Elis Kusma, toimetaja 18. detsember 2015 18:14
Kuuse-taat kinnitab, et tali jääb taeva ja valget lumevaipa me enne aastanumbri vahetust ei näegi. Ilmatarkade ennustustetagi panevad viimaste talvede kehvad suusailmad muretsema – kas seitsme sooja talve tsükkel on poole peal või on kliimasoojenemine siiamailegi jõudnud? Pariisi lepe võib olla sammuke valgemate jõulude poole, puhtamast loodusest rääkimata. Tuulikuenergeetika arendajad rõõmustavad topelt.

 

Ministeeriumi säutsumisõpik

Pole teada, kas ametniku sõnavõtu head tava ajendasid välja töötama Eesti kaitseametkondade kõneisikute liiga palju avalikku tähelepanu äratanud sotsiaalmeedia postitused murjanitest ja metsalistest ning mugavusprussakatest, kuid selline juhend rahandusministeeriumis küpsemas on. Kuidas elada riigis, kus inimest tuleb vaheseinte abil viinast eemale hoida ning kus ametnikud jätavad Facebookis lollused tegemata vaid siis, kui põhjalik juhend seda keelab?

 

Partnerite köievedu

Kuigi koalitsiooni on osaliste sõnul tabanud vaid kerge külmetushaigus, tundub kõrvaltvaatajatele haigusseisund kroonilisena. Leevendust võib tuua saabuv jõulurahu, kuid on karta, et tülitsusliit jätkab uuel aastal uue hooga. Ehk aitab tähtsaid, kuid pikale veninud otsuseid vastu võtta köis, mille jõuluvana sotsidest ja isamaalastest riigikogulastele Toompea lossi kaasa tõi?

 

Omasid ei jäta

Üht valitsusliidu viimase aja kinnitust, et küll leitakse lahendus ka Juhan Partsi lähetamisele, mis seni kirvena partnerite pea kohal ripub, saadab võimalike tagatoatehingute hõng. Tuli ju ministriportfellist ilma jäetud Rannar Vassiljevi määramine Eesti Energia nõukokku energiamajanduse eksperdi Peep Siitami asemel paljudele üllatusena. Millises nõukogus algab toolide mäng järgmisena?

 

Vabatahtlikud aitavad iseend?

Jõule nimetatakse andmise ajaks, kuid Toidupanka ja teisigi heategijaid saadavad jutud, et vabatahtlikud töötajad annavad head ja paremat esmajärjekorras iseendale. Enne annetuse teelepanekut tasub targu skeptiline olla ja näiteks ise abiks käies ettevõtmise usaldusväärsuses veenduda. Miks ka mitte jõuluvälisel ajal, ega abivajajaid siis vähem ole.