Eesti uudised

Teadur kritiseerib burkakeelu kava (61)

LISA KOMMENTAAR

neetud sinofiil , 26. detsember 2015 02:43
Alma Materist hoia end nüüd väga kaugele , üliõpilased on ennegi kõntsa rookinud!
mmx 26. detsember 2015 00:33
Mis ajast on SINOLOOG islami alal asjatundja? Vanasti tegeleid sinoloogid Hiina kultuuriga.
Mnjaa 25. detsember 2015 22:34
Kui meie läheme moslemitele külla, peame seal kindlasti täitma nende kombeid. Ja väga kehvasti läheb, kui ei järgi. Ja kui nemad tulevad siia, peavad nemad järgima meie kombeid. Elementaarne.
ei 25. detsember 2015 19:43
tea , kas see M. Läänemets on ka andekas ?Arvan , et mitte .
hjuk 25. detsember 2015 19:41
läänevets , krdi sinoloog - hakka endale parem nekroloogi koostama ! Ühtlasi ka testament- homme võib hilja olla.
Ants 25. detsember 2015 17:12
Enamik eestlasi burkade kandmist ei taha ja seda ka ei tule. Ei maksa teadlastel jne oma teooriaid meile pähe määrida. Ei maksa mitte proovidagi. Tonte meie tänavatele pole vaja.
leo 24. detsember 2015 21:19
Nõukoguliku okupatsiooni ajal oli palju igasuguseid " teadlasi ", kes väsimatult rääkisid kommunismi peatsest saabumisest. Seetõttu oli siis levinud ütlus, et ole sa professor või ole sa sibi, üks ja sama jama tuleb ikka välja. Nõukogude aeg ja postnõukogulik aeg teineteisest just eriti ei erine
meees 24. detsember 2015 20:12
Kui nagu valitsus räägib lõimumusest siis ei -burkale,islamile ja muudele harjumustele. Eestis neid pole ja ei peaks ka eelistama! Lihtne!!!

? 24. detsember 2015 14:56
Kes oli see mõttetark, kes nentis, et geniaalsusest hullumeelsuseni on vaid üks samm?
Ta on end hulluks õppinud!? 24. detsember 2015 08:14
Miks peaks eesti rahvas taluma naiste moonutamist õõvastavalt vastikute burkadega. need näokatted näitavad,et meie hulgas on meie usku põlgavaid, meile vaenulikke, meid uskmatuteks koerteks nimetavaid inimesi. Kantku burkat omal maal, meie maal austagu meie kombeid!
Realist 24. detsember 2015 07:49
Ma vaataks kohe teise pilguga kui mõni minu tuttav nii lolli juttu suust välja ajaks kui see teadur.
Sellega 24. detsember 2015 01:50
on igasugustele teaduritele,kahtlastele mtü-dele,ülisallivatele kõik öeldud!Omasoo kiimastele lisan,et teil pole moslemitega mingisugustki lootust,teile tehakse lihtsalt titi-miti!Nii et ärge multikultiveerige siin midagi!!!
kui 23. detsember 2015 20:58
kõike hakata küsima pagulasõigusi kaitsvate organisatsioonide käest, siis varsti tekkib paratamatult olukord kus mingi otsuse vastuvõtmisel peame saama nõusoleku kõigepealt kohalikult imaamilt või mullalt ja see järel saab asja arutada kohalikus omavalitsuses või riigikogus.
Veteran 23. detsember 2015 20:09
Kaldun samuti arvama,et sel juhul võib,peaks tohtima,iga inimene suusamaski või mis iganes nägu varjavat maski kanda! Mida kuradit siis lahti kui just need,keda kardetakse seda tohivad? Kes ütleb,mis soost soust seal maski taga on ja mis mõtete või kavatsustega? Kas mina võiks Süürias oma kaasaga ujukates ringi töllata? Raudne reegel peaks ikka kõikjal kehtima selline,et tulid minu koju,käitud nii nagu meil kombeks!
tjäh 23. detsember 2015 18:07
Esialgu tundus peakottide keelamine mulle asendustegevusena
Mõtlema pani üks Kristiine kandis bussis kohatud isend:
nooruki mõõtu, jalas midagi dressi ja kottpükste vahepealset, tossud
ja jope ning siis too silmaaukudega peakott. Kuidagi kunstlik, nagu maskeraadi kostüüm nägi see
kompott välja miskipärast. Tekkis kahtlus, kas mingid mustlased või turvadele tuttavad poevargad pole juba "uut normaalsust" oma teenistusse rakendamas
mis krt 23. detsember 2015 16:55
kas meie tänavatel hakkavad kõndima kinnikaetud näoga isikud--kui näen , isiklikult rebin näokatte ära, kas sellest veel vähe et igasugused riiki sisenevad--pean veel kartma ka neid musti maske--kes teab kes selle taga peitub, mees või naine, oma naine ei julge pimedas tänavale minna

näidake mulle mõnda burkat 23. detsember 2015 16:48
23. detsember 2015 15:55
Naised kannavad neid pere ja meeste survel. Kättemaks oma pere poolt on ju karm. Muidugi ei taha nad olla oma kogukonna paariad. Ja kui oled lapsest saadik pikkades ürpides olnud, siis loomulikult on ilma kotita imelik olla.
Brunn 23. detsember 2015 14:57
Koertele võiks see burka sobida külmal ajal. Ka hernehirmutisele põlla pääle. Aga teadur on üle töötanud-mine puhka pead.
ht 23. detsember 2015 13:59
Niipea, kui meie tänavaile ilmuvad esimesed mustad naistondid, hakkan mina juurutama uut eesti mehe moeriietust - silmaaukudega musta suusamütsi.
mai 23. detsember 2015 13:42
aga kes minu kui kohaliku inimese õigusi kaitseb
oh heldene aeg 23. detsember 2015 13:30
oli teadur, enam pole, on müüdav limukas
Kui juba siis juba! 23. detsember 2015 13:28
Inimesed ei tohi oma nägu katta sest see raskendab nende identifitseerimist? Kui juba identifitseerimine küsimuseks tulnud, miks siis ainult näo katmine küsimuse all pandud? Igale kohustuslikus korras nimesilt ja isikukood (kui see neil on) rahvus ja päritolumaa rinda et kui juba idebńtifitseerimiseksw läinud siis olgu nii ja jutul lõpp.
Vanasti liikus "Juku" nali - Juku läks kooli esimesse klassi, õpetaja küsis, et kas Juku ka tähti tunneb, Juku vastu, et tunneb küll. Õpetaja näitas A tähte ja küsis et mis täht see on. - Juku: "Nägupidi tunnen seda juba ammu aga nime veel ei tea"
jalkafänn 23. detsember 2015 13:07
Eraldi burkakeeldu vaja ei ole, küll aga näo katmine avalikes ruumides (kui avalikus ruumis on soojem kui -15C) võiks ka ametlikult keelatud olla.

masssuuurik 23. detsember 2015 13:06
Võin ka siis öelda, et mõttetu teadus on sinoloogia. Arusaamatu nagu hiina keel!
asd 23. detsember 2015 12:52
No, aga siis ma võin ju suusamaski või sukaga ka ringi käia avalikult igal pool. Miks mind siis pangast välja visatakse?
Märt 23. detsember 2015 12:39
ei suuda vaadata tulevikku. Purkasid kannab kindel osa moslemeid. Kui neid on 10 või 50, siis tõesti võivad nad purkat ja nikaabi mitte kanda, palju sõltub ka algriigist. Kuid tuhandete seas on juba tõenäosuslikult mitu sellist, kes eelistab teises kultuurkonnas oma tavu peale suruda ning kannab purkat või nikaabi. See tekitab aga ohu ja tõrke ümbritseva rahva seas. Eraldi keelustamine teenibki arusaamatuste vältimise huve.
Kuid eraldi seadust tõesti vaja poleks, piisaks, kui paari sättega karistusseaduses saaks asja paika.
Jürka 23. detsember 2015 13:00
See asi, mida moslemi naised kanavad, on b u r k a.
23. detsember 2015 20:14
mõlemad eksite, mosleminaised (kokku kirjutatud) kannavad niqaabe või hijaabe, burkad on afghaanide rahvariie ja naljalt neid siinkandist ei leia.
Poogen 24. detsember 2015 01:52
mida nad kodus kannavad,siin võivad Muhu rätikuid kanda!
taavi 23. detsember 2015 12:05
see vanem teadur on täitsa ära keeranud. Kujutage, mis oleks tehtud araabiamaades vanemteaduriga, kui ta ütleks, et nüüd võivad naised ka bikiinides käia.
Kas see" teadur" saab aru, et kui tahavad tulla, siis austavad meie kultuuri ja punkt. Miks lasta vilistada sellele. Ja pealekauba hakatakse seda ära kasutama. Mina ei uju basseinis, kus mingi riietega batman sees ujub. Kui meie kombed ei meeldi, siis mingu oma riiki ja seal tal ju probleeme ei ole, null järeleandmist. Nagunii moslemid füüsiliselt vallutavad euroopa varem või hiljem. Selle keeluga saaks seda paar aastat edasi lükata,
Mõtlemiseks ja jagamiseks. Palun jagage ja vaadake, mida moslemid endaga kaasa toovad
https://www.facebook.com/1601360926768290/videos/1694887824082266/?fref=nf
JUSS 23. detsember 2015 11:28
Sinoloogia? Kas teadus koraani alal või? Kas meie riigis ja kultuuriruumis ei peaks kehtima siiski mitte meie tavad ja reeglid? Kas võõras ei peaks joonduma kohalike kommete järgi, mitte aga vastupidi? Igatahes need moslemid ise küll erilist tolerantsust ei ilmuta. Ka mitte nende maale tulnud võõraste ega turistide vastu. Eks püüdku mõni meie naine Iraanis või Saudi Araabias miniseelikus väljas ringi liikuda. Või siis alkohol. Hiljuti arreteeriti Saudi Araabias keegi seal elav inglane selle eest, et too oli oma korteris iseendale tarbimiseks veini käärima pannud. Tulemus? Istus aasta aega türmis ja kohus määras talle veel täiendava karistuse - 350 kepihoopi! Aga arvestades mehe vanust, 60 aastat ja kehva tervist võib see karistus talle ka saatuslikuks kujuneda.
Vabandust, hr. Märt. Miks peame siis MEIE omaenda kodus need mõistvad tolerandid olema ja laskma võõrastel teha mida nad vaid tahavad? Ning võõrsile minnes peame meie vaguralt ja alandlikult nende barbaarseid tavasid täitma?
On üks vene vanasõna, et võõrasse kloostrisse minnes omaenda reegleid kaasa ei võeta. Miks ei kehti see turbanipeade kohta? Minu seisukoht on, et kes ei austa kohalikke kombid ja võõrsil laiutama hakkab, see kebigu parem omanda kultuuriruumi tagasi.
Alar1 23. detsember 2015 11:07
"Teadur" pooldab keeldu kaetud näoga avalikku kohta sisenemise kohta. Mis jõuluvanad tegema hakkaksid? Nende nägu on ka habemega kaetud. "Teadur ei tee vahet isegi burka ja habeme vahel! Tema arust on kõik näo katmine. Ennast "teaduriks" nimetades ajab ta segi mõisted "teadur" ja "ajukääbik".
!!! 23. detsember 2015 11:35
Jõuluvanadel on varsti nagunii lõpp peal. Saksamaal juba ongi mitmetes koolides ja lasteaedades jõulutest loobutud ja peetakse mingi ebamäärast valguse püha, et mitte seal käivaid moslemilapsi ja nende vanemaid religioosselt ahistada ega solvata.
Aga meie laste traditsioonilised kirjad jõuluvanale, oodatud kingitused? Hiljuti lugesin, et ka moslemitel on mingi aseaine olemas, midagi sarnast, mida saaks üle võtta. Mingi vanake Hõzr, iidsete islamilegendide tegelane. Igavene, õiglane ja abistav maailmarändur. Kes aitab karju, karjaseid ning rändureid, kui need teda appi hüüavad.
tule taevas appi 23. detsember 2015 12:56
See "teadur" on sama mis need "toetavad" MTÜ-d. Kes maksab rohkem seda propageerime ja toetame, oma peaga ei suudeta enam mõelda. Tehke silmad lahti ja vaadake mis maailmas toimub- pommid plahvatavad ning kuulirahe taga. See ootab ka meid nn. "tolerantsete " kaasabil.
HÄÄLIME uuesti kuivõrd tsensor eemaldas jäljetult postituse 23. detsember 2015 10:44
"musliminaised burka või niqab’iga"
nii
kuu
aaa
bii
gaa
Misasja? Millega musliminaised?
M... 23. detsember 2015 10:35
Märt läänemets mine p***e, mis õigusega sa hakkad siin kaitsema neid? Me elame euroopas ja vaata mis kuradi jamaga enamus euroopa riigid on hakkama saanud, muslimid võtavad riike üle, kui inimesed lähevad nende riiki peame meie nende kombeid austama ja kui nemad tulevad meie riiki, peame meie ikka nende kombeid austama, mitte nemad selle riigi kombeid. Sa oled tõsiselt loll inimene, pane enda suu kinni ja roni tagasi koopasse. See on oht, kui sul pole võimalik inimese nägu näha ja teda tuvastada. Häbi sulle lambaajule.

Eestimaal Eesti ja Euroopa tavad ja seadused... 23. detsember 2015 10:32
Kas teadur Märt on islamikalduvustega transu, kui nii siis vöib kodus istuda need kotis peas,aga eestimaalastele ärgu tulgu sellist lolli juttu ajama... Kui siia tullakse siis elatakse meie maa seaduste järgi ja kui ei sobi,siis head teed tagasi oma unistustemaale, kus veel tänapäevalgi usutakse muinasjutte!
teadur või asi.. 23. detsember 2015 10:31
Burka on radikaalse islami sümbol, et naisi diskrimineerida. Mida siin kaitsta on vaja??? Teadur my ass!
tegelikult 23. detsember 2015 10:26
Naise katmine linadega on šovinistlik. Mitte mingit muud põhjust sel ei ole. Niisiis, kui kellegi poole pöörduda, siis naisõiguslaste poole.
23. detsember 2015 10:23
Targem on neid siia mitte tuua kui vaielda burkade mittelubamise üle. Nagunii tekivad konfliktid,vägistamised ehk sexi-džihaad.Enamus on ikka mehed,keda tuuakse siia rahvast uueks looma.Aga loodan,et kaine mõistus pääseb võimule ja hoitakse ära suurem katastroof.
Absoluutne keeld! 23. detsember 2015 10:02
Mis siin arutada, need burkad jäägu ikka oma kultuuriruumi, meie kultuuri nad ei kuulu ja kes siia ennast pressivad, siis peavad arvestama ka meie maa kultuuri ja tavadega. Nii lihtne see ongi!
See teadur 23. detsember 2015 10:02
on ennast lolliks tuupinud
lugeja 23. detsember 2015 09:50
Kahju autorist! Poleks tarvis kirjutada- TEADUR!! Oleksid keegi Juhan või Jaan ja kirjutanud sellist eestlastele mitte sobivat artiklit,siis oleksid lihtsalt üks neist eestlastele mitte sobiv inimene aga....................................TEADUR!! Nüüd küll si..usid oma TEADURI margi täis!!!
julius 23. detsember 2015 09:38
Seda seadust on vaja selleks, et islamiäärmuslased, sest seda nad on, kui kannavad neid ürpe, ei tuleks eestisse. Neil on omad riigid olemas, kus kehtivad nende tavad ja kombed, elagu ja olgu seal. Mina sinna ei kipu ja ärgu nemad siia ka kippugu. Turism on lubatud aga mingi islamikogukond, kes hakkab kohalikke oma tavadele allutama, ei ole teretulnud.

torpeedo 23. detsember 2015 09:29
"Pagulaste" meelest on kummaline ka see, et vägistamine on kuritegu. Seega, delfi-päevaleht, uusvasakpoolsed ja kultuurimarksistid, võitlusesse pagulaste "õiguste" eest!
irw, märt 23. detsember 2015 09:09
Huvitav kas krimiseaduste loomise puhul küsitakse nõu krimimaffialt?
jube 23. detsember 2015 08:58
Arengu ja kultuuripeetus. Ilusad naised ja prügikott peas. Meil pole iga päev Mardipäev-Kadripäev.
häda 23. detsember 2015 08:45
ilma mõjutamata 23. detsember 2015 08:45
Vaata kohe et tema teab, et tädid on kotid pähe tõmmanud ende tahtel
iks 23. detsember 2015 08:21
Moslemi naised on bioloogiline relv.
Aarne 23. detsember 2015 08:19
Järelikilt peavad eesti inimesed kandma musti suusa mütse kuhu silmaugud sisse lõigatud. Kui ikka tulevad võõrasse riiki kui abivajajad,siis peavad ka selle riigi seadustes olema ja kui ei sobi siis on neid riike palju kus seda tehakse.Valik on suur.Teadlane aga paistab olevat üle õppinud.
Ly 23. detsember 2015 08:18
Mina kritiseerin teadurit rumala ütluse pärast. Ja ei soovi ühtegi moslemit burkaga ja ilma burkata Eestimaale.

kuss 23. detsember 2015 08:08
Elama peab elama kohalike seaduste ja kommete järgi ning neid austama.
Maamees 23. detsember 2015 07:51
Meie peame rätikumaade tavasid ja kultuuri küll austama. Meie tavadele ja kultuurile nad lihtsalt sülitavad.
to teadurile 23. detsember 2015 07:46
ole hea mine jaluta moslemite juures miniseelikuga,vaevalt hästi lõpetada.igal maal selle maa kombed.kui ei sobi,siis koju tagasi
rops 23. detsember 2015 07:35
loll teadur 23. detsember 2015 08:05
Pistke prse 23. detsember 2015 07:32
Oma burkad ..ega te ninjad ole
irw 23. detsember 2015 09:11
Eestis on tohutud liivatormid ju. Need pea- ja näokatted on mõeldud kaitseks liivatormide eest. Arengupeetusega araabiamaailm kasutab neid sooliseks terrorismiks.
A.H, 23. detsember 2015 07:31
teadureid on liiga palju! Neid maksumaksja turjal elavaid parasiite tuleks minema peksta, tänavatele pudeleid korjama ja prügikastides songerdama. Pabulastel, kui neil võõras riigis midagi ei sobi ON ALATI ÕIGUS oma kodumaale kebida, ja seal käia ning käituda nii nagu nende kodumaal kombeks. on.