Krimi

Täiendatud 24. detsembril kell 16.15: mees võeti eeluurimise ajaks vahi alla.

FOTOD SÜNDMUSKOHAST | Peredraama ajendas hambuni relvastatud meest kodu süütama (28)

Toimetasid Piret Pappel ja Kristin Aasma, 23. detsember 2015, 19:09
PEREDRAAMA: Pärnus Oja tänaval pani hambuni relvastatud 61aastane Viktor 22. detsembri õhtul põlema oma korteri. Pildil on uurijad. Laura Oks
Teisipäeva hilisõhtul pidasid politseinikud Pärnus Oja tänaval kinni 61aastase Viktori, keda on alust kahtlustada vähemalt viie ebaseadusliku tulirelva ja laskemoona omamises. Viktor pani oma korteri põlema. Sündmuskohal käis Õhtulehe reporter, kes sai naabritelt ja maja korteriühistu esinaiselt teada, et tegemist oli küll peredraamaga, kuid tulirelvadega on Viktoril pahandusi olnud varemgi. Samuti oli Viktori elukaaslasel teada, et mees plaanib midagi eksteemset: "Ta, raisk, tegigi selle teoks!" öelnud elukaaslane. Neljapäeval, 24. detsembril võeti mees eeluurimise ajaks vahi alla.

Teisipäeval, 22. detsembril õhtul kella üheksa paiku said päästeamet ja politsei väljakutse Pärnusse Oja tänavale kortermajja, mille viiendal korrusel asuvast korterist tõusis suitsu ja oli kuulda pauke, edastas Lõuna pefektuur 23. detsembri ennelõunal. Sündmuskohal selgus, et korterist väljus mees, kelle käes nähti relvi. Päästjad alustasid kustutustöödega, korraldati kahe trepikoja elanike evakuatsioon. Maja elanikud paigutati bussidesse sooja ja sündmuskoht piirati ohutuse tagamiseks.

Politseinikud alustasid korterist lahkunud mehe otsinguid. Maja lähedusest leiti kaks tulirelva ja oli alust arvata, et mees on relvastatud. Võimaliku relvastatud mehe leidmiseks kaasati sündmuskohale politsei lisajõud koos teenistuskoera ja läbirääkijaga.

Relvastatud mehe kinnipidamine toimus rahulikult

Peagi saabus info, et meest nähti liikumas sündmuskohast mõnesaja meetri kaugusel võsas. Kui politseinikud piirkonda kontrollima läksid, väljus võsast mees, kes liikus relvastatuna politseinike suunas. Ametnike korduvatele korraldustele relv maha panna mees esialgu ei allunud. Seejärel istus mees tänavale ja asetas relva enda kõrvale.

Samal teemal

Politseinikud pidasid kinni 61aastase mehe ja toimetasid ta politseijaoskonda. Mehelt võeti ära relv ja laskemoon. Kinnipidamisel politsei tulirelva kasutama ei pidanud ja keegi selle sündmuse lahendamise käigus viga ei saanud.

Mehe korterist leiti laskemoona, õppegranaat ja veel kaks tulirelva.

Pärnu politseijaoskonna patrulli- ja liiklusjärelevalve talituse juhi Sander Peremehe sõnul oli tegemist väga tõsise olukorraga: "Selliste sündmuste puhul on peamine tagada kõigi inimeste ohutust ja fakt, et selle sündmuse käigus keegi kannatada ei saanud, on hetkel kõige olulisem. Täname politsei poolt koostööpartnereid ja inimesi, kes sündmuskohal tegid aktiivselt koostööd politseiga ning mehe kiirele tabamisele kaasa aitasid.

Kindlasti tuletame kõigile meelde, et ükskõik milliste tulirelvade olemasoluga kodus kaasnevad riskid. Antud juhul realiseerusid need ohtlikul moel. Kutsume üles kõiki, kes omavad teavet keelatud relvade olemasolust ja nende omanikest, edastama seda infot politseile. See on meie kõigi turvalisuse huvides," ütles Peremees.

Kinni peetud 61-aastase mehe suhtes on alustatud kriminaalmenetlust kriminaalseadustiku § 418 alusel, mis käsitleb tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist. Menetlust juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.

Pärnus sündmuskohal käinud Õhtulehe ajakirjanik Juhan Haravee ütles Õhtulehe veebitoimetusele, et tegemist oli peredraamaga. Seda kinnitas talle korteriühistu perenaine Maarika Suviste, kelle teada on 61aastase Viktori ja tema endise abikaasa (kes elab mujal) korter müügis. Sündmuste kangelane Viktor, kes on endine miilits ja töötas seni raudteel, elas korteris koos uue kaasaga. Mis asjaolud meest nii dramaatiliselt tegutsema panid, ei ole praegu selged, kuid naabrite sõnul kuuldi eile õhtul majas kaks korrust allpool pauku ja suurt kolinat, mille peale nähti Viktorit kolme püssiga majast välja tormavat. 

"Ta raisk tegigi selle teoks!"

Majaelanikele polnud saladus, et mingi õnnetus võib nende majas juhtuda ning relvakangelasel oli plaan midagi räpast teha. Majaelanike sõnul hüüdnud Viktori praegune elukaaslane toimunut kuuldes: "Ta raisk tegigi selle teoks!"

Kui päästjad kohale saabusid, oli korter leekides. 

61aastasel Viktoril on ka varem tulirelvade ja politseiga tegemist olnud. Oli juhtum, kus Viktor tulistas üht isikut jalga. 

Oja tänava maja elanikud iseloomustavad Viktorit: "ebameeldiv ja kõrk".

24. detsembril võeti Viktor vahi alla

"Õnneks selle juhtumi käigus inimesed reaalselt ohtu ei sattunud, aga arvestades kuivõrd vastutustundetu ja potentsiaalselt ohtliku käitumisega oli tegemist, taotles Lääne ringkonnaprokuratuur kahtlustatava vahistamist. Pärnu Maakohus rahuldas täna prokuröri taotluse ja kahtlustatav vahistati eeluurimise ajaks," teatas 24. detsembril Lääne Ringkonnaprokuratuui pressinõunik Annely Erm.

28 KOMMENTAARI

k
kalev 24. detsember 2015, 20:59
ega talle midagi tehta , ta ju seni korralik miilits olnud . eks need tulirelvad miilitsast kogemata jaanud .
t
teadja 24. detsember 2015, 16:48
Eesti sõnastik:hambuni relvastatud isik-paugutaja?
Loe kõiki (28)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee