Eesti uudised

Tallink suurendab Eesti laevapere palgafondi (4)

Toimetas Kristin Aasma, 23. detsember 2015 12:50
Vahur AusmeesFoto: Küllike Rooväli / Postimees
AS Tallink Grupp, selle tütarettevõtted OÜ Hansaliin ja OÜ Laevateenindus allkirjastasid täna Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühinguga (EMSA) kollektiivlepingu ja palgaleppe 2016. aastaks, millega ettevõte suurendab järgmisel aastal Eesti laevapereliikmete palgafondi 5,3 protsendi võrra.

Tallinki ja EMSA esindajate allkirjad saanud kollektiivleppe järgi suurendab 1. jaanuarist 2016 ettevõte laevapereliikmete palgafondi 5,3 protsenti. Kahel eelneval aastal on Tallink tõstnud tööjõukulusid keskmiselt 5,5 protsenti aastas.

Võrreldes seni kehtinud kollektiivlepinguga täpsustub töö- ja puhkeaja planeerimine ning töötasude maksmise korraldus.

Samal teemal

Tallink Grupi personali- ja arendusdirektori, kapten Vahur Ausmehe sõnul olid seekordsed läbirääkimised tuulised nagu sügistormid, kuid ettevõte ja ametiühing jõudsid mõlemale poolele sobiva ja töötajatele kasuliku kompromissini.

EMSA juhatuse esimehe Jüri Lember sõnul pole ühelgi aastal olnud läbirääkimised ühe Eesti suurima tööandjaga lihtsad ega kerged, kuid oluline on lõpptulemus – suudetakse sõlmida töötajate enamust rahuldav kokkulepe, seda nii palkade kui muude kollektiivlepingu tingimuste osas.

EMSA on Eesti suurim meremehi, sadamatöötajaid ja teisi merendusega seotud ettevõtete töötajaid ühendav ametiühing, mis ühendab oma ridades 2300 liiget ning on tänaseks tegutsenud töötajate õiguste kaitsel üle 20 aasta, sealhulgas pidanud kollektiivläbirääkimisi Tallinki ja tema eellase Hansateega juba 1997. aastast alates.

AS Tallink Grupp on Eesti üks suuremaid tööandjaid, kus töötab kokku ligi 7000 inimest, nendest ligi 2500 Eesti lipu all seilavatel laevadel. Aastaid on Tallink erinevate uuringute põhjal kuulunud ka Eestis mainekamate tööandjate esiritta.

Kollektiivlepe kehtib 2016. aasta lõpuni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee