Eesti uudised

President Ilves sõidab töövisiidile Varssavisse (14)

Toimetas Geidi Raud, 20. detsember 2015, 14:18
Foto: Laura Oks
Tänasest homseni on president Toomas Hendrik Ilves töövisiidil Varssavis.

President kohtub Poola riigipea Andrzej Dudaga ja esineb Euroopa Poliitikaanalüüsi Keskuse (CEPA), kus ta on rahvusvahelise nõuandekogu liige, korraldatud kõnekonverentsil.

Lisaks osaleb ta mälestusüritusel, mis meenutab Poola endise presidendi Lech Kaczyński tegevust Kesk- ja Ida-Euroopa mõjukuse tugevdamisel.

Samuti arutavad riigipead teemadel, mis on olulised üha enam heidutuspoliitikat tähtsustavas NATO-s, sest alliansi 2016. aasta tippkohtumine peetakse just Varssavis.

President Ilves kõneleb regionaalsest julgeolekust Varssavis Euroopa Poliitikaanalüüsi Keskuse (CEPA) kõnekonverentsil, mis toimub koostöös Poola mõjuka ajalehega Rzeczpospolita, mille peatoimetaja asetäitja Bartosz Węglarczyk modereeribki Eesti riigipea avalikku esinemist.

Mullu detsembrist on president Ilves Kesk- ja Ida-Euroopa uuringutele pühendunud mõttekoja CEPA rahvusvahelise nõuandekogu liige.

Ta osaleb ka president Duda juhitaval rahvusvahelisel mälestusüritusel "Sõltumatus, solidaarsus, julgeolek: Lech Kaczyński ning Kesk- ja Ida-Euroopa", millega meenutatakse Poola endise presidendi Lech Kaczyński välispoliitilist tegevust Euroopa Liidu idapartnerite lõimumisel, meie piirkonna julgeoleku kindlustamisel ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide mõjukuse tugevdamisel.

14 KOMMENTAARI

e
Ene 21. detsember 2015, 09:20
Sõidab..... sõidab..... sõidab.... sõidab siia ja sinna riiki, aga millised on komandeeringu
eesmärk ja tulemused tahaks ka teada!
Selge 20. detsember 2015, 23:12
Poolast on neli tankisti ja koer. Eks vana võttis koera kaasa et tanki peal pilte teha. Evelin ära otsi koer on poolas.
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee