Maailm

Vene uurimisorganid: Su-24 musta kasti mälukaart on kahjustatud (18)

Toimetas Kristin Aasma, 18. detsember 2015 14:05
Venemaa sõjaväeametnik Türgis alla tulistatud Su-24 musta kastiga 18. detsembril 2015.Foto: AFP / Scanpix
Venemaa uurimisorganite sõnul on Türgi poolt alla tulistatud Vene sõjalennuki musta kasti mälukaart kahjustatud.

Su-24 must kast avati täna Moskvas ametlikult ajakirjanike ja diplomaatide silme all, kirjutas BBC. Vene uurimiskomisjoni juht Nikolai Primak sõnas, et lennuinformatsioon puudub.

Musta kasti andmed aitaksid leida lahenduse vaidlusele Türgi ja Venemaa vahel, kus lennuk asus, kui see Türgilt tabamuse sai ja Süüria territooriumile kukkus.

Samal teemal

Vene kaitseministeeriumi esindaja teatel sai must kast maale kukkudes kahjustada ning sellel puudus kaas, mis kaitses ühendust musta kasti ja lennuki parda vahel ning ühendus oli katkenud. Tema sõnul on informatsiooni dešifreerimiseks vajalik eritehnoloogia, vahendas Interfax.

Vene õhujõudude lennuohutusteenistuse juhi asetäitja Sergei Bainetov ütles Interfaxi vahendusel, et analüüs avaldatakse esmaspäeval 21. detsembril.

Vene sõjalennuki allatulistamine tänavu 24. novembril on pingestanud Venemaa ja Türgi suhteid. Moskva on kehtestanud Türgi suhtes sanktsioone ja nõuab muu hulgas vabandamist. Türgi väidab, et Vene lennuk tungis üle piiri, millega Venemaa kuidagi ei nõustu. Venemaa kinnitab, et lennuk lasti alla Süüria õhuruumis. Eile väljendas president Vladimir Putin oma aastalõpu pressikonverentsil taas raevu Türgi valitsuse vastu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee