Eesti uudised

Tsirguliina memmeke: "Ärge võtke meie kodu juurest perearsti ära!"

Maarius Suviste, 22. detsember 2015 06:00

52 KOMMENTAARI

ä
24. detsember 2015 14:52
Ärge virisege. Egas siis raha pole mõtet raisata mingi perearsti peale, kui ministritel ja ametnikel vaja uusi ,kalleid ametiautosid liisida, armsad pagulased vajavad pappi ülalpidamiseks, muidu ei tulegi eestisse, Kreekat vaja aidata jne, Aga sina memmeke vaata ise, kuidas hakkama saad.
t
tom/ 23. detsember 2015 06:49
rahvas peaks ju olema riigis see köige suurem vöim? kas ei saaks siis lüüa praegune valitsus ja riigikogu sealt minema-kui ikka tehakse selliseid lolle koondamisi ja asutuste.arstiabi sulgemisi,,siis pole sellist valitsust meile vaja,,
h
HAIGLA---EI VÕTA RAVILE?/ 25. detsember 2015 21:49
VAATA tom,, SELLE KOONDAMISE SIGADUSEGA JA EESTI INIMESTE
NURKA SURUMISEGA--- ALUSTATI PALJU AASTAID TAGASI-- JUBA VALETAJA KOMMUNIST A.ANSIPI JA SM, LIGI AJAL///KES JÄLGISID TÄPSELT
KOMMUNISTIDE TEGEVUST;;; ORI --MUUTA PÄRIS VAESEKS + HAIGEKS --POLE TEILE SIIN ARSTIABI VAJAGI,, SURM TEEB MULLA RAVI EDASI:::
1:: 2004 2014,,,...ET VÕIDELDA --KAS VÕI ÜLE LAIPADE --EUROOPA PÄÄSEMISE NIMEL ""
VÕIDELDA KOKKU SURUMISEGA :::: SEE EUROOPA RUBLAKE VÄLJA --ET ISE ISTUDA TÄNAGI----BRÜSSELI KREMLIS,,
MIS ON SINU RAHVAST --MIS ON SINU ISADE--MAAST
KUI MEIE REFFIDE ERAKONNAL((ON JUBA SELJATAGUNE NII VÕIMAS ,,, --- ET OM ORJARAHVAGA NII HEA MÄNGIDA ;; //VASTU HAKATA EI JULGE
JA KOHE ON SUURED EUROOPA VÄED SEES ---
2;; 2016 --TOIMUB ÜLE EESTILINE --RELVADE ÄRA KORJAMINE
SEADUSEGA---KARTES OMA ORJAD RAHVA ÜLESTÕUSU.. 3:: JULMAD SEADUSED EESTIS---- KINDLUSTAVAD ,,OMA PARTEIDE LIIKMETE ,,,, LASTE LASTELE HELGE TULEVIKU.... JUST KA 100 AASTA PÄRAST ---2118 aastal,, (( IKKA KINDLALT EDASI..
v
ving/ 23. detsember 2015 02:16
nagu jõulusoov, krt see on ju riigi asi ajada-selleks need rehepapid seal eesotsas ongi
k
23. detsember 2015 02:08
kas ilveserisul häbi polegi ?
j
jim/ 23. detsember 2015 00:33
"Põhjus: nimistu ei ole jätkusuutlik."
Üha jõulisemalt hakkab tunduma, et terve see riik pole enam jätkusuutlik.
ü
ükskeegi/ 22. detsember 2015 23:51
Seljuhul võiks ju ka maksusid valikuliselt "riigile" maksta. Pole kasumlik - ei maksa.
m
24. detsember 2015 14:58
Maksudega on nii, järjest mõeldakse välja ja kehtestatakse uusi seadusi määrusi, et iga viimane sent kätte saada. Varsti on vist enda tervise huvides kasulikum kogu allesjäänud raha vabatahtlikult riigi eelarvesse üle kanda.
k
kohalik/ 22. detsember 2015 21:24
Tasulist kirjatükki ei saa lugeda aga konkreetse nimistu kadumine pole viimase aja probleem. See nimistu kuulus kunagi pealinna tohtrihärrale, tegelikult kaudselt siiani. Tegemist oli tolleaegse perearstide seltsi esimehega ja kui ei oleks olnud tublit sovjetiaegset pereõde (velsker, kes oli nii Valga kui Tartu eriarstidele teada), laguneks see värk juba ammu. Kuna kaugjuhtimisel nimistuga hakkasid tekkima probleemid siis küll omanik üritas asearste leida ja lõpuks leidiski aga noor hakkaja doktoriproua otsis suuremat väljakutset ja vahepeal juba oligi plaan nimistu sulgeda. Paljud lahkusid naabervalda toreda tohtri juurde, osad ka maakonnakeskuse perearstide juurde. Kuna aga koolile oli vaja pereõde, hakkas vald siiski asju ajama ja leiti uus perearst. Kahjuks nimistu oli aga juba laiali jooksnud. Kõik need viimased aastat on olenud mõtetu ponnistus. Ma ei poolda perearstide koondamist maakonnakeskustesse, suuremast kvaliteedist pole juttugi. Meite naabervaldade perearst kolis ka linna, sest maal ei saavat kvaiteeti tagada, mis kvaliteeti ta siis seal linnas tagab??? Lihtsalt sai linnarahva näol suurema nimistu, ehk veidi parema sissetuleku. Khajuks ka Tõlliste nimistu kadumine on paratamatus, isegi kui riik ja maavalitsus sooviksid ja toetaksid, ükski arst sellist nimistud ei võtaks.
Ehk tõesti oleks võimalik pereõe punkt, kus nädalas korra või kaks käiks ka perearst kohal. See oleks ehk kuidagi mõeldav tingimusel kui pereõe ülalpidamiskulud kataks omavalitsus?
v
vaatan/ 22. detsember 2015 21:16
memmekese pilti ja teen ettepaneku fotograafidele, sõitke mööda Eestit ja pildistage peost-suhu elavaid pensionäre ja siis suurendage neid pilte ja riputame need Riigikogu saali üles, et otsustajatel ka ometi kusagilt kõri juurest pitsitama hakkaks, krt küll

p
proua/ 22. detsember 2015 19:28
Päris hulluks läheb see elu maapiirkondades! Kust võetakse endale selline õigus? Arstiabi on elementaarne!
v
veteran/ 22. detsember 2015 18:24
Memmeke- meie riigis hakkavad raamatupidaja haridusega haigekassa ametnikud meditsiiniprofessoritele südamekirurgia nippe õpetama, eilses Postimehes oli kohe pikk artikkel sellest jandist. Nii pees riiki ei ole maailmas rohkem, olgem uhked.
n
Nõuan Vastust/ 22. detsember 2015 17:33
No tolerastid sildnad, pede ja pagulasklubidest, alendrid, ilvese kõutsid, pehvkurid, sardellid, mikserid -randpered jne!!???
Mida kostate kui omadel inimestel on ABI VAJA!??
No tolerastid sildnad, pede ja pagulasklubidest, alendrid, ilvese kõutsid, pehvkurid, sardellid, mikserid -randpered jne!!???
Mida kostate kui omadel inimestel on ABI VAJA!??
AEAE, päev möödas ja teil pole midagi öelda (peale burkasõja riigikogus)??
Ootan ikka vastust, kas EESTI INIMENE ei mahugi teie SALLIVUSE MAAILMA?
::::::::::::: (
burkade eest võitlemise riigikogus?
t
toivo/ 22. detsember 2015 17:24
MAAMEES/ 22. detsember 2015 16:34
See valitsus ,kes selle EV praegune vastutaja ei hooli ja ammugi ei vastuta millegi eest .Käib vöidujooks kes suudab rohkem rollotada ,ämma raha kilekotiga tassida ja ärmatada .Pole miskit imestada kui gigolod ja hampelmannid on riigis juhtfikuurid .Nüüd kehtivad hundiseadused ja upuja päästmine on tema enda asi sest kui pole inimest pole ka probleeme .Osaliselt on see praegune olukord tingitud nendest nönda nimetatud Evalimistest kus said hääli korjata need kes olid selleks enne valimisi asjad paika pannud kust raha saada ja kuidas see löpuks omale saada .Oma rahvast ei hoolita ,sest ainult pagulaste arvelt saab teenida ja see oli juba enne valimisi kokkulepitud .Eesti valitsusele on need ainult tulinaks kes enam tööl ei käi ja püramiid skeemiga pensionisambad olid ainult selleks ,et petta .Seakatk lasti kontrolli alt välja ,sest lihtsam oli öelda ,et raha pole ja eks möni suur firma aitas kaasa ,et seapidamises monopol enda kätte saada .Kas varsti muujakse valitsuse hooned kellelegi maha ja makstakse körget renti .Tallinna vangla on hea näide kus muudi aastaid tagasi ja nuud makstakse uuele omanikule kopsakat renti .Töenäoline on ,et elu maal tehakse järjepidevalt nönda hulluks ,et paljud loobuvad ja lahkuvad ,kes kabeli mäele ja kellel jalad kannavad pögeneb Eestist .Isegi palju kirutud Venemaa hoolib oma rahvast vörreldes viie rikkama hulgas oleva Eestiga .Selline Eesti valitsuse tegevus viib elu välja suremiseni maal mis paistab olla sihiks vöetud .Kuidas möista seda kui inimene on terve elu tööd teinud ja nüüd öeldakse ,et ei saa isegi elementaarseid teenuseid elukoha järgselt ,need maal elu hävitajad vöiks möelda ,et ka nemad saavad vanaks ja vajavad toetust riigi poolt .
l
Lumememm/ 23. detsember 2015 00:01
Mul tuli üks mõte Sinu kommentaari viimast lauset lugedes...
Need, kes praegu asju korraldavad, on endale pensionipõlveks küllalt raha kogunud ja veedavad vanaduspõlve pansionaatides massaaži ja basseiniga.
Selle memmekese sarnased annavad oma kasinast pensionist veel osa ära laste või lastelaste toetamiseks.
Sest vaesus sünnitab vaesust ja ilmselt on ka selle memmekese lapsed tublid ja tunnustatud inimesed, aga nad teenivad õpetaja, kultuuritöötaja või koka palka. Ja lapselapsed on tudengid, kes söövad 24/7 makarone ja neid hoidiseid, mida memmeke armastusega kogu suve keedab...
a
Assa!/ 22. detsember 2015 16:22
Memmekesel pole helkurit ja sel teise tädi rattal on kell katki ja pole vähemalt ees valget reflektorit! Hea noos riigikassasse tulemas!
k
kas/ 22. detsember 2015 16:10
see pilt on tänapäeva eestist v6i eelmise sajandi algul tehtud
k
Kahtled?/ 22. detsember 2015 16:17
See on Eesti tänapäev.
Tavaline, permanentne, üha rohkem vaesuv tänapäev, milles tilluke protsent arutab, kas aastalõpuballi kleit maksab 4000 või 5000 EUR.
t
tõsi/ 22. detsember 2015 16:50
see ongi Eesti elu, tõeline eesti asub väljaspool Tallinna. Nii ongi et kõigepealt käime ära Nuustakul kui reisituju tuleb.
n
nagu/ 22. detsember 2015 16:03
et kama kaks sellest valgamaast, kinkige see üldse lätile ära, pole seda eestile vaja :)

s
see igaaastane/ 22. detsember 2015 15:10
maksude tõstmine pole mitte kuhugi riiki paremuse poole viinud nii, et oravad, kasige minema oma kohalt, te ei oska ega taha.
a
Arvamus/ 22. detsember 2015 14:14
Sellel tõusikute põlvkonnal pole austust ei halli pea ega oma juurte vastu. Sulgeme koolid- ja postkontorid-, kaotame perearstikeskused ja kolime ka politsei ja tuletõrje maalt minema. Otse öeldes paneme maal riigi kinni. Lükkame teenuste kaotamisega kogu rahva linnadesse ja see on siis parempoolne maailmavaate mudel. Varsti ütleb riik,et ta on vaid jätkusuutlik makse koguma ja olge sellegagi õnnelikud.
n
nii/ 22. detsember 2015 14:06
"Tõlliste ja Õru valla nimistu jääb samuti alla lubatud nimistu piirsuuruse, mistõttu ei ole seegi jätkusuutlik nimistu," ütleb terviseameti peremeditsiini osakonna peaspetsialist Marilin Sternhof, et kvaliteetse ja jätkusuutliku perearstiabi tagamise eelduseks on nimistute mõistlik suurus. "Elanike jaoks küll geograafiline kättesaadavus mõnevõrra kaugeneb, kuid seevastu on tagatud kvaliteetne üldarstiabi kättesaadavus," lisab Sternhof. Kuidas kvalteet paraneb? Sooviks selgitust. Rumal jutt "targa" tädi suust.
m
mind ka huvitab/ 22. detsember 2015 21:18
et MIL MOEL see paraneb? Minu pere on väga " jätkusuutliku" arsti nimistus...arsti ( perearsti jurde!!!) pääsemiseks olin üle nädala järjekorras ja asi OLI pakiline!!! Eriarstidest, kes meil " kavaliteet- teenust " pakuvad, ei hakka rääkimagi- 85 aastase vanainbimesega jooksin üle aasta(!), et kuuldeaparaati saada ja lõpuks maksin ikka ise kõik kinni, kuigi riik OLEKS pidanud tema diagnoosiga toetama 90% ga...lihtsalt ei jaksanud enam oodata ja loota...silmaarasti aja panin sept alguses- aeg: 21. DETSEMBER, nahaarstile sain ülikiiresti- novembris panin aja ja JUBA 19 veebruar või külastada.....
arstiabi- pullisitt, mitte arstiabi!
r
Reformierakonna loosung/ 22. detsember 2015 12:55
Milleks teile arsti? Ära tuleb surra, küllalt elatud!
l
Ly/ 22. detsember 2015 12:31
Ärge unustage, et me kõik jääme vanaks ja vajame arstiabi. Eks vanainimesel suur mure, kui abi vaja, pole kuskilt võtta. Ehk parim lahendus hooldekodu, seda enam, kui lähedasi pole.
v
vanaema/ 22. detsember 2015 13:04
Kes maksab hooldekodu kinni?
h
22. detsember 2015 19:29
hooldekodudes ei ole ammu enam arstiabi.
i
inimene/ 22. detsember 2015 12:28
eesti riik tahab ju vanuritest ja invaliididest lahti saada töölised aga tehku tööd et härrad saaksid lõbutseda Toompea jääb ju vaeseks
h
Harajuku/ 22. detsember 2015 12:27
Senikaua kuni minister ja TAI juht võitlevad alkoholitootjatega, tegelevad keelan-käsen-poon-ja-lasen kampaaniatega, läheb tegelike probleemide lahendamiselt fookus kõrvale... Viina vastu ei võitle sellega, et viina müük ära keelata vaid sellega, et likvideerida PROBLEEMID, mis inimesi jooma ajavad! Häid jõule!
h
Harjajukule/ 22. detsember 2015 13:49
Said punase,ei ole veel jõulud.
v
vanaema/ 22. detsember 2015 11:54
Memmekese pilt sobiks väga hästi järgmise aasta kalendrile: MEIE RAHVA TULEVIK.
m
mis / 22. detsember 2015 16:52
tulevik, see ongi Eesti olevik! Päris Eesti elu näed väljaspool Tallinna!

o
oh, jessuke/ 22. detsember 2015 11:25
Milleks arstiabi? Ela või sure ära, kui elada ei jaksa. Trauma puhul võiks muidugi olla keegi, kes oskaks konte kokku panna, kipslahast teha., kuuli keret välja koukida. Ah jaa - perearsti on vaja töövõimetulsehe väljakirjutamieks, aga seda saab teha ka telefonitsi.
v
Viivi/ 22. detsember 2015 11:20
Miks Riigikogu saadikud ja valitsuse tegelased rahvaga ei kohtu, nagu enne valimisi?
Oleks tore, kui nad räägiksid lahti oma valijatele neid otsuseid ja seadusi mida nad seal vastu võtavad.
k
Kallis memmeke/ 22. detsember 2015 11:16
Ärge pahandage. Me oleme väga vaene riik. Üks vaesemaid Euroopas. Meil ei ole võimalik.
i
Isemõtt/ 22. detsember 2015 11:39
Aga miks me rahvas nii vaene on?
Mitmedki ettevõtted teenivad vägagi suurt kasumit ja selle väljavedu?
p
pensionär/ 22. detsember 2015 10:13
Mul on ka vabariigi paremate nimekirjas perearst aga teda näed nagu kuuvarjutust , asendavad teda residendid ,kes ei jaga muffigi. Tänu õdedele saan abi ,kes asja ikka jagavad. Ei tea ,millega ta tegeleb ,milleks ta üldse on---sõidab vist raviametite reisudel ,nagu nüüd kombeks on ja olen kuulnud ,et mitte tema üksinda. Nii see eestlane välja sureb memmekene.
m
mis toimub meie riigis/ 22. detsember 2015 10:13
me ei ole oma riigis mitte keegi. inimrämps keda võib kühvliga kokku lükata ja minema visata.
n
Nõuan Vastust/ 22. detsember 2015 09:45
No tolerastid sildnad, pede ja pagulasklubidest, alendrid, ilvese kõutsid, pehvkurid, sardellid, mikserid -randpered jne!!???
Mida kostate kui omadel inimestel on ABI VAJA!??
l
Lugeja/ 22. detsember 2015 09:44
Vaadake kui inimene kirjutab tõde ja kui valusasti käib kellegi pihta siis lastakse kommentaar kohe kustutada.
p
Pankur/ 22. detsember 2015 09:40
Pole midagi teha, sest riigil igasuguste teenuste jaoks raha ei jätku. Ha-ha!

e
eesti pensionär/ 22. detsember 2015 09:29
Miks viriseda? Valitsuse uues viisaastaku plaanis on ette nähtud, et pensionärid kui kulukas element, tuleb ühiskonnast välja juurida nagu kõik teisedki pahed. Võitlus alkoholismiga , suitsetamisega, maal elavate vanuritega- selline on uue eesti programm, maa tuleb teha tühjaks siia saabuvatele neurokirurgidele, tipp spetsialistidele ja kõrge kvaliteediga tehase töölistele- meie majanduse õitsengu heaks.
a
Al Akh Baar/ 22. detsember 2015 09:23
muretsemiseks pole põhjust! uued parema kvalifikatsiooniga perearstid saabuvad peagi eritreast ja süüriast. teevad memmedele odavalt ümberlõikusi ja istutavad juukseid ka tuharate vahele.
ä
Ärge/ 22. detsember 2015 09:09
sealt võtke võtke meie juurest koos pereõega. Mõlemad ülbed ja vastikud
t
22. detsember 2015 08:46
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
tundub,/ 22. detsember 2015 09:04
et sul on tõesti lai ja läbipaistmatu ring nii silmade ümber kui ka silmade peal.
t
Tsirguliinast./ 22. detsember 2015 09:53
sa tundub pane oma vigased lõuad kinni.Kas kuulud ka nende hulka kes altkäe maksu vedas.Kas tahad,et panen kommentaari täielikult nimedega,palun vasta kui oled PPA teenistuja.
m
mutt/ 22. detsember 2015 08:31
Pensionärid on meie "alustala", mitu põlvkonda üles kasvatanud,õpetanud, Perearstile rattad alla!
m
minu vanaisa/ 23. detsember 2015 07:15
rääkis, et eelmise eesti riigi ajal käisidki perarstid koduvisiitidel, mitte ei istunud tagumikke laiaks kabinettides. praegu on arstil auto ja lasku käia. seaduses tuleb teha muudatus.
p
23. detsember 2015 08:40
Perearste jääb järjest vähemaks, patsiendid, kes on jänud ilma arstita, leiavad lõpuks ikkagi suure lunimise ja palumisega uue perearsti, viimase nimistu on lõpuks üle piirnormi, mõtle veidi kommenteerija, millal ta jõuab koju sõita, istubki kabineitis terve päeva ja võtab oma patsiente vastu.
Kui on soov uusi seadusi teha, siis tehke kuskile põhjendatud ettepanek, ärge niisama tühja ja mõttetut loba kirjutage. Ajad on muutunud.
Antud olukorras peaks omavalitsus siiski leidma võimaluse, et kohal on vähemalt pereõde iga päev ja arst käib korra nädalas vastuvõtul. Uskuge, ka see on kergendus ja lahendus ilma arstita jäänud inimestele.
e
EESTI AS/ 22. detsember 2015 08:29
Saage ise hakkama.
Pension AS ja Arst OÜ kuumakseid tasuge!