Krimi

MASENDAV: liikluses sai reedel vigastada 9 inimest, neist enamik ülekäigurajal

Õhtuleht.ee, 19. detsember 2015, 08:38

44 KOMMENTAARI

j
Johh/ 20. detsember 2015, 21:54
Täna sain aru, et neid jalakäijaid pole tõesti näha. Väljas oli pime, veidi tibutas. Vasakul plinkisid kaupluste tuled ja reklaamid ning vastutulevate autode tuled, mis kergelt pimestasid. Jälgisin korraks paremat tee serva, kui vasakult ilmus auto tulede eest minu ette järsku jooksev kuju. Enne ei näinud, kui oli otse ees. Pidurdasin nii et krigin taga. Hea oli, et edasi ka jooksis, mitte ei jäänud ehmunult seisma.
m
Marju/ 20. detsember 2015, 15:46
Kõik autojuhid kiruvad siin jalakäijaid aga kaks nendest Tallinnas toimunud õnnetustest olid ju sellised kus pööret sooritav autojuht sõitis rohelise tulega teed ületanud jalakäijale lihtsalt otsa. Linnu tee ja Sõpruse vasakpööre on lihtsalt ohtlik, näen seda ise iga päev. Seal peaks olema eraldi vasakpööre fooritsüklis ja nii et jalakäijad samal ajal teed ei ületa. Kui palju neid inimohvreid veel vaja on, enne kui liikluskorraldajad tegutsema hakkavad?!
a
Aaaa/ 19. detsember 2015, 20:12
Mäletan aegu kus koolis tuli laboris uurida valguse erinevaid omadusi võibolla on praegugi kellelgi olemas võimekus uurida tänavavalgustust erinevates olukordades ja autojuhtide võimet adekvaatselt reageerida väljas toimuvale liikumisele.Kahtlen, et sellist valgust mis LED valgustitest tuleb looduses ei esine ja inimese silmale pole see kõige sobivam.
m
Mk/ 19. detsember 2015, 19:14
No ei näe vihmas inimesi ju. Ma tõesti ei näe. Enamsu jookseb ülekäigurajale ka nii, et lampi, seisatamata, otse.
t
taavi/ 19. detsember 2015, 14:29
plaplapla enamus teie jutupeale.
väljas pime, vihm jne. Asi on lihtne ! ÜLEKÄIGU RAJAL EI OLE EESÕIGUST INIMESEL, nii kaua juhtub neid pauke kui saavad inimesed ise aru, et ei TOHI ASTUDA TEEPEALE!!
k
19. detsember 2015, 15:27
käi prse, nii ajudetta annab olla - kuidas siis üle tee saab, kui ei tohigi tee peale enam astuda ! lennukeid ka pole, et teeületusi teha selleks ette nähtud, ainus asi on autojuhid vastutama panna ülekäigurajal on eesõigus jalakäial ja kogu moos.
l
loomulikult/ 19. detsember 2015, 15:42
on ülekõigurajal eesõigus ... ka eesõigus koheselt surma saada - see oleks Jõulukink ...
s
19. detsember 2015, 15:54
sel sinu surma saamiste juhul peaks jalakäiad, ja küllap nad varsti- , kandma pommivöösi.
h
Hmmmmmmm....../ 21. detsember 2015, 20:25
Ülekäigurada ongi just selleks,et inimene saaks üle tee minna turvalisemalt,kui suvalisest kohast.Sellepärast peabki tal seal eesõigus olema... See peaks kokku käima ka euroopaliku liikluskultuuriga,et vähemalt linnas on inimene eelistatud.Või ei asugi Eesti Euroopas,vaid kusagil Siberi pärapõrgus...?
v
veteran/ 19. detsember 2015, 12:46
Vana autojuhina olen hakanud tundma hirmu viimastel aastatel tänavatele ilmunud imelikkude inimeste ees- nad tormavad ülekäigurajale ootamatult, peas kõrvaklapid ja klaasistunud pilk suunatud tühjusesse, nad ei märka ega saagi aru mis ümberringi sünnib. Nutid-tutid on ära võtnud päramise ajuraasu, kõrvades trummeldab neegrimuusika, maailm pöördub põhja isegi Taavi abita juba.
u
19. detsember 2015, 13:03
uus liiklusseadustik lubab ja käsib koheselt tormata ülekäigurajale ... see pole oluline et jääb auto alla ja surma koheselt ... seadus lubab seda.
n
19. detsember 2015, 15:44
nii see seadus mõeldud oli ... ja õnnestuski.
e
ega enne/ 19. detsember 2015, 11:57
asi ei parane, kui inimene ise hakkab teisiti mõtlema,s.t. veenduma ,kas ikka on ohutu üle tee minna, sebra näitab ju kohta ,kust võib üle tee minna, aga see ei anna õigust pimesi, kapuuts peas jne. veendumata ohutuses sõiduteele astuda, ja kuhu on nii kiire
k
19. detsember 2015, 13:55
kõik õige, aga küsiks ka autojuhilt, kuhu on nii kiire
j
ja sa võidki ootama jääda, et üle tee saada/ 19. detsember 2015, 18:05
Olen ise oodanud valgustatud alal sebra serval ikka väga pikalt, enne kui keegi suvatses peatuda. Ja siis ei tea, mida teises reas olev auto teeb. No tõeline vene rulett, aga kuidas lastele seda seletada.
j
Juhani Pukki/ 19. detsember 2015, 11:19
Andrei, Anna, Dmitry, Marina, Nelli, Roman, Aleksandr, Ljudmila, Gennadi
Anna-Liisa, Helen ja veel paar teadmata nimega isikut
Mis toimub, kodanikud? Kas autojuhid on kuulutanud sõja jalakäijatele või on jalakäijatel eluisu otsas või on keskkonna mõjud ajule nii rängad?
Äkki peaks ka jalakäijaid hakkama vastutusele võtma, kui oma elu eest hoolitsemine ei tundu nende vastutus olema, ehk siis on rahakotile mõjuv jõud? Kas praegu on ka nii nagu nõukogude ajal, et kui autojuht jalakäija vigaseks teeb, siis peab talle elu lõpuni maksma? Kui jah, siis oleks nagu õnnetustel loogika sees.

h
heh/ 19. detsember 2015, 11:11
Olles autojuht igapäevaselt siis kindlasti tuleb palju tuhka meile endile pähe rapudada, no neid nui neljaks ristmikule juba vilkuvaga ronijaid on nii palju, et selles saginas enam jalakäijad ei märgata. Teiseks jah, jalakäijad on tumedalt riides, tänavavalgustus on üldjuhul kehv ja tasutalt mingi värviline kaubanduskeskus tihtipeale jätab tänava varju.Kolmadaks osaliselt on ka liiklusskeemid ohtlikud juba autojuhtidele , rääkimatta siis jalakäijatest. Seal Linnuka ja Sõpaka ristilt sõitsin isegi eile mööda sel hetkel kui mats oli käinud ja kannatanu ilmselt juba kiirabis. Esimene mõte oli see, et sealt samast meeldib paljudel (kaasa arvatud vanadel memmedel) otse trollipeatusest otse üle mitme rea joosta Rimisse (ka muide vastupidi) .Nüüd loen , et jäi ikkagi vöötraja alla ,mis on ka iseloomulik antud ristmikule, kuna Linnukalt mõlemast suunast vaskpöörde jaoks eraldi sektsiooni pole fooridesse ettenähtud miskipärast (kommunaalametile väike mõtlemiskoht kuna on ka suht suure tihedusegaristmikuga tegu ) ja kui auk tekib vasakupöörde jaoks siis tuleb nõelata aga kuna vöötrada on kohe seal samas siis tihti polegi ruumi kuhugi jääda autojuhil ja see on igapäevane , et sealt autod nõelavad sõna otseses mõttes jalakäijate eest ja tagant.
s
soovitus/ 19. detsember 2015, 11:09
Paras kõik need autojuhid saata uuesti teoooria eksamile, ehk tulevad liikluseeskirjad meelde.
m
Mammu/ 19. detsember 2015, 14:30
Ja kuhu peaks jalakäijad saatma???? Toon ka näite reedesest Pärnust. Olen kaassõitja oma mehe autos, oleme Laial tänaval, kus ON palju ülekäiguradasid, sõidame ettevaatlikult, näeme, et ees tuleval ülekäigu raja juurde hakkavad inimesed jõudma, ja HOPPA, jookseb veel nende tagant otse sõiduteele 60-70-ndates naisterahvas, sõna otseses mõttes JOOKSIS ja siis viibutas rusikat, kui andsime signaali, siit ka küsimus, kuhu me selle memme saatma peame, et niimoodi ei joosta teele. Olen ise pidev jalakäija ja näen hulle autojuhte ja ka hulle jalakäijaid!!!!
a
19. detsember 2015, 15:33
armas komm, nii tore reibas mutike, jõudu talle ! teie loomulikult vihastasite... ma sain ka kord uue sugulasega nii tuttavaks, et pidin ta alla ajama...
t
19. detsember 2015, 15:45
tulebki alla ajada ja koheselt,tubli ja edukaid Jõule ka.
s
19. detsember 2015, 15:55
sa ment aja ennast alla pühade puhul.
t
Tallinna liikleja/ 19. detsember 2015, 10:59
Väljas on enamus päeva pilkane pimedus. Ja siis veel sajab ka, mis nägemise ikka täiesti ära neelab. Tean küll, kus asuvad ülekäigurajad ja iga kord neile lähenedes vahin silmad otsaees punnis ja pidurdan sõidu aeglaseks (kuuldes samal ajal seljatagant kaasliiklejate signaale). Kui märkan inimesi, kes võiks üle minna, siis alati ka lasen nad üle. Aga..... ülekäigurajad on nii halvasti valgustatud, et neid mustades riietes kindlasti ilma helkurita ja kiiresti ja ootamatult liikuvai kujusid lihtsalt ei suuda inimsilm alati haatata.No ei ole inimene/autojuht nii võimekas, et kõike näeks. Jalakäija on meil aga üks ajudeta vastutusvõimetu mollusk, kes võib teha, mida tahab ja millal tahab.Tal on alati õigus.Ka kottpimedal ülekäigurajal. Jah, seal on küll mingi valgustus, kuid see pigem eksitab juhti, kui aitaks jalakäijat märgata. Sõidan iga päev. Olen selleks sunnitud. Seni on õnneks läinud, kuid olen sellest närvipingest, mida mõtlematud jalakäijad ja pimedad ülekäigrajad põhjustavad, juba stressis!!!!
m
Mk/ 19. detsember 2015, 19:16
a
Alar1/ 19. detsember 2015, 10:25
Esiteks ei näe juhid enam isegi päise päeva ajal suurt hoiatusvärvides rongi ja sõidavad sellele külje pealt sisse, jalakäijatest rääkimata. Teiseks on jalakäijad ise täiesti juhmistunud ja ei näe enam üldse ümberringi toimuvat. Nutitelefon või pleier on elust tähtsamad.
n
nii vähe/ 19. detsember 2015, 10:20
saan aru kui kümme korda rohkem päevas hukkuks siis mõtleks nati ... kas see uus Liiklusseadus jalakäijatele oli vajalik ... kui ausalt siis oli, sest on vajalik rahva arvu kiire vähendamine.
j
Juku/ 19. detsember 2015, 10:13
Enamiku ajast on väljas pime, sajab vihma, nähtavus kehv ja siis pooljoostes tekivad auto ette tumedates riietes jalakäijad, müts silmini peas, kõrvaklapid ja silmade ees nutitelefon. Ei sõida üldse palju linna vahel aga iga päev pean tegema mõne äkkpidurduse,
Saan aru, et kõik on aastalõpul hullumas erinevatel põhjustel, aga haiglas uut aastat vastu võtta pole ka tore. Vaataks ikka ennem kas sõidutee on tühi ja kas autojuht näeb sind ja saab pidama ennem kui sinna tormata.
t
Tartust/ 19. detsember 2015, 10:02
No politseid pole tänavapildis ollagi.
j
Juku/ 19. detsember 2015, 10:14
Ja politsei peaks hoidma sul käest kinni ja viima turvaliselt üle tee või?
a
Alar1 to Juku/ 19. detsember 2015, 10:30
Politsei ei peagi käest kinni võtma. Aga politseimunder ärataks ja tooks paljud liiklejad transist välja.
a
19. detsember 2015, 15:42
alar1 - kes sul, kui aktivistil igal pool ja igal alal, on keelanud algatust üles näitamast ja mendivormides hernehirmutisi ülekäiguradadele paigaldada !
rahvas saaks vähemalt transist välja.
m
19. detsember 2015, 15:37
mendid ajavad ise alla ülekäigurajal inimesi, parem jah, kui neid pole !
a
Aga/ 19. detsember 2015, 09:38
Sebra pidi juu aitama mäletan kuskilt.Või kuda sellega oli
v
19. detsember 2015, 15:48
võtab löögi enda peale, äratab tähelepanu, küllap - kuid kellel meist peale kaalu mati sebrasi võtta oleks !

e
ei imesta/ 19. detsember 2015, 09:28
inimesed astuvad ülekäigurajale, ilma et nad vaataksid, kas auto tuleb, ta läheb mööda kõnniteed ja järsku lihtsalt astub, veel parem on see, kui kõige enne lükatakse lapsevanker. jah, võib olla õigus inimesel astuda, et ülekäigurada ja juht võib väga süüdi ollagi, aga arvestama peaks, et viga saab ikkagi inimene. ikka tuleb enne vaadata ja veenduda, kas auto jäbb seisma või mitte
t
Tallinnlane/ 19. detsember 2015, 09:28
ülekäigurajad on meil väga kehvalt valgustatud.
j
jansa/ 19. detsember 2015, 09:23
kõik on nii sädelevaks aetud,et selle keskelt midagi näha ja aru saada on suht raske
q
qui/ 19. detsember 2015, 09:08
s
sdd/ 19. detsember 2015, 09:08
Liikluse bossude pead tuleb panna veerema...masendav juba.
Äkki kaotaks parem ülekäigurajad ära?
Kusjuures tõsiselt, mõnes kohas, kas neid on vaja seal 50 või kuni 150 meetriste intervallide tagant???
t
19. detsember 2015, 15:51
tunneleid ei saa ka enam teha, seal hakkavad muhameedlased kõik vägistama.
q
qui/ 19. detsember 2015, 09:07
m
men/ 19. detsember 2015, 09:06
Aeg oleks välja vahetada PPA peadirektor, kes ilmselgelt ei ole suutnud luua turvalisust nii liikluses, kui tänavatel, mida ta ametisse astudes lubas.
a
autojuht/ 19. detsember 2015, 09:04
ei õigusta jobusid juhte - aga praegu on nii pime, et isegi see väike helkur ei pruugi olla nähtav. Maanteel näed tõesti kaugelt seda, aga kui sõiduteele astutakse näiteks autode vahelt - siis see helkiv jubin jope käisel või käekoti küljes ei pruugi olla nähtav. Inimesed kannavad nagu kokkulepitult musta sp. palun tehke ennast nähtavaks!
t
teatud tingimustes tulede virr varris veega kokku puutudes valguse kadu veel võimendub/ 19. detsember 2015, 09:25
See on kui hakkatakse loodusjõududega võitlema, asja pulgad ei taha kuidagi tunnistada et nende poolt kokku kirjutatud seadus ei toimi enne kui ma valgeks läheb .Võite kirjutada mida iganes kokku ja nõuda. See ei muuda kuidagi seda et pimedus neelab valgust, nüüd muidugi proovi muuta seda et pea ees teele ei tormata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee