SÕJAS: Afganistani valitsus­väe sõdur valmistub Helmandi provintsis vastu seisma äärmus­rühmituse Taliban võitlejate rünnakutele.Foto: Reuters / Scanpix
Aadu Hiietamm 23. detsember 2015 06:00
Afganistanist tuleb järjest ärevamaid teateid. 2001. aastal võimult kukutatud äärmusrühmitus Taliban on asunud mitmes piirkonnas pealetungile ja vallutanud olulisi tugipunkte. Esmaspäeval korraldatud rünnakus tapeti Bagrami lähedal ka kuus USA sõjaväelast.

Afganistanist tuleb järjest ärevamaid teateid. 2001. aastal võimult kukutatud äärmusrühmitus Taliban on asunud mitmes piirkonnas pealetungile ja vallutanud olulisi tugipunkte. Esmaspäeval korraldatud rünnakus tapeti Bagrami lähedal ka kuus USA sõjaväelast.

Afganistan on jäänud NATO murelapseks. USA eelmise presidendi George W. Bushi alustatud sõjakäigu eesmärgid jäid suures osas täitmata ning äärmusrühmitus Taliban on taas pealetungil. Saksa Lähis-Ida eksperdi Michael Lüdersi hinnangul on rühmitus võimeline soovi korral iga kell vallutama ka pealinna Kabuli.

Esmaspäeval korraldas Talibani võitleja enesetapurünnaku Kabulist 45 kilomeetrit põhjas Bagrami õhuväebaasi lähedal ja tappis kuus patrullretkel olnud USA sõdurit. Taliban suurustas koguni 18 tapetuga, kuid nii suurt kaotust Afganistani võimud ei kinnitanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

miks 26. detsember 2015 08:44
ei saada aru ,kui mõtetu on segada end teiseriigi siseasjadesse,minna viima neile vabadust ,selle käigus tappa hulgi rahulikke elanikke ,purustada niigi vaeseid külasid la linnu ,lasta tappa sinna vabadust viima minevaid sõdureid ,lõpuks tulla tagasi mitte midagi ei ole saavutatud,riigis läheb kõik nii nagu oli varem,jälle taastatakse omad seadused,ainult hullem on see ,et siis karistatakse neid ,kes vahepeal aitasid võõrvägesid.Nii on see ka iraagis,süürias ,jeemenis ja kindlasti ka järgmistes riikides kus püütakse sunniviisiliselt muuta seaduslikku võimu,millega need rahvad on harjunud.
valvur 23. detsember 2015 17:07
Kui tõesti tahetaks lõpetada need mõtetud tapatalgud siis selleks ei olegi palju tarkust vaja- tuleks lihtsalt lõpetada terroristide varustamine raha, relvade ja kõige muu eluks vajalikuga, aga kuna see tegevus on nii kuradima tulus, siis selle peale ei tohi mõeldagi. On ju lihtne!- need mõrvar-islamistid ei taha ja ei oskagi midagi toota ega teha, nad tahavad ainult tappa! Kõigepealt peaks kinnimajja pistma need veriste kätega riigipead ja pankurid kes selle pealt teenivad, siis kaoksid need sõjalised konfliktid ära iseenesest
24. detsember 2015 13:51
Ja just nii ongi. Lisaks veel ka riigipeadele ja pankuritele ka nende truud igale poole imbunud käsilased, siis saaks rahu küll.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS