Krimi

Teise astme kohus arutab Viljandi koolitulistamise kriminaalasja veebruaris (6)

LISA KOMMENTAAR

Kristiina. 23. detsember 2015 00:08
Ma leian,et meedias tuleks käsitleda nii jõhkrat kui täiskasvanut. Täispilt ja nimi. Alaealise puhul 25 aasta või eluaegne tundub natuke karm. See noormees sai parajalt sest puudega lapse ema tapmise järel ei saa piirduda 1-2aastaga. Mind rohkem vihastab see,et isegi süüdi mõistetuna pole korraliku pilti ja vaid vanust mainitakse. See jant tuleks lõpetada. Vangla rikub rohkem elu ja närve kui piiratud karjäärivalik. Paljud korralikud elavad ka miinimumist või ehitaja palgast. Miks mõrtsuk ei võiks ära elada lihttööga? Miks temale peavad olema kõik teed lahti? See avaldamise asi võtaks rohkem isu ära kui vangis istumine. Paneks ehk teisi ka mõtlema. Puudega laps võib hooldekoju ka sattuda ja elab ema kaotust rängemini üle kui arvatagi oskate.
Kristiina 22. detsember 2015 23:58
Ma arvan,et meedias tuleks küll võtta kui täiskasvanut. Pilt täisnäoga ja nimi ka. Ma pole kindel kas eluaegne vangistus või 20 aastat alaealise puhul kõige õigem. Kuid meedias identiteedi varjamine tuleks küll lõpetada. Vanglat sai parajalt. Puudega lapse ema tapja ei saagi 1-2aastaga siiski pääseda. See meedias ninnutamine ja vaid vanuse nimetamine ajab rohkem marru.
.... 22. detsember 2015 14:47
uskumatult nahhaalne! Ah et provotseeritud - koolivaheaja esimesel päeval... Ainus, mida teine aste võiks teha - määrata maksimaalne võimalik karistus! Sarnase teo eest Inglismaal määrati eluaegne, kusjuures esimest korda saab armu hakata paluma paarikümne aasta pärast: http://www.bbc.com/news/uk-england-29879865 On maid, kus sellise jõhkra teo tegijat võetakse kohtus ku täiskasvanut, et ei saaks pugeda alaealisuse varju. Antud juhul oli tegu selgelt ettekavatsetud jõhkra avaliku mõrvaga, relv võeti kaasa kodust koos lisalaskemoonaga, kooli tuli sõita mitmekümne kilomeetri kauguselt. Kui nolk oleks nii raskelt kiusatud, oleks ta võinud kooli vahetada, see kool ei ole neile kodu lähim ega ka mingi eliitkool Viljandis, sarnaseid on ka teisi. Mingi sahin oli, et kooli on juba varemgi vahetatud - ah et igal pool siis ahistatakse ja provotseeritakse tapma?!?
22. detsember 2015 13:13
AUU. KUS ON SELTSIMEES STALIN ANDA 25+ 5 AASTAT. ET TA MÄLETAKS OMA TEGU
Lugeja 22. detsember 2015 11:25
Mind hämmastab,et kleenukese peajagu lühema teismelist saatmas kolm kahe meetrilist võmmi.Kas ühest ei oleks piisanud.No-jah,talveks ronivad ikka prussakad soojasse.Mine tänavale kui abi tarvis ei näe ühtegi võmmi aga seal sooja pugenud terve rühm.Minge D terminali juurde mis seal toimub mustlastega,välismaalaste pommimisega,inimestel ei ole kusagilt abi saada.Sellel peadirektoril tagasi astuda kes on sugulaste poolt pukki upitatud kelle polnud veel haridustki.
Heiki. 22. detsember 2015 10:14
Miks me räägime koolitulistamisest?On ikka vaks vahet,kas tegu on koolitulistamise või ettekavatsetud mõrvaga.