis ta ei paljasta piibli valesid ja kuritegusid. Jeesus oli buda munk, kes äratas tähelepanu juudamaal, sest oli budismi nuusutanud ja teistest erinev. Temast tehti jumala poeg ja poogiti imeasju külge, kuidas taevas isa kõrval istub ja tuleb kohut mõistma. Sündis neitsist, mis on täielik nonsens. Kirik kartis nii hirmsasti seksi, selleks ei sobinud Jeesuse emale tavapärane suguühe, see ei olnud piisavalt püha. Indias ja Tiibetis, kus Jeesus noorena õppis, ei äratanud ta mingit tähelepanu, sest oli üks paljudest omasugustest.
õ
õpetusest/ 27. detsember 2015 14:58
Lapsele on vaja õpetada toidutegemist ,koristamist ,rahaõpetust ,kodundust ,aiandist,käsitööd,mitte täis tuupida piibliõpetusi,mis on täis valet ja sunnib põlvili paluma ja pappide korjanduskaste täitma.
Kirik teab salaõpetusi ,kuidas inimest mõjutada,see on ohtlik.
k
kapid/ 27. detsember 2015 13:15
See,et Viilma ja teised pastorid oma suguvõsaga ainult piiblitunde peavad hommikust õhtuni ei pea seda teised sunniviisiliselt tegema istugu edasi oma kapis ja ärgu meelitagu teisi samasse kappi veel vähem lapsi.Kui uskusid võrrelda on ristiusk see kõige hullem.Pühakodadest on saanud hirmukojad ,kus kuldses kuues esinevad ka varjatud ahistajad,joodikud,vargad kes elavad rahva kulul.Usk on äri,kes otsib püsikliente.Koolist hoidku nad eemale.Kool õpetab iseseisvat mõtlemist ,valikute tegemist ,peale surutud usk aga noolib inimese hinge endale orjaks jalamatiks.Õige usk on vabadus valida oma elutee ise.
l
Ly/ 27. detsember 2015 13:03
Olen poolt, kui kodudes, lasteaedades tutvustatakse Jumala 10-t käsku, mis on õpetlikud ja koos täiskasvanu abiga mõtestatakse lahti öeldut, kuid koolidesse usu õpetamist ei poolda, pole mõtet. Kes soovib, leiab tee ise Jumala poole.
a
Arvamus/ 27. detsember 2015 09:03
Aastaid tagasi selline aine ju oligi, aga lõpetati ära, kuna asi pööras lihtsalt piiblitunniks. Religiooniõpetus on midagi palju laiemat, alates Sumerist, Indiast, Egiptusest, mis tänapäeval on juba tihedalt mütoloogiaga läbi põimunud, jõudes välja siis suuremate tänapäeval maailmas levinud usunditeni, käsitledes ka näiteks kultusi nagu saientoloogid ja muud nö new age'ga seonduvat. Paraku pole selle valdkonna spetsialiste ilmselt niipalju võtta, et igasse kooli jaguks ja seetõttu saadetaksegi lihtsalt papp leeritundi pidama.
See on see, mis ilmselt paljudele religiooniõpetuses ei meeldi.

g
golden/ 27. detsember 2015 00:50
Kusjuures ongi nii, et kristlased teavad tänapäeval ateismist rohkem kui keskmine horoskoobiusku end ateistiks nimetav eestlane. Kurb näha seda harimatust.
l
Loen neid kommentare ja aina veendun, / 26. detsember 2015 22:52
et kallid kaasmaalased on ikka päris debiilikud. Kui räuskavad usuõpetuse vastu, siis võitlevad oma ettekujutusega usust ja kristlusest. Aga need ette ettekujutused on täitsa amööbi omad ja tulevadki harimatusest religiooni valdkonnas. Maailma 7,2 miljardist elanikust 6,7 miljardit tunnistavad mingit usku. Vaid 0,4 miljardit on jätnud end määratlemata ja sinna hulka kuuluvad ka ateistid. Nii, et austatud räuskajad, te olete lihtsalt armetus vähemuses viibivad rumalad. Jutt teil ikka sama, mis Nõukogude Liidu ajal. Hea õpetuse on teile see sotssüsteem ikka andnud. Ootate ja igatsete neid Nõukogulasi ikka vist väga taga. Punalipud kuskile pööningule ära peidetud?
v
vahi aga vahi/ 26. detsember 2015 23:20
Ah et kes end usklikuks ei määratle, sel on punalipp pööningul? Tappev loogika, pole midagi öelda! Aga kes need Nõukogulased on, keda ma ootavat, kallis mitteräuskaja ja mittedebiilik? Suure tähega veel pealegi.
k
Kindlasti/ 27. detsember 2015 13:00
on sul kuskil punalipp varuks ja ka parteipilet soojas, ateistid olid kõik suured kommunistid.
s
sa/ 26. detsember 2015 23:44
Mine sa papiusuline piixu, siiber teie "usust".
r
Radist/ 26. detsember 2015 22:48
Kas teate, miks õigeusklikud tähistavad jõule 7. jaanuaril? Sest nad juhinduvad
vanast Juliuse kalendrist. Kes on aga "Viimse reliikvia" tuntud kloostriasukad?
Katoliiklikud birgitiinid. Jehoova tunnistajad ja luterlased on protestandid. Kõik nad
kokku moodustavad kristluse ehk ristiusu, mille järgijaid maailmas on ligi 2 miljardit.
.
Islamiusk koondab 1,4 miljardit sunniiti, šiiiti jt. Islamis on tugevad mõjud judaismist
ja varakristlusest. Teised religioonid (budism nt) on veidi väiksema leviga, kuid sama
huvitavate arenguliste harudega... Kuigi ateist senini, tegin endale usundid selgeks
juba nõukaajal. Tänapäeval piisaks teema liitmisest gümnaasiumi ühiskonnatundi.
n
nonii/ 26. detsember 2015 23:51
Ja edasi, mida sa selle teadmisega peale hakkad? See on ju üks saast kõik, x- erinevat moodust inimeste allutamiseks ja orjastamiseks, kindlustamiseks, et inimesed iialgi ei suudaks ennast realiseerida nende inimestena, kes nad tegelikult on.
r
Radist/ 27. detsember 2015 00:42
Mida see teadmine mulle on andnud, oleks täpsem küsida? Ega muud tõesti, kui et oskan erinevail ajupesustiilidel nüüd igapäevaeluski paremini vahet teha.
ä
Ära/ 27. detsember 2015 13:01
sa jehhoovatunnistajaid küll kristlasteks nimeta.
j
Johannese/ 26. detsember 2015 22:47
...ALUSTALADE /maakirikute opetajate kohalolek on juba EELK s kaimas. Laheb veel aastaid ennem kui religioon kohale jouab. Meie polvkond naeb aga selle ilusa aja ara, kui kirikuopetaja amet muude ametite seast puhtalt esile tuleb. Alles siis on religiooniopetus kattesaadav ka muudes koolides. Hetkel ilusat aastaloppu. Kenad joulud olid kodus /Eestis. Tanud !!!
m
ma pooldan/ 26. detsember 2015 22:46
ateismiõpetust kirikutes...
j
jube lahke/ 27. detsember 2015 00:01
Las klubitavad oma kirikus, võtku aga oma kallid pagulased ka seltsi, et oleks kelle kaela oma patud riputada, aga kooli neid küll lasta ei tohi.
t
teate,/ 26. detsember 2015 22:25
Ma tean yht ateisti, kes jõi ja peksis naist. Siis tean yht agnostikut, kel olid hullupaberid ja pealegi tegi ta kanepit. No mida ma peaksin ateistidest ja agnostikutest arvama?
x
xMees veel/ 26. detsember 2015 22:24
"Samuti peab ta põhjendamatuks hirmu, et näiteks pastorist religiooniõpetaja hakkab kedagi oma usku pöörama."
---------
Uskumatu, et piiskop niivõrd halvasti arvab pastoritest, kes usuvad, et ilma ristiusku pöördumata lähevad inimesed põrgusse, aga ei tee katsetki neid õigele teele pöörata.
e
Ei midagi erilist/ 26. detsember 2015 21:59
Kõikuvad inimlikud standardid. Evolutsiooni teooriat usume, aga Jumalat kardame. Mõlemad on võimsalt teel sinu poole - Saatan oma valedega, Jumal oma armuga. Me vajame tarkust ülevalt, et jääda püsima eelolevate sündmuste keerises, mis on rullumas üle maa. Põgenege Paabelist! Ära ole kodutu! Leia omale vaimulik kodu. Ära karda! Ära anna alla! Ole vahva!
s
stfu/ 27. detsember 2015 00:10
jumalatelt ei saa sa mingit tarkust, nad ainult manipuleerivad inimestega, et omavahelisi arveid klaarida, tõelised tarkused hoitakse mujal ja jumalad teevad kõik, et inimesed sinna ligi ei pääseks, sest siis tulevad ka nende alatud teod päevavalgele.
Inimesed on treenitud nagu pärdikud vaatama sinna kuhu peremehed käsivad, et te vaataks enda ümber, mis tegelikult toimib.

x
xMees/ 26. detsember 2015 21:57
Kristlane ei saa põhimõtteliselt erapooletu religiooniõpetaja olla, kuna vastavalt oma usutunnistusele peab ta olema veendunud, et kõik need, kes Kristust pole oma kuningaks tunnistanud ja tema kaudu patte andeks saanud, lähevad põrgusse igavesele julmale piinamisele. Olles kristlane ja omades vähegi empaatiat, ta tahes-tahtmata peab veenma õpilasi saama sellest päästetud.
h
Hea meel/ 26. detsember 2015 21:50
Olen rõõmus, et uus peapiiskop julgelt avalikkuse ees esineb! See on julgustanud ka mind tõepoolest kristlasena enam kapist välja tulema. Ja tõepoolest on kummaline, kui tuttavad ja kolleegid, kes FBs pidevalt esoteerikat ja ingliteateid jagavad, küsivad mult üllatunult, et kas ma olen usklik! :)
n
nujah/ 26. detsember 2015 20:35
eesti rahas on ikka kuuma saunaga igasugu võõrusku üritanud nahavahelt välja ajada, sealt ilmselt ka meie rahva saunatraditsioon! Usuõpetus koolis- kas ühes tunnis lööme risti ette ja järgmisel päeval koogutame mekka poole, või läheme hoopis metsa loodust nautima ja loodushääli kuulama nagu meie esivanemad seda tegid?
t
Traditsiooniline usuisa/ 26. detsember 2015 20:59
Poistele tuleks teha veel eraldi koorilaul-pimmetund, et õpetada neile traditsioonilisi kristlikke väärtusi!
v
Vaba Eesti Eest!/ 26. detsember 2015 20:22
Rahvas ei saa enne vaimselt vabaks, kui viimase kiriku, viimasest müürist kukkub kivi viimasele papile rähe!
s
sinu usk/ 26. detsember 2015 19:48
vend viilar on raha, seda on näha sinu välimusest ja ümbrusest, ja jäta lapsed rahule kommionu
t
Tohoh/ 26. detsember 2015 19:05
Kas nüüd on vaja Koraani õpetada põhihariduse juurde? Meenutades Eesti Kristliku kiriku pakkumist islamitele majutust anda.
l
Luarvik/ 26. detsember 2015 18:20
Lugupeetaval "mustakuuemehel" on suhtleliselt õigus, sest religioon kuulub tõesti inimkonnale. Kuid kas ei peaks ikka ennem küsima lastevanematelt, et mis nemad asjast arvavad?
Tõeline religioon on kõlbelise teadlikkuse usuvili ja mitte mingi dogmaatilistest doktriinidest koosneva terviku pelgalt mõistuslik heakskiit, mida ristikirik täna 2015 AD jätkuvalt viljeleb. Tõeline religioon ei tähenda ju ristikiriku teoloogilisi teese, mida antud üleskutses soovitakse koolides religiooniõpetuse raames lastele peale suruda.
Usundi mõistmine ei ole kunagi sõltunud ega hakkagi sõltuma õpetatusest või targast loogikast. Tõeline religioon eeldab vaimset taipamist ja tunnetab usus selle sisemist sundi jumalikkuseni jõudmise järele.
Kas lõhenenud ristikirik suudab üldse erinevaid usundeid käsitledes hoiduda religioosest upsakusest ja kiusatusest pidada enda usutunnistust "tõeks"?
p
pagan/ 26. detsember 2015 17:54
kas see ristis6da eestimaal ükskord läbi ka saab v6i jäävadki peast soojad kristlased aina rahvast ahistama? nüüd veel sama soojad moslemid ka tulekul, mis meist sedasi küll saab?

s
Seesam Une/ 26. detsember 2015 17:43
Kui Neitsi Maarjal olnuks kondoom...
s
See/ 26. detsember 2015 18:16
Pühavaim oleks nõelaga augu teinud.
k
Kalev bristol/ 26. detsember 2015 17:38
Mingit usu õpetust pole vaja. Piisab kui selgitada mäejutluse tegeliku sisu. Näidata, et seda on võimalik nii omakasupüüdlikult kui omakasupüüdmatult kasutada. Edasi otsustagu juba igaüks ise. Ainult,et jah kes siis veel kirikus käiks.
j
JJ88BBV/ 26. detsember 2015 17:34
Mina olen näinud, mis saab inimesest, kui ta hakkab usklikuks. Mõtlev olend kaob. Selle asemele tekib mingi inimesega sarnanev masin, kes ise enam ei mõtle. Tänapäeval nimetataks selliseid inimesi biorobotiteks. Kõik diktaatorid on alati unistanud inimeste muutmisest biorobotiteks. Aga robot ei ole loominguline kuju, ta ei uuri loodust ja ei püüa täiustada oma maailmapilti kuna religioon on andnud talle kõik vastused. Seega tema mõistuse areng on peatatud. Kuidas nimetatakse inimesi, kes ei suuda enam areneda? Pehmelt öeldes, arengupeetusega. Sest isegi vanurid ja seniilid mingil määral on võimelised õppima. Usklikud aga ei üritagi enam. Ja seda tahetaksegi eestlastelt? Et me oleksime vagurad lambukesed, keda oleks hõlpus juhtida? Mina olen sellele vastu! Lastes tuleb arendada loogilist mõtlemist ja anda neile teadmisi, mille abil nad suudaksid ise teadmisi juurde hankida. Teadmised, muuseas, on kontrollitavad ja tõestatavad asjad. Usklike pakutu aga on usk ja selles ei tohi nad kahelda. Seega fantaasia vastandatakse reaalsetele faktidele. Kuidas nimetatakse inimesi, kes elavad ainult oma fantaasiates? Noh, autistid on sellised. Ühesõnaga haiged inimesed. Mina tahan, et eesti rahva mõistus oleks terve! Usujürid haridusest eemale!
m
maeitea/ 26. detsember 2015 17:33
lapsed peavad siis paastuma `?
n
no noh/ 26. detsember 2015 17:29
ikka usuõpetus, mis on tehtud pühakirjast vaid osa väljavõttes ja tegeliku tõde maha jättes. ning teisalt ka kohe juurde surmapatuse õpetuse ped.erastiast, mis piibli järgi on surmapatt. öelge mis te kõik lastest tahate? nende teadvuse ja aju nii ära solkida, et nad ei tea üldse mis tegelikkus on. Kui te räägite Jumalast, kuidas siis Jumala käskude vastast ped.erastiat lastele õpetate??
h
hahaaa/ 26. detsember 2015 17:10
et muutuda usuhulluks? Tänx....EI VAJA! Sõitke seenele oma krisluse ja muu usuga! Kirik ei ole enam kirik, nagu homod on nad kapist välja roninud, et inimeste ajusid komposteerida ja kirik pole vaba korrupsioonist ega poliitikast. Seenele saata see Viilma!
t
täiesti poolt/ 26. detsember 2015 16:59
iga pagulane kristlikku kooli

t
teeks asja selgemaks/ 26. detsember 2015 16:58
inimene pidi ju ise enda jaoks jumala leidma.. no või siis ka kuradi... meil ei ole vaja usuõpetust, küll aga uskumuste õpetust. see tähendab seda, et peaks õpetama erinevate maade usulisi ja sellest tulenevaid käitumiskombeid. heal juhul võõrale maale juhtuv inimene(turist) ainult solvab teise maa usku ja kombeid, halvimal juhul võib maksta kõrget (elu) hinda. no näiteks kui sõbralik eestlane hakkab moslemi naist turul kallistama.... aga see usuõpetus, mis antud piiskopihärra pakub, kaldub kohe kindlasti uute jüngrite värbamisele. ja kui ka selline õppeaine tuleks, siis selle õpetaja peab igal juhul olema igasugustest jumalatest prii..
a
abc/ 26. detsember 2015 19:34
Koolides õpetatakse erinevaid usundeid nii geograafia tunnis kui ka ajaloos, ühiskonnaõpetuses ja osades koolides on veel eraldi usundiõpetus. Usuõpetust meie koolidesse aga vaja ei ole!
i
Iroonman./ 26. detsember 2015 16:31
Religiooniõpetus kuluks ära küll aga mul on kuratlikult kuri kahtlus, et Viilmaa mõtleb tegelikult usuõpetust kus põhiosa, kandev oleks ikka Evangeelsete Luterlaste osa. Eks nii see elu käibki - Piiskop tahab koolidesse usuõpetust, militarist tahab sõjalist õpetust, poliitik tahab oma nägemuslikku ajalooõpetust, spordiaktivist tahab sporditegemise õpetust, ateist tahab matrjalistlikku õpetust. Ah soo, kapitalist tahab muidugi rahandusõpetust? Võib-olla ei taha ka, et kus sa sellega, inimestele ei saa ometi rahandust selgeks õpetada, siis põle enam kes ennast kergelt koorida laseks. Või kudas?
m
matrjalistlik õpetus/ 26. detsember 2015 17:05
Jää parem keeleõpetuse juurde, et materialistlikel asjadel "varjante" ei tekiks.
i
Iroonman./ 26. detsember 2015 17:17
Ja jäängi - materjalistlikul õpetusel ongi palju varjante, täpselt nii nagu religiooniõpetuselgi. Ei pea asjaks pikalt seletada aga olemas on kommunistlik materjalism ja kui sul sellelt baasilt ots käes siis mõtle isi edasi.
v
26. detsember 2015 17:43
variante
materialism
materialistlik õpetus ei ole materJali õpetus, mis muutub sinu jaoks materJalistlikuks õpetuseks.
a
arvamus/ 26. detsember 2015 16:24
Religiooniõpetus peaks loomulikult koolides olema, siis saavad noored pihta, mis on mis.
Praegu lahmivad siin kommentaariumis, ise midagi teadmata ja ajusid endil ka ei jagu, et asja uurida, aga noh, eks rumalad kisavadki kõige rohkem.
u
Usklikel ikke mõistust jagub!/ 26. detsember 2015 16:55
Tõepoolest, hämmastavalt paljudel on ajude asemel usk. Üks tuntud ameeriklane, astronaut ja mudu haritud miis kulutas suure osa oma aktiivsest elust Noa laeva otsingutele - et mitu-setu tuhat aastat, ligi kümme vist, aastat tagasi ehitatud puust ja suur laevakolaks peaks mägedes looduse meelevallas ikka säilinud olema - no kasvõi kivistunud kujul. (Ei tea, et miks see pidanuks tuulte, lume, külma ja sooja ja vihma käes kivistuma?) Teine tark miis arvas jälle, et nii suur laev, kus palju ehitusmaterjali, et selle tarvitas Noa omale elamise ja loomadele lautade ehitamiseks - et hoopis Noa elamut tuleb otsida. Aru ei saa, et kustkohast seda otsima peaks, et kas ka Ararati mäelt? Nad võivad Ju Noa lugu täistõe pähe võtta, usklikku ei saa keelata aga mis pagana päralt pidi Noa oma elamise kusagile viljatule mäeveerule püsti panema? Aru ma ei saa, et kes siin loll on, et kas Noa või tema elamu otsija?
j
26. detsember 2015 17:07
Jajah, ega mõni ei saagi aru miks küll loodus tekitab vahest mägesid ja vahest orgusid, vahest tekivad uued mandrid ja vanad vajuvad vee alla.
k
/// 26. detsember 2015 17:00
kuule, kogu meditsiin lööb kõikuma, kui lastele veel õpetada, et pühast vaimust rasedaks jäädakse ja peale surma koopast minema kõnnitakse. headust võib ka muidu õpetada, mitte usutundide nime all.
o
OH.../ 26. detsember 2015 16:03
Miks te kommentaatorid demonstreerite siin oma rumalust. Amööb ei tea ka televiisorist midagi,aga näe,televiisor on teie kõikide kodus olemas.
m
Muri/ 26. detsember 2015 15:49
See härra elab ise oma mullis, reaalse eluga pole sel midagi pistmist. Sihuke ajuoesukatse tuleks seadusega keelata, kirikul pole koolidesse asja!
j
just/ 26. detsember 2015 17:12
nimelt! Viilma oma mullis ära keeranud küüned oma poole.
u
Unustage ära/ 26. detsember 2015 15:43
Me ei ela enam keskajas. Mingisuguseid pseudoteadusi seadustega reguleerida ja lastele pähe taguda oleks ülimalt debiilne tegevus, eriti veel 21. sajandil! Kui inimene saab 18 - palun väga, andku minna, las läheb usust segi. Aga lapsi mõjutada asjadega, millest neil mitte mingit arusaamist ei ole... varsti hakkame siis ketsereid jälle avalikult põletama või?? Usk (mis iganes see ka ei ole) PEAB olema igale inimesele vabatahtlikkuse alusel kättesaadav, mitte kooliprogrammiga võrdsustatud! Lolle lambaid on niigi ilmas ülearu.
m
26. detsember 2015 17:04
Ma saan nii aru et ei soovita õpetada mitte usuõpetust, vaid religioonide tundmise õpetust.
m
26. detsember 2015 17:04
Ma saan nii aru et ei soovita õpetada mitte usuõpetust, vaid religioonide tundmise õpetust.
s
Se-to/ 26. detsember 2015 15:38
See usuvend on viimasel ajal väga palju pläkutama hakanud
p
PPV/ 26. detsember 2015 20:24
Aasta hakkab lõppema ju. Leheneegritel pole miskit kirjutada, siis pöörduvadki igasugu huvitavate inimeste ja teemade poole. Ajakirjanikud aga puhkavad enne uut aastat, et siis uue hooga tööle hakata.
e
elementaarne,/ 26. detsember 2015 15:31
eks nemadki muretse oma töökohtade pärast, neid õpetajaid juba nagu kirjuid koeri, aga kohti netu.

n
njah/ 26. detsember 2015 15:22
Küll ikka püüab seda mitu tuhat aastat vana Iisraeli mütoloogiat siin tuhandete kilomeetrite kaugusel õigustada.
"Inimene on oma loomult religioosne."
Inimene ei ole loomult religioosne. Inimesel on loomulik uudishimu ja soov ümbritsevast maailmast aru saada. Tuhandeid aastaid tagasi ei osatud paljusid loodusnähtusi seletada ja siis inimene leiutas erinevad jumalad, kelle arvele loodusnähtused pandi. Kreeka jumalad suurepärane näide, Zeus loopis piksenooli, Helios (Päike) sõitis iga päev kaarikuga üle taevavõlvi, tormi põhjustas Poseidon, vulkaanide sees olid Hephaistose sepikojad jne. Nähtus oli universaalne ja maailma eri paigus leiutati erinevaid jumalaid. Nüüd kui inimkond on piisavalt kaugele arenenud, et loodusnähtusi ei pea enam jumalate arvele panema, on inimesel vaja religiooni sama palju kui kalale jalgratast.
p
pigem tulnukad/ 26. detsember 2015 16:04
Olid ajad, mil inimkonnal oli aktiivseid kokkupuuteid tulnukatega. Hiljem kuidagi hakati nende omadusi loodusnähtustega seostama. Näiteks Zeus võis alguses olla mingi relvastatud kosmosealus, mis osales reaalselt mingites relvakonfliktides.
t
Tõepoolest,/ 26. detsember 2015 15:15
religiooniõpetus alaku koos ajaloo-ühiskonnaõpetusega, s.t. ajal, mil inimeselaps üht-teist analüüsida oskab, valikuid teeb. Olen jätkuvalt ja järjekindlalt selle vastu, kui lapsi hakatakse juba mudilaseeas religioosselt "kasvatama" ja läbi pühapäevakoolide üht, teatud muinasjuttu neisse juurutama, pidades seda juttu paremaks kui teised. Usundiõpetus koolis peaks olema absoluutselt erapooletult positsioonilt ja vaimulikud ei ole seda teps mitte. Iga usulahu ja/või konfessiooni esindaja, kui ta usundiõpetust koolis edastab, pole kohe kindlasti ei pädev ega huvitatud muudest kui enda omast.
j
jah, nii see on/ 26. detsember 2015 16:06
Mulle kingiti raamat "Jõuluvana elab omas mullis".
Räägivad 7-8 aastased lapsed jõuluvanast ja Jeesusest ja Kristusest jne.
Suuremat gemüüsest on raske välja mõelda, lastel on kõik peas segi.
Kristus olevat Jeesuse poolvend, ühe ema nimi oli Maarja ja teise P....???? (pole kuulnud/lugenudki sellist nime, kuigi Piibel pole võõras.) ..... Siis läks Jeesus pärast oma surma taevasse ja istus oma parema käe peale. Kuidas ta seda tegi, ma ei tea, aga see pole ka tähtis. jne. jne.
Laste peakene on mingit jama täis topitud. Katsu sa nüüd selgitada, mis õige, mis vale.
Jah, tuleb õpetada kristlikke väärtusi, aga usundiõpetust ja religiooni algklassides õpetada ei maksa, meil pole vastavaid õpetajaid?
Tuleb keegi kirikuringkonnast ja hakkab jahuma vanast testamendist ja Jehhoovast. Et kunstiteoseid mõista, tuleb ka neid lugusid teada, aga seda juba kunstiajaloo tunnis.
Igal inimesel oma ettekujutlus Jumalast, ärgu hakaku ainult seda lastele pähe määrima.
k
käed prse all, ise prse otsas/ 26. detsember 2015 22:55
mina oskan istuda samaaegselt enda parema ja vasaku käe peal.
a
Aja Lugu/ 26. detsember 2015 15:12
Ehk peaks esmalt visandama religiooniõpetuse programmi ja selle avalikkusega läbi arutama? Tekiks mingisugunegi ettekujutus õppeainest.
a
Agnostik/ 26. detsember 2015 15:11
Võiks õpetada jah, kõiki religioone ja selgitada, kuidas on olemas vaid üks jumal, kes näitab end mitmrpalgelisena, ühtedele Allahina, teistele kristliku jumalana, kolmandatele õigeuskliku jumalana, neljandatele ... jne ja õhutab samas kõikide osapoolte vahe tüli. Kusjuures Allah öösel pimedas ei näe aga sama jumala kristlike tegusid näeb ka öösel. Lisaks kohaldab kõikidele erinevaid kalendreid. Seda kõike võiks õpetada jah, sobib suurepäraselt meie topeltmoraaliga ühiskonda.
p
p .../ 26. detsember 2015 14:53
Olen sama meelt, et usuõpetust tuleks koolides edasi anda ja hirm, et lapsi mõjutatakse usku pöörama, ei ole tõsiseltvõetav. Täna näete, mida põhjustab teadmatus. See selleks. Teine huvitav lugu loo juures, mille üle veel hiljuti mõtlesin, oli see, et lapsevanemate tahte vastaselt kukutakse lapsi mõjutama peremudelite osas, kus igasugused variandid on võimalikud, samal ajal on usuõpetust alati tõrjutud. Olen ateist.
j
Jumala ja inimese vahel olevaid tegelasi pole vaja,/ 26. detsember 2015 14:47
see on iga inimese enda asi, kas ta usub Jumalasse või mitte.Saame hakkama ilma vahendajateta,neid on igas valdkonnas üleliia.
t
tere/ 26. detsember 2015 14:43
t
teilegi/ 26. detsember 2015 14:48
m
mrk/ 26. detsember 2015 14:23
kah mul üllatus, vaja ju ajupesuks kuidagi jalg ukse vahele saada
k
kui te vaid teaks,/ 26. detsember 2015 14:30
kuidas need kirikumehed elavad,jääks teil karp pikaks ajaks lahti.
r
RÄÄGI ,,mingi lugu.! ((Muidu keegi ei usu sind/ 26. detsember 2015 14:58
NO siis RÄÄGI --OMA läbisaamine kiriku--õpetajaga ,,, ((Kui te vaid teaks ????
TULEKS rääkida ikka KIRIKU--ÕPETAJAST Tõde --MIKS nemad siis TEISITI ELAVAD?
r
RÄÄGI ,,mingi lugu.! ((Muidu keegi ei usu sind/ 26. detsember 2015 14:58
NO siis RÄÄGI --OMA läbisaamine kiriku--õpetajaga ,,, ((Kui te vaid teaks ????
TULEKS rääkida ikka KIRIKU--ÕPETAJAST Tõde --MIKS nemad siis TEISITI ELAVAD?
k
kolla/ 26. detsember 2015 15:18
Haapsalus õhtu-kalda tänaval elas kunagi vene papp.õhtuti kogunes sinna aeda punt samasuguseid karvaseid ja kukuti puskarit jooma ja kaarte taguma.seda kõikke saatis mahlane sõim ja lõpuks oli ikka kaklus ka.see oli küll vene papp aga ega need teised usud paremad ole,kõik ühed loodrid ja sulid.päris usklikke on neist üksikud.
o
Ok./ 26. detsember 2015 20:16
proovin lühidalt.Mul on(oli) üks kauge "sugulane",narkomaan.Läksid siis need tegelased kirikumehe korterit puistama.Saagiks saadi spordikotitäis kuldesemeid.ikka üle 15kg ja kaasa võeti ka läpakas.Muidugi sai politsei neile jälile ja mehed saadi kätte.Kuid need pätid olid lasknud selle koodiga läpaka lahti muukida ja edasi läks huvitavaks...
Seal oli selline porno,millist polnud keegi varem näinud ja peaosatäitja oli teiearvates...Kes? Õige, ikka see preester.
Need tegelased hakkasid selle infoga kirikumeest zantaseerima ja viimane oli sunnitud politseist avalduse tagasi võtma.See "sugulane" istus väheke kinni ja praegu peaks narkot edasi tarbima,vähemalt aasta tagasi olevat see nii olnud.Kus see täpselt toimus, pole oluline,oluline on vaid see,et on tõsi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee